Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (83)


Recommended Posts

Mai Iulia, dar ce mandrete de fetitza ai, dulce foc. Fetelor, am si eu o intrebare: cam cu cat se plateste o bona pentru a sta cu un copil de 1,5 ani timp de 7 ore pe zi? As vrea doar sa stea cu el, ca de menaj si papa ma ocup eu. Va rog, daca aveti idee, spuneti-mi si mie, pt.ca de la 1 martie ar trebui sa ma intorc la serviciu de urgenta, cumva, si nu am idee cu cat as putea plati bona. Multumesc. Oana, mami curajoasa de Tudor si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lacramioara, e superba printesa ta. Sa-ti traisca....e viitoare miss..excelenta postura. Multumim si de cafea...e nevoie pe vremea asta. Onyca, una din vecinele mele da la bona pt program 8-16 cam 5,5 mil, iar alta vecina in jur de 6 milioane, cam 7 ore sta doamna si mai face si cate ceva prin casa. Succes in gasirea persoanei potrivite. Pupici si sa aveti o saptamana minunata, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ramas in urma cu felicitarile asa ca [s] pentru [s]Raisa Stefana (Alipiticot) [s]Ioana Catalina (Anymony) [s]Andra (Saryta) si numai bine. Ei bine,a m fost la munte, a fost super pt copii - ca afland ca e zapada l-am luat si pe prichindel care pur si simplu a facut-o pe rama peste tot in zapada si s-a dat si cu sania si pe schiuri etc... de dormit...? glumiti... cand? si mai ales cum, ca am hotarat joi ca plecam doar noi 2 si am ajuns vineri pe la 10 sa hotaram sa il luam si pe Alex ca nu puteam fara el... si pe la pranz au sunat finii si i-am luat si pe ei si apoi au mai aparut 2 familii de doritori si au mai chemat inca una... asa ca am avut 8 copii cu totul! 4 de 5 ani si restul de la 2,2 pana la 8... super... ce n-au facut!!! Chestia e ca pt Alex a fost extraordinar si ma bucur mult ca l-am luat. In rest? Bucovina e super... si ne-am simtit bine si am si ajuns in 2 ore jumatate. O spatamana frumoasa si fericita... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu locuiesc la Ciurea si bona mea vine la 6.30 si pleaca la 14.30-15.00. O platesc cu 20 RON pe zi, adica 100 RON pe saptamana. In functiile de zilele lucratoare ies in total cam 440-460 ron. Se ocupa de copil, mai spala niste vase si cam atat. In schimb e devotata total copilului si sunt foarte multumita. Di august trec la program niormal de 8 ore si o sa o rog sa mai stea doua ore si probabil ii voi adapta salariul. Sper sa mai vrea sa vina, ca ea m-a avertizat ca incepe munca la gradina....dar s-a atasat de Razvan si se simt bine unul cu altul. Elena, mamica lui[url="http://family.webshots.com/album/570023794UpVctU"] Razvan-Gabriel[/url]- 01.08.07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_impotriva_codex_alimentarius_care_urmeaza_a_fi_adoptat_in_decembrie_2009-p61682048.html am primit si eu link-ul de mai sus. ce parere aveti? l-am mai postat cineva, poate la generale?
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am resusit si eu sa inscriu copilul la scoala. Of! Tare greu m-am decis, dar parca nu sunt nici acum convinsa ca am facut alegerea buna. Voiam sa va intreb: ce stiti de sisitemul step by step? Carmen, tie nu-ti face cu ochiul? Eu am tot citit despre...mi-a placut, nu zic, stiu insa ca cel mai mult conteaza invatatoarele. Am fost si am vazut si o clasa Step. Asa, la o prima vedere diferenta e uimitoare. La clasa "traditionala" am clacat cand am vazut copiii toti cu sacori albastre. Blex!!! La Step insa era asa frumos in clasa!!! Bine, stiu ca nu asta conteaza in primul rand, dar.... Adi te te-ai decis spre waldorf? Nu ti-e teama sa incerci altceva? (A! Multumesc pentru pontul cu karate. [flo]Azi avem primul antrenament. Sper sa ii placa lui Stefan) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...