Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oradea(39) alaturi de EMMA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai mai, ce bine ca ai vostri stau sa-i aspirati in nas. Luca de vreo luna doua nu mai sta neam, se zbatea el si inainte dar acum asa misca din cap ca morisca. Si ii tin eu capul cat i=l tin (in timp ce sotul il aspira), dar ar trebui tinut ca in cleste ca sa nu-l miste si mi-e frica, totusi inca are oasele moi, fontanela nu e inchisa complet, Doamne fereste sa=i rup ceva. Asa ca nu stiu cum sa-i scot mucisorii, ca nici la pompita nu sta si oricum aia la noi n-a avut niciodata efect. A fost ieri d-rita sa-l vada pe Luca, am scapat de bronsita dar mai luam cateva zile sirop de tuse sa fie sigur ca nu mai revine. Si ne-a dat si ceva vitamine pt. pofta de mancare ca tot chin sunt mesele, numai cerealele si iaurtul de bebe de la humana il mananca, in rest chin. MERCEDES, sanatate Biancai! DARIA, ce oameni, eu nu pot sa inteleg ce satisfactie trag ei din faptul ca au spart o roata, la ce le foloseste? Noi maine sper sa reusim sa mergem pana in Debrecen, vreau sa fac provizii de borcanase bio ca macar din alea papa si vrem sa luam si un carucior sport ca avem o porcarie de carucior greu si prost. Pupici tuturor si un weekend frumos! Se pare ca de luni se incalzeste in sfarsit. Monica, mami de [bb] Luca 17.07.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni [pup][pup]

Eu odata am crezut ca am spart capul copilului ... avea vreo luna de zile si i-am dat un body si asa mi s-a parut [alcool] Am plans ca nebuna si am chemat pediatra; m-a sfatuit sa dorm mai mult [8D] Si mi-a reamintit ca bbii nu sunt din portelan chiar atat de subtire [pk]id="size1">

Cand Giulik nu coopera, o tineam si noi alea 2 minute mai ferm. Cate 5 ml ser in nara si gata. Ce nu mergea in jos, iesea aspirat [:D]

E greu ... mai incolo e si mai greu ca nu poti tine copilu` deloc si musai sa-l determini sa te lase [8D] Dar despre asta vorim mai incolo peste 2-3 ani [:-@][:D]

 

La noi ploua. La voi ??? [bang]

 

________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS"> [zana]id="red"> GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte sau mai bine zis azi dimineata pe la ora 3 negociam cu bia cum sa i dau antibioticul ... am ajuns la amenintari ca daca nu va lua va merge la spital si va primi prin branula... astea toate asa de dimineata. Imi dati idei cum sa fac? ah si sa va spun finalul - cand nu vrea ceva d -soara varsa instantaneu asa de ciuda sa ma trezesc cu totul - acum imi vine sa rad dar stiu ca si daria are experienta asai?

 

La mine e lapovita... aiurea, vreau primavaraaaa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine lapovita[alcool]...am vazut pe net ca de duminica incolo se incalzeste nu mai cred pana nu vad[:D] Mercedes nush ce sa-ti zic ,Andy de mic a luat tot ce i-am dat,d-nsoara asta mica vad ca la fel...noaptea Andy nici nu se trezea ca i-l dadeam pe seringa de Nurofen.[pup] si sper sa reusesti sa o convingi. Moni spor la cumparaturi...si eu i-am luat asa de proba borcanele Hipp sa vedem daca vrea de la ei morcovul ca de la mine nici vorba. laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008) [url="http://b1.lilypie.com/Mhg6p2.png"]Alexia[/url] [url="http://bn.lilypie.com/P0ejp2.png"]Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninge, ninge, ninge ... [bang] Mercedes, la noi decurge asa: io:vrei ? uite ce siropele ti-a prescris Anca (pediatra) ... blabla g:nu io:vrei ? te rooog g:nu nu nuuuuu nu auzi ca nu vreaaaau io:te rog frumos, nu ma face sa urlu, esti asa priceputa sa bei siropul, haide te rog, asa fac sirenele/Barbie/PowerRangers etc g:nu io:vezi ca te prind de cap si tot il bei g:nu io:acumaaaaaaaaaa, nu ma mai supara te rooog (dar deja urlu) g:bine dar mi-e greatza si nu mai urla ca nu sunt surda io:daca vomiti il mai iei de 10 ori [:D] g:bine ... vomit mai incolo putin [bang] io:atunci du-te la baie ca te las sa dormi in mizerie ... Vestea buna e ca s-a lasat de sportul anorexico-bulimic ... l-a practicat de la 5 luni pana pe la 2 ani juma` ... 3 ... si cam cand crede ca vrea sa vomite o apuca de la orice dupa care e fresh si vesela ca o floricica ... insa a uitat reflexul [:D] Asa ca degeaba se strofoaca imbratisand wc-ul, nu reuseste decat 1 % din incercari. Oricum, eu sunt terorizata, cum vad ca s-ar putea sa ... deja sar ca arsa si o duc la baie [alcool] sau o trimit direct pe ea ... e profesionista [bang] ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi... Eu rad ca inca imi permit [:D] Da m-oi vedea eu la fel sau mai rau, peste cativa ani, cu copilul meu atomic. Macar atunci sa scada suncile, cand oi alerga dupa el. Mi-am tras semnatura noua sa-mi ridic moralul Monica, mami de [copil] Luca "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...