Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (83)


Recommended Posts

Buli: la scoala nr.33 Mihail Kogalniceanu (apartine de liceul Eminescu). GabrielaG: foarte interesant mesajul tau, sa stii ca si noi tindem sa cadem in aceeasi capcana, de a-l dadaci si bate la cap prea mult pe baiat, pe cand cu fetita n-avem nici un fel de stres, o luam cu noi oriunde si nu spune nimic (maaaare diferenta fata de comportamentul nostru atunci cand era T. de aceeasi varsta si eram superstresati de vantul care bate, soarele care straluceste, noaptea care vine etc. etc.). Ioana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioana[/i]
Buli: la scoala nr.33 Mihail Kogalniceanu (apartine de liceul Eminescu). Ioana.
aaaa, supeeer, asta era in lista de eligibile![:)] merci! edit: scoala la care a invatat george emil palade, asa-i? [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana de cate ori vom alege ceva pentru copiii nostri vom avea inima stransa daca e bine sau nu ce facem... pentru ca vrem ce e mai bun pentru ei. Asa ca, agitatie va tot fi inca un an... Si crezi ca daca pentru Stefanel te-ai agitat cu gradinita si te vei agita cu scoala, cu Victor nu vei face la fel?! Asta e soarta noastra de parinti... Stii Gabriela tin minte ca asa spunea mama despre mine, eu fiind al doilea copil... la cat se agitase si il protejase pe al mare - diferenta e de 10 ani si e baiat - ce usor i s-a parut cum am crescut eu... Stiu si eu? Oare am putea sa ii tratam vreodata altfel decat ca pe copiii nostri mici...? Sper dar nu garantez... Am un coleg care are o fetita, foarte independenta si sigura de ea, face sport de performanta... Imi place cum spune ca ii ofera libertate si ca se descurca singura... asa cica eram si eu tratata desi, tin minte ca eram studenta deja si tata a mers dupa mine de vreo cateva ori cand ma duceam la intalniri - cica la distanta sa nu il va si sa nu stiu eu!!! - sa vada cine e ala de ii ia fata de acasa... si erau alte vremuri si in plus eram mare... cica aveam libertate aveau deplina incredere in mine... Pana la urma raman copiii nostri toata viata. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, Ioana...sunt in asentiment cu voi. Desi la mine cel mic e inca mic..pe bune, parca am tendinta de a-l dadaci mai mult pe cel mare. Si inevitabil, datorita asteptarilor mele, imi pare si mai sensibil si mai neajutorat. Otto e un mare filosof. Cum n-am eu o fata...[pk] Buli la orice after school programul e cel descris de Ioana. Eu am lucrat la un after care nu tinea de nici o scoala, veneau acolo copii fara invatatoarea de la clasa, in special de la sc 15, ca era in Centru. Programul era la fel: masa in sala de mese, joaca (ieseau si in curte, alergau pe acolo), iar de la 14 pana pe la 17 (copiii erau de clasa a IV-a si aveau muuuuulte teme) isi faceau temele. Parintii ii luau la 18, si pana atunci mai citeau, se mai jucau. (Intentionam sa facem si o sala de odihna, cu scuane de alea gen minge...)Ce era bine - pentru copii - era ca o invatatoare se ocupa doar de 4-5 copii (erau grupati pe clase). Nr mic de copii insa a dus la desfiintarea after school-ului. [q] (si implicit la: "eu fara job" [:D]). Acum se practica fff mult after school in clasa, cu invatatoarea, la multe scoli. Mai ales acolo unde in clasa nu intra dupa-amiaza cei de gimnaziu. (m-am intins cat o zi de post) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen...lasa-ma sa cred ca la Victor o sa fiu relaxata. Ca nu mai pot! [:D]. Glumesc, dar ceva-ceva adevar tot e, ca diferenta fiind de 4 ani el o sa mearga "pe urmele" lui Stefan. Deja de educatoare nu-mi mai fac griji. Tot "doamnele" vor avea si de el grija. Herra, mai lasa-ne pana la 1/8 martie. Sa mai strangem bani. (Iar glumesc). Eu credeam ca ne intrebi cand ne hotaram pentru cuconiada. Si tu...ne iei cu atentii si masline pentru educatoare. (sper ca nu ai uitat si de ingrijitoare, nu? [:D]) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oare eu de ce intelesesem ca la cele mai multe afterschool copiii nu se joaca deloc, trec direct la lectii?[alcool] enfin, e bine cum aud, dupa cum observati principala mea ingrijorare e ca nu cumva sa ramina copilul fara joaca [:D] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz Herra, mai lasa-ne pana la 1/8 martie. Sa mai strangem bani. (Iar glumesc). Eu credeam ca ne intrebi cand ne hotaram pentru cuconiada. Si tu...ne iei cu atentii si masline pentru educatoare. (sper ca nu ai uitat si de ingrijitoare, nu? [:D])
vaaai, nu-mi vorbi de ingrijitoare! [nervo][starwars] Nu v-am povestit cum l-au lasat pe Vlad dezbracat in holul de la intrare timp de 15 minute, pentru ca zbughit-o cand a vazut-o pe dna care il ia de obicei la pranz. Au incuiat usa fara sa-i dea bagajul, deci a batut saracul copil la usa aia numai in maieu si bluza, pentru ca deranja ora de masa ! da, nu v-am spus pentru ca eu recunosc - sunt inca la stadiul in care ma streseaza "vantul care bate, soarele care straluceste" etc [:I]. de atunci este iar plin de muci, dar ce conteaza noptile mele nedormite, banii de doctori si de medicamente... revenind la 1 si 8 martie, la mine miroase déjà a primavara, se pare… :)) sau o fii din cauza ca sunt balanta, programez din timp orice actiune (in afara celor impulsive [:D]), si stiu ca atunci o sa am o perioada foarte aglomerata…
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A! V-am mai zis ca sunt si in cautare de cresa? Aveti habar de vreo cresa in Copou? (asta in cazul in care ne decidem pentru Stefan spre Negruzzi). Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra vaaai, nu-mi vorbi de ingrijitoare! [nervo][starwars] Nu v-am povestit cum l-au lasat pe Vlad dezbracat in holul de la intrare timp de 15 minute, pentru ca zbughit-o cand a vazut-o pe dna care il ia de obicei la pranz. Au incuiat usa fara sa-i dea bagajul, deci a batut saracul copil la usa aia numai in maieu si bluza, pentru ca deranja ora de masa ! da, nu v-am spus pentru ca eu recunosc - sunt inca la stadiul in care ma streseaza "vantul care bate, soarele care straluceste" etc [:I]. de atunci este iar plin de muci, dar ce conteaza noptile mele nedormite, banii de doctori si de medicamente...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Herra, dar ce povestesti tu acolo e aiurea rau. Si? Nu ai luat atitudine? [neand] Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [copil] (12.07.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127657"]Sonia are nevoie urgenta de noi[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...