Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salajence la apel!!!![70]


Recommended Posts

Salutare bebluse si de la mine, Hmmm, slabuta miscare, bag sama ca de la vreme. Mai avem un pic si terminam si noi programul si ma duc acasa. Nu avem nici-un program we asta, maine vom pleca eu si colegu pe la Cluj si ne vom odihni, sper! Voi, pe unde-mi umblati? Mihaela, felicitari... si te rog,scuze de inatarziere[pup]. Chiar Adriana, ma intrebam de ce nu ii zici lui fratelo sa-ti trimita un laptop de acolo, am intels ca-s mult mai ieftine. E insa adevarat ca se poate "traumatiza" la transport. Ma duc sa gogalesc neste chestii si mai viu:) "...mama prostilor e mereu gravida!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oti, uite-acuma ma pun sa beau cafeluta.Multumesc [flo]
Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s Cami, mi se pare corect sa faci cursul. Ce chestie, sa te angajeze asa fara curs, fara nimic...aici astia nu stau de vorba daca nu ai un curs, cel putin de ingrijitor, ceva...Cu limba asa e si aici, de asta ma stresez eu, ca trebuie sa am diplome de "limba" ca sa pot face scoala mai departe. Bafta multa si succes! [flo]
Exista niste clase care se fac la Portland Community College si care in mare parte sint cerute ca sa poti sa lucrezi la casele de batrini, care se repeta in fiecare an si dureaza 32 de ore.Eu le-am facut pe acelea si, daca as vrea sa continui sa lucrez ca si pina acuma, nu mi s-ar cere nimic in plus, e suficient. Pregatirea de la cursul ce urmeaza sa il fac e necesara pentru a lucra in locuri institutionalizate, ca sa zic asa, adica cu 50, 100 sau chiar si 150 de rezidenti (nu neaparat batrini, ca si pe cei mai tineri ii lovesc bolile, din pacate), numite Nursing Home sau Assisted Living, unde lucreaza mai multe persoane, pe schimburi, unde nu esti extraordinar platit dar ai asigurare medicala si, in timp, o data cu vechimea iti urca si salariul, + ca poti avansa daca esti interesat sa inveti mai multe. Ceea ce nu e cazul la casele de batrini cu cite 4-5 rezidenti, unde nimic din cele de mai sus nu se intimpla. Cit despre testele de limba, sint de mai multe feluri aici, depinde la ce intentionezi sa iti foloseasca, in functie de asta sint de complexe.Cel la care merg eu azi nu e chiar asa complex pentru ca nu merg pe urma la facultate, e doar un curs...profesional cum s-ar zice. Nu stiu in ce consta si nici exact ce si cum pentru ca nu ammai fost, stiu doar ca se da pe computer, dureaza in jur de 2 ore, e din scris, citit si raspuns la intrebari.O sa vad destul de curind, adica peste vreo 3 ore. Ai pus poze cu canapelele? Ma duc sa verific [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, pofta buna la cafea...[pofta]. Am inteles acum cum sta treaba...ai explicat excelent [flo]. N-am pus poze inca, n-am facut...am fost ocupata si inca mai sunt cu cele de la Lucia fetelor. Promit sa fac in we...[pup]. Bafta la test! [pup] tuturor! [url="http://vorbele.blogspot.com/search/label/vorbe%20de%20copil..."] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebe sa va spun ca am luat la test 98 de puncte, din maximum de 99 posibile...[alcool][pk] Nici nu mi-a venit sa cred, cind am intrat in sala ni s-a spus ca putem sta de la ora 1 (cind am inceput) pina la 4, la ora 2 am vazut pe monitor ca scrie "THANK YOU FOR TAKING THE TEST" si mi-au iesit automat la imprimanta rezultatele.M-am dus cu foaia la tipa de la catedra si numa ce am auzit-o"felicitari, este foarte bine!"Nici nu am stiut cite intrebari o sa fie, nici cam cum o sa arate...m-am dus mai mult ca sa vad despre ce e vorba... Mai inainte am ajuns acasa, ma duc sa maninc ceva si poate revin in seara asta. va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit] [cafea] e servita ! Cami , felicitari pentru test ! Otilia, distractie placuta astazi si asteptam cu nerabdare poze cu tortul si cu tinuta de botez a voastra , a tuturor. Olim, cum e Alex ? Eu zic sa nu te mai alarmezi k din cauza asta , probabil, e si copilul intors pe dos. II transmiti tu sentimentele tale de teama si copilul are o stare mai aiurea. Incearca sa te calmezi, sa stai linistita , gandeste-te ca totul va fi bine. Si ale mele au mers la camin de mici si nu s-a intamplat nimik. Fii optimista si gandeste pozitiv, ce Dumnezeu doar esti femeie in toata firea. Hai, fruntea sus, zambetul pe buze si "da-i bice" sa vada Alex ce mama curajoasa are [:D]. Uite iti dau un [pup] maaarreeee cat o zi de post ca sa-ti revina zambetul pe buze. Asta e viata, trebuie sa o luam asa , cu bune si cu rele, sa trecem peste toate incercarile la care ne supune DD si sa dovedim ca suntem niste femei puternice care izbim in viata indiferent de ce se intampla. Asa suntem noi salajencele astea sexoase, vorba capitolului , stim ce vrem ! Sa va spun si despre noi cate ceva ... Paula a inceput din nou sa tuseasca. Luni are serbare. Is foarte dezamagita ca nu stiu ce sa le iau de mos ... Andreea a scris ca vrea bebelash , iar pentru sora ei a scris sa-i aduca Mosul o pijama si o revista Jetix ... toyal aiurea, vorba aia "cone-mparte parte-si face". O intreb pe Paula ce doreste sa-i aduca Mosul si efectiv nu zice nimik, adica prostii ... aiurea ... ce vede prima data inaintea ochilor, de ex. aseara a vazut o broasca in TV si a zis ca vrea o broasca de la Mosul ... is confuza, nu stiu cum sa le impart cadourile. La colegu iar is in plop cu laptopul ... ma gandesc daca nu ii va placea si dau o gramada de bani pe el ? Cine il mai schimba ? Nu stiu ce sa fac ... probabil ii voi spune ca doresc sa-i fac acxel cadou si sa mergem impreuna sa-l aleaga ... habar nu am ... eu as fi vrut sa-i fac o surpriza, sa-l impachetez si sa-l pun sub brad ... Apropo de brad, am fost super ocupati si nu am reusit sa-l impodobim week-ul trecut , incerc in acesta, cu toate k iar suntem foarte busy, azi e ziua soacrei mele, dar numai maine mergem la masa. In schimb, la mine vine azi Mosul si tre sa schimbam aragazul. Nu v-am spus ??? Am primit cadou de craciun o plita pe gaz, o hota si un cuptor electric la care visez de mai bine de 3 ani . Asa ca azi avem de montat. Sau poate k v-am spus si am uitat eu ... Merg k s-a trezit Paula si tuseste rau , ii dau ceva sirop ...mai vin azi pe la voi . P.S. Bia , cine te-a suparat asa de rau de nu mai dai nici un semn ??? Spune-mi ccc mie ca-l rezolv eu un-doi [blabla] [box] [bruta] " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow Adriana, ce cuminte ai fost tu de ai primit atatea cadouri de la Mos. Se pare ca eu n-am reusit sa conving pe nimeni ca am fost cuminte si zau c-am fost [:D] da' nu mi-a adus nimik, nimik [q] Sa le folosesti sanatoasa. [pup] Apropo' de cadouri, nu te mai stresa atata draga, foloseste-ti putin imaginatia si va fi bine. Adica, totusi sunt fetele tale si sigur vei gasi ceva ce sa le bucure. Uite ce-am patit eu ieri. Cristina a fost cu mine pana pe la 4 cand a venit taica-su dupa ea s-o duca acasa. Sa vezi plansete, nu si nu ca vreau cu mami. Eram atat de obosita si stresata (ai vazut cata marfa aveam nereceptioanata inca) incat i-as fi promis orice numai sa nu mai planga si sa plece de buna voie cu taica-su. Asa ca i-am promis ca ii aduc ceva frumos cand vin acasa. Printre suspine ma intreba ce ii aduc, da' sa fie frumos, da' sa fie o jucarie...etc. Toate au fost bune si frumoase pana a plecat, pe urma ma tot gandeam ce sa-i duc sa nu-mi incalc promisiunea. Venise ora de plecare si eu inca nu ma hotarasem ce sa-i duc, asa ca la iesire am luat de pe raft un pachetel cu plastelina (recunosc ca am ales ce a fost mai ieftin in magazin) si asta in conditiile in care casa e plina cu plastelina. Mi-am spus, orice, doar sa ma tin de promisiune sa nu care cumva sa nu mai aiba copilu incredere in mine. Ajunsa acasa i-am dat oarecumva cu inima stransa plastelina, crezand ca va fi dezamagita, ca asteapta cine stie ce jucarie. Nu pot sa-ti redau reactia ei, a sarit in sus tot chiuind, Mami, mami, ce fericita sunt, ce plastelina frumoasa mi-ai adus. Mami, cat te iubesc de tare! Si tot restul serii m-a servit cu mazare si friptura de puiut, sarmale si alte bunataturi din plastelina, amintindu-mi la fiecare 10 minute ce mult ma iubeste ca i-am adus asa frumoasa plastelina [:D] Asa ca nu te mai stresa ca jucaria pregatita pentru Andreea e mai