Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003 (4)


Recommended Posts

Brrrr ce friguri aveti. Sotul meu se tot uita si se roaga sa ninga macar un pic sa prinda si ei o tura de ski da nu au bafta. DanaMario ma bucur ca te-ai adaptata si e ok. Pana la urma asta e cel mai important sa te simti bine. Eu e normal sa mai am si zile aiurea, dar in general sunt bine. Nu ma prea agit nici cu durerile nici cu arsurile...le iau ca un firesc. Cel mai rau e cand nu pot dormi. Azi insa am recuperat cu un somn pana la 11 [:D] Am implinit 34 saptamani, inca 3 si se considera ca am ajuns cu bine la termen. Asa ca stau tare cumintica, in afara de facut ceva mancare si iesit cate un pic zilnic in rest nu prea mai fac nimic. Doar stau cu mana pe burtoc si il monitorizez pe miniplod. Daiopri eu cand nu mai pot ma duc si ma intind la Dori in camera si asa sunt prezenta la activitatile lui. Sau isi aduce el jucarii la noi in camera. Sau stam amandoi in camera unde avem calculatoare si ne dam pe net. Da ca sa fim cat mai mult impreuna. In ultimele zile i-am tot pus inregistrari cu el de cand era mic si de la aniversarile precedente. Il amuza foarte tare iar eu ma topesc de dragul lui. Si mi se pare ca a trecut prea repede timpul. Tu cate saptamani mai ai? Hai ca uite esti in vacanta [:D]. De acum te astept mai des la povesti. Parpalak mama tu nici un semn? Danad s-o fi mutat pana la urma? [gravi] cu [baietel] Fabian si [copil] Dorian AMR 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana_Mario hahaha la noi sunt 10 grade in ianuarie...habar nu am cum arata zapada, daca continua asa in cativa ani o sa uitam cu e iarna. Joshua e super tare, vorba Alinei,apropo..de ce trebuie sa stai cu el acasa din toamna?..din cauza ca incepe scoala? Alina...mai rezista putin pe baricade [:D]...si eu i mai aratam lui Mircea cum era cand era micutz, si tare se mai distra...[:D]...de fapt ne distram amandoi si ma uitam la el cum a crescut...unde au fugit anii? Daiopri,chiar...la tine cate saptamani au mai ramas? Sa sti ca si eu ma simt cateodata vinovata ca nu petrec mai mult timp cu Mircea..da ce naiba sa fac daca ma plictisesc prea repede de Batman si Spiderman..si gramada de soldati care se tot ataca? Cand o dam pe colorat sau decupat ceva sau pictat e dezastru..nici nu vrea sa auda... Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alycia eu mai am 2 saptamani teoretic. Pe 3 februarie e data. Sunt cu nervii praf dupa vestile de la noi de la odisee. Vreau sa nasc sa vad puiutul. Uneori ma gandesc ca poate fetele ar fi tb sa postezze dupa ce nasteam toate:((( Noroc ca ma inghionteste pisoiul si stiu ca e cat de cat ok. Motanul a zis ca nu mai vrea bb ca face kk si pipi pe el (adica bb pe motan). Nu mai zic ca ma iau superstitiile si cand il aud ca zice asa:((( desi de luni sunt acasa sunt in continua miscare. Abia am mai spalat hainutele cele noi si nici bagajul nu e gata. Si ma rog sa ma apuce noaptea sau in wk ca tati merge cu autobuzul la sv si mi-e ca pierde nasterea:)) Mai apar eu. Aveti grija de voi Numai bine tuturor http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Aalina,Daiopri ce frumos de voi mai aveti putin si gata o sa va bucurati de pisoiasi vostri o sa-i tineti in brate. Bucurativa de vacanta, de hainute de bebelusi. Alycia eu as vrea sa stau cu el ca incepe Clasa I sa-l ajut sa-l canalizez bine as vrea la inceput sa ma ocup serios de el dar nu stiu sa vedem ca criza