Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FECIOARE DC ( p. 10 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Irlandeza felicitari pentru asa un BB mare si frumos ! Da ce obrajori rosii aveti , pupa-i-ar mama .... o dulcika de fetitza ai facut .... bravo ! Sa cresteti mari si sa fiti sanatoase ! Doamne ajuta sa fie anul 2008 foarte bun , ca eu , cel putin , am intrat cu stangul in noul an ! Nu mai povestiti nimik ??? " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacezara[pup], Imi pare rau sa aud ca inceputul de an nu a fost tocmai fericit, dar important este cum o sa continue. Am vazut ca te-ai inscris la topicul "Nou stil de viata". Iti doresc succes sa reusesti ce ti-ai propus. Si eu vreu sa slabesc in acest an. Am incercat si eu sa postez la acel topic dar postarea nu mi-a fost luata in seama asa ca am renuntat si i-am si dat delete. Fetele scriu atat de mult incat nu fac fata sa le urmaresc. Iti tin pumnii si Doame ajuta sa fie un an din ce in ce mai bun!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gudinde , la fel ca si tine nici eu nu reusesc sa tzin pasul cu fetele de la "nou stil de viata " , asa ca am renuntat la a mai intra pe acel topic . Voi incerca sa slabesc in felul meu , sper ca voi si reusi . Cat despre acest noul an , la mine merge din prost in mai prost ... Pe 1 ianuarie s-a imbolnavit cea mica , a facut febra , a vomat , diaree ( 1 saptamana m-am chinuit sa-i opresc diareea ) .... dupa Craciun a fost cea mare bolnava ... Acum , de miercuri , a venit cea mare de la scoala cu viroza , febra , iar ieri m-au sunat de la gradi sa merg sa o iau pe cea mika deoarece s-a trezit si ea cu febra mare . Am fost ieri la spital , am primit tratament , azi-noapte am stat de paza ca au facut febra de la 38.5 in sus .... deci .... nu ma pot lauda ca mie bine in noul an . Vorba ta , sper ca pe parcurs sa-mi revin la normal . Despre mine pot spune ca mi-am vandut magazinul , iar tipa careia l-am dat inca nu are banii pe care trebuie sa mi dea , a zis initial ca prin 10 ian. mi da , acum ca tre sa-si schimbe CI si mai dureaza ... azi ma intalnesc cu ea sa vedem ce si cum ... la servici e mult stres , multa munca , sunt foarte obosita si am facut unele greseli prin hartii ( nu ireparabile , dar eu sunt foarte meticuloasa si nu gresesc aproape niciodata , deci incep sa-mi pun semne de intrebare ce o fi cu mine ) , fac fizioterapie ca am pikat rau cu coloana , cam asta e .... Voi cum ati intrat , restul " fecioarelor " , in noul an ? Sper ca voua va merge mai bine !!! Mai intrati si mai povestiti despre ce vi se intampla , sa vedem daca toate suntem la fel sau mai sunt si norocoase !!! Va pupi pe toate si astept un semn de viata din partea voastra ! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacezare,asa patesc copii din nefericire....iau boala unul de la altul si o tot tin asa pana sezonul urmator! incearca sa le intaresti sistemul imunitar ....macar sa faca niste forme mai usoare ale bolii [bang] daca se poate spune asa... cu vitamine,suc de citrice,echinaceea(pt ce mare macar)si bagat in cap sa se fereasca [:D] ca eu asa fac cu fi-meu(deja e ipohondru [:D]).....nu bea din aia,nu pune mana acolo ca sunt microbi,nu sta cu nasu' pe chestia aia.... acum imi spune el mie"mami,de aici a baut cineva?! ca nu vrea sa iau microbi!!![:D] "mami,azi un copil a tusit si nu a pus mana al gura,oi fi luat si eu microbii?!" "eu nu beau din asta ca a baut tati ..."[:D][:D][:D] si tot asa..... la mine anul a inceput ....neutru' nici de bine ,nici de rau [alcool] oricum,la cati ani am inceput prost.....acum inca unul ce mai conteaza [alcool] eu nu ma mai sperii de nimic..... oooo....pai daca ma gandesc bine as putea spune ca a inceput cam prost,desi stiam cat de cat ca va urma.... adica,stiam ca am probleme cu tiroida dupa analize insa nu fusesem la endocrinolog sa-mi confirme....asa ca pe 9 ian. am primit confirmarea..... asa ca e de rau,dar raul il incepusem de anul trecut....cand am pierdut si sarcina din pricina tiroidei [q] da acum nu mai plang.....vad doar partea plina a paharului....si asa va doresc sa vedeti si voi [^] gata,ca am vb destul[;)].... sa aveti un we excelent, [pup][pup][pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anacezara[pup], Trebuie