Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FECIOARE DC ( p. 10 )


Recommended Posts

buna, fetelor eu inca nu trecusem la cancer ca l-am descoperit la timp!!![alcool] slava -Domnului![ruga] era carcinom in situ,adica celule precanceroase.... dar tot a trebuit sa fac operatia pt ca nu puteam lasa celulele acelea sa explodeze si sa devina cancer! acum a trecut,fac si eu analizele PAP si ....restul cu optimism.... pt ca boala pleaca evident de la o predispozitie genetica,dar pe un fond de stres,suparari,depresii...si fumatul ar fi f important in declansarea bolii!! de aceea e f important sa ai un moral pozitiv in orice sitatie! ei,acum ,cand am ajuns "batrana" [:D] gandesc altfel,dar au trebuit sa treaca vreo 20 de ani peste mine ca sa inteleg asta..... deci cand am facut analizele aveam PAP V...adica un fel de "la revedere"... acum PAP mi-a iesit I ceea ce inseamna ca sunt excelent de sanatoasa [:D] vaccinul contra cancerului de col poti sa-l faci pana pe la 26 de ani,nu stiu daca are importanta sau nu ca ai inceput viata sexuala...eu daca as avea mai putin l-as face si daca as avea o fetita nici nu ma gandesc sa nu.... anacezara,nu fi speriata ca acest tip de cancer nu se mosteneste genetic,sunt doar anumite tulpini de virusi care se transmit pe cale sexuala(de obicei) si care in anume conditii(de stres,mancat prost,depresii,etc) se poate activa in col.... dar nu e rau sa faci teste si sa previi.... insa nu fii pesimista! gadeste pozitiv si totul va fi asa cum vei vrea! gudinde,am cam raspuns ce cred eu despre vaccin.... sigur l-as face si sigur as face fetei mele(pe care n-o am [:D] dar daca as avea...) la tine nu se poate preveni cumva chestia cu insulina? ceva medicamente sau un regim alimentar?! o zi buna va doresc, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of mai fetelor ce de probleme de sanatate.Si eu care ma scanceam ca inca ma doare cusatura de la nastere si am hemoroizi, si .......cate maruntisuri......In comparatie cu voi, eu sunt sanatoasa. Important e ca sunteti optimiste , caci asa se pot rezolva toate mult mai usor. Va [pup]si multa sanatate va doresc. [url="http://community.webshots.com/user/ciprian_costea78"]Poze de tot felul[/url] [url="http://community.webshots.com/album/562139221uSCYyf/"]PATRICIA ALEXIA[/url] 03.IAN.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta69[pup], Nu se poate preveni nimic la capitolul insulina. Este mostenire de familie. Fetelor[pup], Am intrebat de vaccin (si eu am peste 26 de ani) pt ca am citit un interviu al dr. Adrian Streinu-Cercel. "........ Tango: Pana la ce varsta are vaccinul efect? A.S.C.: Pe eticheta spune 23-26 de ani. Parerea mea este, dupa ce am vazut pe studii largi, studii care depasesc 30000 de persoane, ca raspunsul in anticorpi al organismului este benefic inclusiv pana la 50 de ani. Tango: Deci, chiar si o femeie trecuta de 30 de ani ar trebui ca, dupa ce isi face analizele, sa faca veccinul. A.S.C. Da, eu spun ca este foarte bine ca o persoana care are activitate sexuala sa se vaccineze ....... " M-a pus pe ganduri interviul cu el din revista Tango.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irlandeza[pup] si astea sunt probleme ca doar sunt ale tale!!! [:I] dar sigur ca trec....si cusatura ,nu stiu cu hemoroizii,dar maruntisurile sigur trec [:D] trateaza-le cu optimism.... uite eu acum 5 min am plans ca a murit aseara bietul meu motanel! acum incerc sa zambesc ,sa fiu optimsita si sa ma gandesc ca e bine acolo in raiul animalelor asa cum spune fi-meu!! ce-ti face fetitza?! e papacioasa? are colici? sau inca nu?! gudinde,pai daca se poate face vaccinul de ce nu?!.... nu stiu in cazul meu daca mai pot face dar parca si pe mine ma bate gandul sa-l fac [:D][:D] o zi buna sa aveti, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Irlandeza , am avut si eu hemoroizi dupa ambele nasteri , dar am facut operatie cu laser acum 2.5 ani si de atunci nu am mai avut probleme . Acel vaccin despre care vorbiti voi nu este cumva impotriva papiloma virus ??? Din cele scrise de voi mie asa mi-a spus dr. ca acel vaccin se face pana la 26 ani , chiar si dupa 30 si ca este unul din virusii care pot provoca cancerul de col . Haideti ca mai intru mai tz .ca am un client chiar acum .... " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anacezara Irlandeza , am avut si eu hemoroizi dupa ambele nasteri , dar am facut operatie cu laser acum 2.5 ani si de atunci nu am mai avut probleme .
Cum e operatia ? Dureroasa ? Ai facut-o in mai multe sedinte sau o singura data ? Ca am auzit de la cineva ca se face la 2 sapt. diferenta una de alta , pana scapi de toti hemoroizii. Si cam cat te-a costat ? [url="http://community.webshots.com/user/ciprian_costea78"]Poze de tot felul[/url] [url="http://community.webshots.com/album/562139221uSCYyf/"]PATRICIA ALEXIA 3 saptamani de viata[/url] 03.IAN.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irlandeza am fost chiar in Baia Mare ( am vazut ca ai originile de pe acolo ) la clinica Proctoline . Eu am facut acum 2.5 ani operatia , nu m-a durut deoarece te anesteziaza cu ceva gel , iar apoi daca e cazul si cu injectie . Eu am fost la 4 interventii , la 1 saptamana diferenta si am platit atunci in jur de 13 mil. lei , in rate , adica in cele 4 saptamani cat am fost la operatie a trebuit sa dau toti banii . Sanatate multa ! P.S. Au site www.proctoline.ro " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza ! Va poftesc la o cafelutza , ceai , suc sau care ce mai doreste sa serveasca alaturi de horoscopul zilei de azi ... Sambata, 26 Ianuarie 2008 Sunteti in fata unei decizii, dar nici una din directii nu va inspira siguranta. Analizati la rece caile ce vi se ofera si va dati seama ca cea mai buna dintre ele ar putea sa rezolve, finalmente, problema care va preocupa, numai ca drumul pana la reusita este foarte lung si nu aveti rabdarea necesara pentru a parcurge toate etapele. Ati avea nevoie de o solutie mult mai rapida! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...