Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (11)


Recommended Posts

Si eu am scos analizele Giuliei, hemoglobina 12,3, calciu 9,63, insa are diferente fata de cat ar trebui la neutrofile si limfocite, o sa intreb pediatra cand ajungem la ea ... nu stiu cand.

 

De sfValentine ... ca tot a intrebat Lia, mergem la "chef" la o Valentina, asa ca eu am pregatit pt plozi baloane - inimioare [olala]

 

La noi ninge in continuare ... [8D]

 

________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS"> [zana]id="red"> GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc frumos, dragelor ca ati intrebat de tatal meu. nu stiu ce sa va zic, se simte la fel de rau, partea buna e ca a mancat aseara ceva si azi l-a fortat matusa mea sa manance toata supa in fata ei. Partea proasta e ca nu dau de doctorita care l-a preluat si in rest nu se baga nimeni,sa vad luni dimineata daca pot sa stau pe la spital, poate aflu ceva. GABI, sanatate multa si tatalui tau! [pup] M-am enervat teribil la faza cu meningita, ce usor arunca diagnostice de astea! OLIVIA, bafta, sa ajungeti cu bine si sanatosi! Eu sunt catranita rau, cred ca iar ma trezesc azi cu mandra de soacra (cu care nu vorbesc de 3 saptamani)dar cum barbatul meu e indragostit de ea, poate vine sa sarbatoreasca... V-am pupat, week-end frumos! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos"]poze[/url] [url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, roberta, m-ai facut sa rad cu soacra. sanatate multa tatalui tau si celeilalte gabi. io i-am zis sotului ca nu ma simt prea romantica, asa ca nu sarbatorim in nici un fel. sunt bucuroasa ca il am acasa si ca exista in viata mea. am sa-i cumpar totusi un mp3 player insa nu ma pot hotari daca sa-i iau sony walkman sau un ipod. mai cercetez. darai, si tie un pupic mare, nu pot folosi emoticoanele [url="http://apha.shutterfly.com/4873"]philip[/url] [url="http://bebelus.shutterfly.com"]24weeksbabyboy[/url] [url="http://apha.shutterfly.com/4886"]mommyandreea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nume de localitati romanesti traduse in engleza Afuma#355;i - Neversober Urla#355;i – Gimme Some Noise Constan#355;a - The Steadiness Slobozia - A Very Wrong Local Tradition C#259;l#259;ra#351;i - Silly-dressed Folks on Horses Pite#351;ti - Youdohide One#351;ti - The Sincere Hu#351;i - Shoo Buhu#351;i – Boo Satu-Mare - The Rather Roomy Rural Community Slatina - Slut Tina Târgu Frumos - The Aesthetically Pleasing Bazaar Buz#259;u - Really Fat Lip N#259;vodari - Networkers Dor M#259;runt - Miniature Melancholy Voluntari - Town of Unpaid Assis [8D] revin later dupa ce culc progeniturile .. acum facem felicitare inimioara ptr printesa lui Luca ...[pk] Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008) http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce Valentine's Day? Printre cutii si sot beteag..care schioapata?

Gabi cu optimismul ala este mai greu pentru ca Murphy s-a mutat la noi in casa de citiva ani...si -n plus cind toti iti spun ca faci cea mai mare gresala din viata ta si in plus nenorocesti si copilul din dotare...piere si bruma de optimism (eu sint o tipa ff vesela si optimista..eram ca sa zic asa).Sanatate tatlui tau ce bine ca nu este AVC!

Robi sanatate si tie...nasol cu soacra mai ales daca sotul este.."in love"[:D]

Roxa deci asa discoteca? Am fost si eu azi noapte intre 4 si 6...pt prima data..nu a vrut sa adoarma...si la 7 s-a trezit..Le-am spus la gradi si cica ele cred ca a devenit anxios de la plecare[bang]si ca adeventi"very sensitive" si la gradi[q]

Daria distractie placuta!!

Carmen bafta si bravo tie!!! Nu am vazut decit pozele cu peisajele superbe de la munte!

Lia nu stiu sigur ce sa-ti spun ...trebuie vazut daca exista o cauza. Cauta un pediatru cu experienta..

 

Aseara am stat sa facem cu Luca valentines pt copii (aici nu se dau doar la fete ci si la baieti) azi avem dupa amiaza , party.

 