sa reusesti sa gasesti puterea si optimismul in tine. Chiar daca este foarte greu. Fetele se vor face bine! Cu serviciul ... offfff daca nu as cunoaste ,mult prea bine aceasta problema. Dar incet, incet lucrurile se vor rezolva. Daca nu incearca sa-ti gasesti alt job. Eu am invatat sa-mi gasesc linistea si sa ma bucur in lucrurile marunte: un cer albastru azur, o zi insorita, o melodia frumoasa etc. Eu acum mai multe luni simteam ca nu mai pot, ca am sa clachez si uite ca viata merge inainte. Eu am probleme cu insulina care din pacate nu trec, se acutizeaza in timp. Asa ca am invatat sa lupt, sa sper, sa cred in mine si in destinul meu, sa-mi gasesc energia si optimismul in interiorul sufletului meu. Ai sa vezi ca o sa fie mai bine. Cand esti jos nu poti sa te uiti decat intr-o directie: in sus! Si cu pasi mici, dar siguri incepe urcusul. Sa vezi ce optimism o sa ne pocneasca cand incepe cantarul sa arate cu 5 kg mai putin[il] violeta69[pup], Imi pare rau ca ai probleme cu tiroida. Sa sti ca dupa ce vei incepe sa-ti tii sub control boala ai mari sanse sa duci o sarcina pana la termen. Sigur, cu tratamentul de rigoare si sub stricta supraveghere a endocrinologului. Asa ca ... capul sus! Asta va fi si anul tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gudinde[pup] multumesc,dar nu cred ca mai am curajul sa o iau de la capat cu un BB! am deja peste 35 de ani si stiu cate riscuri sunt.... in plus am un copil si-i multumesc lui Dumnezeu ca mi l-a daruit! sa fie el sanatos sicuminte ca restul se rezolva.... sigru ca daca ar fi sa vina si un alt BB as fi bucuroasa si as face tot ce tb sa fie bine,pt ca deja eu iau medicamente pt tiroida..... dar mai mult ca sigur nu va mai fi.... imi pare rau pt insulina....adica banuiesc ca e vb de diabet!!! cam aceeasi chestie e si cu tiroida,se degradeaza in timp si niciodata nu se va vindeca(pt ca e o boala autoimuna) ... toata viata va tb sa iau pastila..... dar nici eu nu ma sperii de asta.....incerc sa vad partea plina a paharului si sunt optimista! viata e frumoasa si pana la urma o pastila sau doua pe zi nu e o tragedie! dupa ce am scapat de cancerul de col asta mi se pare mic copil!!! o saptamana frumoasa va doresc, [pup][pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta69[pup], Am rezistenta la insulina. Inca nu am facut diabet, dar la asta se ajunge in final. Nu am stiut ca ai trecut printr-un cancer la col. Cumplit! Sa-ti dea DD multa sanatate. Vis-a-vis de acest subiect: ce parere ai despre vaccinul despre care se tot vorbeste? anacezara[pup], Incearca un tratament homeopat. Ia oscillococcinum. La mine a functionat. Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza ! Gudinde m-am gandit si eu la oscilo .... cred ca il voi cumpara dupa-masa din farmacie si voi incepe sa iau . Am luat nurofen raceala si gripa si am inceput sa-mi revin . Referitor la acel vaccin contra cancerului de col , din spusele dr. se da inainte de inceperea vietii sexuale , in jurul varstei de 9 ani . Acum eu pot sa va spun ca mama mea a murit din cauza acestui cancer de col , din cauza asta eu sunt un pik ipohondra si imi fac testul papanicolau la 6 luni , mamografie 1 data pe an , iar la ultimele 3 teste mi-a iesit celule cu modificari PAP II . Am intrebat dr. daca nu se poate merge mai departe cu testele pt. a depista care sunt acele celule care aduc modificari , iar el mi-a spus ca se face un test la Institutl Oncologic din Bucuresti ( cica e singurul din tara ) din care reiese daca sunt sau nu celule cangerigene la nivel de col . Costa undeva la 500 lei . Ma duk cu groaza sa-mi fac acest test , dar mai bine asa decat sa ma tot gandesc la cine stie ce prostii . Si daca tot incepe sa se anime acest topic va scriu si horoscopul : 22.01.2008 Cineva pe care incercati sa il (o) cunoasteti mai bine, mai profund, s-ar parea ca va dezvaluie un portret despre el (ea) insusi deloc adevarat. Fecioarele trebuie sa fie atente(i) la tot ceea ce spun astazi cunostintelor lor. S-ar putea sa fiti trasi in necunoscut, dar este bine, totusi, sa stati aproape de acele persoane cu care ati mai avut contact si in care aveti incredere. " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...