scumpa, ele inca oricum nu stiu asta, ma rog, vezi si tu sa fie egale la numar eventual. [:D] La ultimul raid prin K, eu i-am luat Cristinei niste carti de colorat si povesti, adica e 2 in 1, si povestea si de colorat, o cutiuta de creioane colorate si un puzzle cu cartea junglei. Si povestile sunt din cele pe care le cunoaste deja, asa ca le coloreaza cu mare placere si in timp ce le coloreaza tot povestim despre personaje si poveste. Am observat ca au avut un mare succes, fata de cartile de colorat ale caror personaje nu le cunoaste. Si daca tot am deviat spre Cristina, sa va spun despre ultima perla pe care a scos-o. Intr-o discutie in contradictoriu (o necajeam intentionat) o aud ca-mi spune. Of mami, esti imposibila, nu mai fii asa...aaa...implicata. [:D]. Sunt cuvinte noi pe care le-a agatat nu stiu de pe unde,la care 100% nu le cunoaste intelessul, m-am distrat de numa' si am inceput o lectie despre ce inseamna a fi implicat, si despre ce inseamna a fi convins ca-l strecurase si pe asta pe-acolo, sunt curioasa ce-o fi inteles din tot ce am incercat sa-i explic. Voi cum faceti cand vedeti ca folosesc cuvintele fara sa le inteleaga sensul? Parca mi-e greu sa tin pasul cu nevoile ei de cunoastere, la inceput luam dictionarul si-i citeam definitia, dar nu e de ajuns, nu intelege jumatate din cuvintele folosite in definitii [:D] deci tot eu trebuie sa gasesc modalitati de a-i explica. Taica-su rade cand ma aude, si-mi spune s-o las in pace pana mai creste ca e prea mica. Dar cum s-o las sa le foloseasca gresit? Nu o invat eu cuvintele astea intentionat, ea le aude si apoi le foloseste cum o duce capul. Noa, as mai scrie, ca despre Cristina pot sa scriu o zi intreaga si tot n-as termina, da' e 9 si tre sa deschid magazinele. Hai sa va [pup] si o tulesc la munca.
io zic asa: e ori asa, ori altfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elvira, nu ma stresez pentru pret ... ma distreaza ideea ca la 9 ani sa-ti doresti un BB-ash , dar povestind si cu alte mamici din clasa de la Andreea , cica toate isi doresc BB-ash ... Acum ma gandesc ce as putea eu sa-i pun lui Paula sub bradutz ca sa fie totul ok , sa nu care cumva sa creada ca acel Bb e pentru ea, nicidecum pentru sora ei [:D] Cat despre cadou ... ai vazut doar ca de vreo 3-4 ani ii scriu si eu Mosului si abia acum mi-a sosit si mie randul [:D] " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana multumesc de incurajari[pup] stiu ca trebuie sa fiu tare, da na... si sa ma vezi ce puternica si curajoasa par, da cand e vorba de altii, ca la mine[bang][bang] alex o dormit destul de bine, am scos laptele total desi e cam greu , dar a zis medicu ca pt diaree e mai bine, ii dau si ceva prafuri amu sa vedem acuma dimineata cum a fii saracu. biaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa treci la raport de ce ne-ai parasit, cand io stiam ca daca scriu prin ce trec o sa imi dai un sfat de incurajare, si tu nimic[q][q]asa tare te-am suparat. oti distractie faina la chef,asteptam poze cu micul crestin [flo][flo] elvira ce dulce e printesa, asa este uneori s ebucura de gstul de a primi nu de cadoul in sine, io ma tot stresez cu jucarii d emarca pt alex, i-am luat un cort din ikea cu 5 euro si copilu nu mai iese din el, si jucariile nici nu se uita la ele[bang] adriana LA MULTI ANI SOACREI TALE[flo] si sa iti stapanesti sanatoasa cadourile de la mosu[:D], eu cred ca ar fii bine sa dai o tura cu colegu sa il lasi pe el sa aleaga fara sa cumperi si apoi mergi singurica.SAU LA VOI NU SE POATE SCHIMBA PRODUSUL IN 30 DE ZILE CA LA NOI ASA ESTE TE POTI RAZGANDI? cat despre cadouri de ce nu cumperi un bebe pt fiecare, sau nu? asa nu au de ce sa se supere sau sa se certe.zic si eu ca mama incepatoare[:D] hai sa va intreb ceva cand au copii diaree ce le dati inafara de smecta, ca aici nu exista, adica ce regim alimentar, stiu ca nu lapte, zeama de orez, da alte trucuri daca mai aveti. multam si o zi frumaosa tuturor[pup][flo] pup gasca, miha, camelia, maria si pe toate celelalte[pup][flo] Mami si [url="http://www.flickr.com/photos/olimpiabota/"]Alex[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...