ma duc sa string tot din birou..mi-am dat demisia , este oficial![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si rezultatul : http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu/Febr2009#5302384506091281266 va pup dragutzelor ... noi maine la atelierul de ceramica si duminica la film ...putin probabil sa am timp sa deschid calc ..sau loc[:D] wknd fain si sanatate Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008) http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! eu.,. mai rau ca ieri [:D]. ca iar am avut distractie azi noapte. o fi criza de 3 saptamani? ca prea mananca din 15 in 15 minute.... Oliv felicitari ptr dat demisia! sper sa nu se repete insomniile [pup] Gabitz sanatate multa multa tatalui tau! Lia si mie mi se pare cam ciudata asta cu fontanela inca neinchisa complet.. poate o pui sa o masoare data viitoare. Robi ignore ptr soacra.. las-o in plata domnului ca stii ca asta e cea mai buna varianta. pupici poetului!! la noi valentine's day... mai putin, eu am luat un cadou... dar nu am apucat inca sa i-l dau ca de abia am baut cafeaua [:D] Daria distractie placuta la ziua Valentinei! Simo, simpatice traducerile [:D], m-a distrat tare navodari [:D] sa aveti un week end excelent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello acu ma uitai pe calendarul ortodox si vazui ca nu-i nici un Sf Valentin pt romanasi...asa ca...iar copiem obiceiurile altora asa fara nici o noima zic eu...oare ziua recunostintei, ziua recoltei nu sarbatorim? sau de ce nu mai sarbatorim atunci si 23 august oare, ca totusi dadea mai romaneste oarecum:) eu pana acu chiar traiam in eoarea ca la noi e azi Sf Valentin, de aia sarbatorim Dragobetele...deci sa inchei ca Ispirescu-n povestile lui.."omul cat traieste tot invata si prinde-ntelepciune" Olivia, ai plecat catre Ro sa inteleg? sa ajungi cu bine daca esti pe drum[flo] Roxana, criza de 3 saptamani zici? :) dupa parerea mea, omul tot traieste printre crize, unii sunt in criza la 3 saptamani, apoi la 4 luni, la 6 luni, 10 luni, la 1 an si 3 luni, la 2 ani si 2 luni, ..., la 40 de ani si tot asa... poate nu-s eu intr-o dispozitie prea buna, de acu asa vad lucrurile... Ultima data am fost cu Dea la dr la vaccinul de 1 an si 1 luna, ROR, si la control dr mi-a spus ca e ok, fontanela e inchisa...acum alta dr imi spune ca nu e inchisa complet, ca mai are 1/1 cm ceea ce mi se pare chiar mult....de aia sunt confuza, ea nici nu sta bine si linistita la ctrl, se misca, plange, se zbate, nicicum n-a reusit sa-i scoata body-ul de pe ea, si nici eu, se tine cu manutele de toate partile, cum ii trageam o manuta afara si-o baga la loc cu o dexteritate nemaivazuta. A vrut s-o intinda pe spate s-o consulte..nici vorba, ca un crocodil se rasucea, se ridica in fund si se tragea jos de pe patul medical, fugea sa-si apuce hainele date jos si apoi la usa cerea afara. nu coopereaza defel. Nu stiu exact de ce e asa speriata, insa presupun ca i se trage de la prea multele analize facute inca de cand s-a nascut in maternitate au ciuruit-o pe toate partile si apoi am dus-o si noi la 5 luni, la 7 luni la recoltat sange, intre timp am purtat-o pe la nutritionisti, gastroenterologi si cativa pediatri, ecografii la sold, la fontanela de vreo 3 ori, la abdomen, la rinichi, dat antibiotice pt ITU de vreo 3-4 ori intr-un an, uroculturi de control lunare pana la 1 an, vaccinurile din 2 in 2 luni pana la 1 an....cred ca am stresat copilul, asa ca acum reactioneaza f urat la oricine incearca sa-i faca un consult...in rest e foarte sociabila, sta si studiaza omul si daca vede ca nu e pus pe controale cu ea, incepe si interactioneaza f frumos, ii vorbeste, ii aduce jucarii, il ia de mana si-l duce sa-i arate diverse chestii...deci toata treaba e sa nu o consulte nimeni. ma duc sa le fac baita weekend placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia nu am plecat! Pe 3 martie.. Normal ca nu sta linistita daca dr vrea s-o consulte intinsa! Aici medicii nici macar nu poarta halat..trebuie gasit un trick ! F corect! De ce serbam Sf Valentin?? Noi nici aici nu-l serbam, dar a fost Sorin cu Luca la market si mi-au adus o cutie de bomboane super! Dar atit...nu serbam pt ca nu simtim ...daca ne-am fi nascut aici era diferit.. Roxa he,he,he...nu ai stiu ce este criza la Pat..simti acum![pup]Ii povesteam lui Luca de prietenii lui si -i spuneam si pe Patrick si el de colo: -Mom , you must to be kidding me!..no way! Is he a star???? (Patrick din Sponge Bob) -Nu mami este un baietel care are 4,5 ani ca si tine.. -He knows about Sponge Bob? -Da mami stie... -That means he is a smart boy![:D] Robi ce face tatal tau?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, mai e putin deci... In ce-l priveste pe Danut, el a fost de bebe calm la medic nu urla din sala de asteptare, cooperant, statea netinut la vaccinuri, deschidea gurita de mic la medic sa arate limba, la exudate, statea intins pe spate sa fie palpat la abdomen, masurat, cantarit, la stetoscop respira cum i se spunea...doar in septembrie in spital l-au chinuit rau si si-a pierdut cumpatul, s-a zbatut si a tipat, dar mereu cu luciditatea lui proverbiala, ne ruga sa nu-l mai chinuim...mi-e rau si sa-mi aduc aminte. Acum e si el reticent fata de medici dar nu face circ, se lasa putin mai mult rugat si daca medicul nu e cu tact, Dani chiar plange dar asa incetisor. Dea e invers, urla neconsolata, din sala de asteptare, pana ajungem inanutru e deja leoarca, rosie si nervoasa, surescitata la maxim, nu mai aude si nu mai vede nimic decat usa de plecare, si e in stare sa loveasca si sa se zbata sa reuseasca sa plece. Miercuri are programare la dr sa vb de constipatia, inapetenta si dentitia/fontanela ei, asa ca ...iar o stresam[bang][bang][bang][bang] Doamne fereste-ne de boli! noapte buna! am fost azi la piata dupa una-alta..Jeesus, sa fi vazut tarabele pline numai cu kitsch-uri pe tema Valentine, raman la ideea ca romanii plagiaza grosolan absolut orice in scopul de a se mai distra un pic, in scopuri mercantile, oricum nu copiaza decat flu=flu-urile, chestiile cu adevarat bunesi veritabile nu le remarca si nu se agita sa le inteleaga si sa le adapteze tarii lor nici daca le intra-n ochi...romanii merg pe filosofia "ca si=asa-i viata asta grea, ia sa mai ciocnim un pahar, c-o viata are omu`"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...