asta ma cam ingrijoreaza. Noi si acuma facem teme zilnic si s-a obisnuit acuma nu mai comenteaza. L-am intrebat in seara asta Joshua tie iti place sa facem teme la care el "Da da da ... dar citeodata e nu nu nu...." Eu inca o saptamana lucrez la alta locatie si nu prea pot intra de la servici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri sper sa iti fac o surpriza [:D] "Daiopri Membru nou 42 Mesaje Trimise - 31/05/2003 : 02:13:56 Dupa ce eram inscrisi la bebelusii de aprilie, am aparut si noi pe 1 mai. Lumina ochilor mei, Cristian, de 4,158 kg si 55 cm. Acum avem o luna si 5,150 kg. Suntem cumintel, dorm noaptea si mami si tati ma iubesc mult, mult. Salutari si sanatate la toti ceilalti bebei. Sa papati bine si sa fiti cuminti. Dani" E...ce zici? Azi am recitit ce aveam legat de mamicile de mai si un pic de la bebelusi. Aveam nevoie sa vad cat de linistita eram atunci. Si am gasit si primul tau mesaj la subiect. Si ce baiat mare ai acum... Stiu ca e o perioada mai grea dar cred ca trebuie sa iti gasesti resurse de gandire pozitiva. Poate se rezolva si la voi cu podul ala in timp util. Sper ca motanul sa se adapteze la noua situatie. Alycia eu l-am invatat pe Dori ca face cu mine numai anumite activitati restul singurel dar eu ii stau prin preajma. Ca nici eu nu am rabdare. Ieri a primit cadou jocul "nu te supara frate" (un amic mi-a stricat surpriza ca i l-as fi luat din partea lui frate'su acu tre sa imi storc iar neuronul) asa ca ma astept ca de acum o perioada sa ne puna la jucat. Dana e bine ca faceti zilnic activitati. Pe mine rar ma apuca entuziasmul. I-am tot listat diverse cand eram la lucru si isi face singur cand are chef eu doar sa ii citesc cerinta sau sa verific. Da se cam termina. Daca mai ai site-uri online te rog mai baga si aici. Va pup [gravi] cu [baietel] Fabian si [copil] Dorian AMR 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Bine v-am regasit! De 2 zile tot citesc la paginile restante din partea 3 si 4 si asteptam cu nerabdare sa termin de citit ca sa si scriu. Mai intai NU ne-am mutat dar se vede luminita de la capatul tunelului de data asta foarte clar. Suntem programati saptamana viitoare sa ne monteze contorul de gaze, apoi dam drumul la centrala si incalzim "pestera" si gata, ne putem muta. Asa ca probabil weekendul 31-1 febr caram bagajele si dormim prima noapte in paturile noastre... am si uitat cum e sa dormi intr-un pat comod, aproape ca m-am obisnuit cu scandurile alea in sholduri. Imi pare rau ca nu am fost alaturi de voi de sarbatori dar am avut o stare de kkt si nu vroiam sa va molipsesc sau sa ma plang aici asa ca m-am retras cu gandul sa nu revin pana nu ma mut. Acuma desi inca nu m-am mutat zic ca sunt ca si mutata si tare imi era dor de compania voastra asa ca n-am mai rezistat. In rest si Ilinca a avut o perioada nasoala, am scris la Cabinetul psi un subiect despre incapatanare si crizele de isterie si mi-am aprins paie in cap dar meritam ca nu e prima data si nu m-am invatat minte sa nu-mi expun problemele pe forum. Oricum sper ca de data asta chiar sa-mi fi intrat in cap ca rufele murdare se spala numai in familie. Si cum aici ma simt ca in familie va spun si voua ca Ilinca a avut o perioada de mare rautate, isterie si violenta. Inca mai are mici iesiri dar in rest e tot buna, calda si iubareatza. Adevarul e ca e un copil prea agitat si in casa aia nu e loc de agitatia ei si de aici scantei. Din cauza asta am