Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

si eu de mai bine de 15 ani am o soacra minunata...e unguroaica, gateste exceptional, face niste prajituri dementiale...nu m-a suparat nici macar o data...ne iubim si respectam reciproc. Doamne ajuta sa fiu si eu o soacra macar pe sfert cat e a mea! mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08) http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si soacra mea e exceptionala!!![flo] Mai ales ca e membru DC si citeste mai tot[:D]

“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.
Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul [cool] :
[url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url], [url="http://good-times.webshots.com/album/559783788ZKevij"]poze[/url],
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am niste socri buni dar trebuie sa mentionez ca de cand ne-am casatorit (8 ani) ei nu au fost in tara. Ne intalnim doar o data pe an cate o luna si stam impreuna. Nu i-am auzit sa ma vorbeasca de rau, nu s-a suparat ca i-am scos oalele si lucrurile de prin dulapuri si le-am pus pe ale noastre (noi stam in ap lor), recunoaste ca acum e mai mult musafir cand vine acasa ca nu mai stie care pe unde sunt puse, imi aduce sau imi trimite diverse lucruri (haine, bijuterii). Ma compatimeste ca sunt singura cu copiii si il cicaleste pe fiu-su sa ma ajute mai mult. Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi iubesc soacra! :). O admir enorm, a crescut si inca creste 6 copii, s-a apucat de scoala dupa 15 ani de stat acasa si a reusit sa isi termine si colegiul si masteratul si acum isi da doctoratul.Din suplinitoare la gradi a devenit director de scoala! Bravo ei! As vrea sa fac macar jumatate din tot ce a facut ea. Daca am o problema mereu o intreb si pe ea pe langa mama si mereu m-a ajutat cu orice sfat am avut nevoie. Sa traiasca 100 de ani fara reparatii. Socrul e cu ale lui, nu ne avem noi treaba.Dar e si el om fain. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful. If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent. If he is both able and willing, then whence cometh evil? If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia:soacrele care nu-s romance,par fete de treaba.[:D] Eu n-am soacra ,ca e moarta de cind era sotul meu mic,insa am regretat enorm ca n-am, pentru ca ar fi fost foarte binevenita,de cind il avem pe Rares.De asta o exploatez numai pe mama[q],singura buni care o are Rares, bunicii fiind si ei decedati. Cica era foarte gospodina si imi imaginez cum ar fi facut luna la mine in casa[:D],plus plimbat minunatul,etc. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca s-a gandit cineva sa deschida un asemenea subiect. [flo] Se apropie in curand 8 ani de cand, o data cu ziua nuntii, am castigat doi parinti minunati care, desi locuiesc in alt oras, departe, sunt mereu alaturi de noi. Soacra mea este o femeie foarte draguta, calda, avem gusturi asemanatoare si imi este o adevarata prietena. Fiind nascute pe aceeasi data, in august, ne serbam ziua de nastere impreuna atunci cand mergem in concediu sa-i vizitam. Nu am simtit niciodata ca ar face vreo diferenta intre mine si cei trei copii pe care-i au. Dimpotriva, soacra mea, careia ii spunem toti Mamica, si-a dorit intotdeauna o fata si acum o are! Imi amintesc ca, o data, eram suparata cand m-a sunat, aveam niste necazuri de care nu vroiam sa-i spun, ca sa n-o mai necajesc, pentru ca pune la suflet toate problemele noastre. Insa vorbind cu ea, fiind atat de calda cu mine la telefon, am inceput sa plang si, pana la urma, i-am spus tot ceea ce aveam pe suflet. A doua zi s-a urcat in tren si a venit la noi, pentru mine, ca sa fie alaturi de mine, ca o mama adevarata! Si se poarta mereu foarte dragut cu noi, de fiecare data cand pleaca de la noi ma imbratiseaza la usa si ma intreaba daca nu cumva m-a deranjat sau m-a suparat cu ceva... Imi trimite mereu felicitari de 1 martie si de Craciun... In ciuda varstei, a ramas o femeie tanara si deschisa la tot ceea ce este nou. S-a intamplat sa “vorbim” impreuna, pe messenger, cu cumnatul meu care lucreaza in Italia. Socrul meu este mai apropiat de baieti, nu e obisnuit sa aiba o fata... Dar se poarta, de asemenea foarte frumos cu mine intotdeauna, desi putin stangaci... [:D] In ziua cununiei am primit cel mai frumos cadou: o familie minunata, din care sunt mandra ca fac parte, unde ma simt iubita, acceptata, respectata si unde pot sa daruiesc, la randul meu, aceleasi lucruri, fara teama de a ma simti respinsa, asa cum, din pacate, s-a intamplat cu familia mea adevarata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana sa am copilul nu m-am gandit ca o sa o iubesc asha de tare pe soacra mea! Era femeie normala...dar nu eram eu prea iubareatza![:D] Dar acum de cand vad cate face pt copil, cat de mult ne ajuta, cum face tot ce zic eu fara sa comenteze de genul "lasa draga ca stiu eu ..ca doar si eu am crescut copii" chiar o apreciez! Este extraordinar sa ai pe cineva care sa se ocupe de copil cat esti la serviciu cu atata daruire si rabdare! Si intareste concluzia lui dulcetica.... (soacra mea e unguroaica)hahahaha! Va pup cu traditionala urare : sa va traiasca soacra! Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
Desiree, De fapt eu as fi cea care ar stica subiectul daca m-as baga aici! Ma bucur pentru voi. E asa de bine sa simti ca ai pe cineva de partea ta, nu ca ai un inamic tot timpul cu ochii pe tine. cristiama
Cristiama, imi pare tare rau ca nu ni te poti alatura... dar macar tu ai un maaaare aliat: umorul. Reusesti sa faci haz de necaz si pe mine ma uimesti placut de multe ori cum povestesti intamplarile. [flo] [pup] _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o pereche de socrii foarte de treaba.Ne vedem mai rar pt ca stau la 800 km distanta dar intotdeauna au sarit imediat sa ne ajute,fie ca e vorba de material,fie ca e vorba de un sfat. Alina,mami de printesa si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2009&month=8&day=12&babycount type="]baby [/url][gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...