facut revelionul certata cu tata ca m-am dat la el ca prea des se da la ea si de aici un revelion ratat care oricum nu avea prea multe sanse sa fie foarte fericit. Oricum, a trecut si Ilinca a revenit la ganduri mai bune dupa ce am coplesit-o cu multa dragoste si imbratisari, mangaieri si declaratii. Saraca o inteleg si pe ea ca la gradinita nu-i place, acasa nu are voie sa faca nimic, toata ziua e pe drumuri.... cred si eu ca au apucat-o isteriile. Pana la urma ne-am mai impacat si cu gradinita ca am avut niste discutii cu doamna si am gasit niste solutii ca copila sa se duca cu placere acolo nu ca mielul la taiere. Acum ca si mutarea e aproape si m-am impacat si cu tata, parca iese soarele si pe strada noastra. In rest am citit ca vreti sa-i dati la scoala, eu nu, nu o dau anul asta clar. De fapt am auzit ca nici nu-i primeste de la 6 ani decat cu greu si cu pile iar eu nu am cum s ama descurc cu ea la scoala pana la 12, cine o ia cine sta cu ea? Acuma nu mai stam langa mama si nu pot s-o pun sa faca naveta zi de zi. Deocamdata o mai las un an la gradi si apoi om mai vedea. Oricum la anul intra Alexa la liceu si o sa avem un stress din cauza asta. o schimbare in familie e de ajuns. Noi facem deja liniute, bastonase, si acasa si la gradinita. Ilinca stie si socoteli, si toate literele de tipar, se arata fata desteapta dar nu ne grabim la scoala ca oricum scoala tot acolo va fi si la anul. Aalina si Dana, ma bucur ca v-am prins inca 2 in 1, vreau sa fiu de fatza la marea intalnire, deci aveti grija sa ne tineti la curent cu tot. La vremea asta stiu ca incep emotiile si poate si regretul despartirii de burtica dar ce sa-i faci, nu se poate sari peste asta, pana la urma trece si apoi ajung asa aproape de scoala si ne intrebam cand a trecut timpul. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! ne mai tineti minte?ca n-am mai trecut de mult pe la voi, stau foarte prost cu timpul. mai ales ca de cand ne-am mutat la 4 camere, in alt cartier, n-am mai prins locuri la gradinita si sunt toata ziua cu copiii acasa, va dati si voi seama cum trebuie sa fie. felicitari fetelor care urmeaza sa nasca, va doresc multa sanatate, nasteri usoare, copii sanatosi si fratiori mai mari bucurosi. despre noi ce sa va mai spun?tot timpul ne agitam, e harmalaie, voie buna, nu avem timp sa ne plictisim. Antim e in clasa I, dar e scoala in renovare si invata toti in cateva clase, pe schimburi, si la 10.30 deja iese, nu apuc sa simt ca sunt doar cu 3 copii acasa.si ne straduim sa ne umplem timpul cu folos, ai mei sunt foarte interesati de pictat, desenat, decupat, modelat, din pacate nu am eu timp destul ca ar vrea toata ziua sa faca chestii din astea. dar trebuie sa mai fac si treaba, asa ca nu am timp numai de joaca. ma mai ajuta si ei, mai ales Elena, orice fac vine si ea sa se uite, ca vrea sa invete. acum e entuziasmata de spalatul vaselor, o las si pe ea la cele de plastic si le spala si pe urma se oglindeste in ele si e foarte mandra ca ii ies "luna si bec". ma tot gandesc daca s-o dau la scoala in toamna. ea ar vrea, dar mie mi se pare prea mica pt un stres asa de mare, mai ales trezitul ar fi o problema, pana nu termina de renovat scoala orele incep la 7.30 iar ea se trezeste pe la 10. si nici n-am prins locuri la gradinita, cred ca fara grupa pregatitoare nu ne primeste, chiar daca lucram noi acasa. [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
[url="http://www.dropshots.com/adita#date/2008-02-05/12:57:05"]filmulet utilizare wrap[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[floare3] bine ai revenit Adita, cum sa nu te mai tinem minte..? Tocmai te-am vazut in filmuletul cu utilizarea wrapului..mi se pare o chestie tare faina [cool] si copilul se pare ca sta foarte comod acolo...si am zarit-o si pe Ilinca, ce a mai crescut si ea... cum se descurca cu trei frati? Am citit undeva ca asemenea fete ies cu un caracter foarte puternic atunci cand sunt intr-o familie numai cu fratiori (ma gandesc la treaba asta mai ales cand or mai creste [:D]) In privinta scolii educatoarea m-a sfatuit sa asteptam inca un an, oricat ar fi copilul de istet e prea mic pentru a face fatza cerintelor de clasa 1 (care fie vorba intre noi nu sunt putine)..ei obosesc destul de repede si le trebuie multa rabdare si un pik de maturitate.Asa ca s-a inclinat si la noi balantza in favoarea asteptarii. Daiopri, iti tinem pumnii si gandeste pozitiv....o sa fie bine, vei vedea. Tinem aproape de tine si Aalina, nu mai este asa mult pana la marea intalnire cu [bebic]. Aalina, tu mai ai ceva vreme de rasuflat, dar nu foarte multa...[:D], sa ne ti la curent. Dana_d probabil va atatea schimbari survenite in viatza Ilincai i-a determinat comportamentul acela, sunt sigura ca dupa ce apele se vor linisti isi va reveni complet.De ce nu-i placea la noua gradinitza?Nu se ocupa indeajuns de ea? Hai ca mai ai un pik si tu si terminati cu totul...cred ca s-a meritat asteptarea si chinul prin care ati trecut. DanaMario, Josh stie deja sa citeasca si sa scrie? Ce fel de teme aveti? La Mircea la gradi fac descompuneri, multimi si alte tampenii...ma gandesc daca oamenii astia sunt normali...mi se pare exagerat ca din gradintia copilul sa stie deja chestile astea, mi sa pare ca in Romania programa scolara si de gradinitza e foarte incarcata, le cer multe chestii care pe vremea mea se cereau mult mai tarziu...i aglomereaza si streseaza pe copii fara rost( si nu e doar parerea mea!) Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita cum sa nu te tinem minte. Eu eram indragostita de toti copilasi tai nu am mai vazut poze cu ei de mult. Ai vreun link Dana d lasa mai ca dupa ce te muti in casa noua uiti din prima zi toata perioada asta de asteptare. Alycia noi facem temele de la scoala Aici se cere parca si mai mult decit in tara. Noi facem teme dar numai in engleza nu stiu daca te ajuta Citit citim cite o carticica de pe site-ul www.readinga-z.com Acuma noi sintem la Level D Scris Un fel de dictare scrie cuvinte simple car,cat,.ball ... sau copiaza cuvinte dupa vreo carte Socoteli Ii dau eu pina la 100 dar nu stie 8+7 face doar 23+2 mai simple (cica asta trebuie la gradinita) Probleme facem de pe niste carticele Brain quest sint comandate pe internet sint de matematica si romana Sint probleme de genul "Tu vezi o capra si mami o capra cite picioare vezi impreuna" Alta problema 23 , 30, 31 - care numar e mai aproape de 30 - 23 sau 31 Noua ne da lunar ce fac la gradinita acuma cica fac shapes 2 dimensiunu si 3 dimensiuni Mi-a fost cam greu sa-l fac sa inteleaga cub,cilindru n-a reusit sa inteleaga diferenta doar le-a invatat numele si care sint 2D si 3D. Aici le da foarte mult eu de aia sint stresata si as vrea sa stau cu el acasa la anul in Clasa I nu stiu cit de stresat e el dar stiu cit sint eu. Acuma tocmai mi-a zis de la cresa ca cica-i ramas in urma la povesti nu stie sa povesteasca frumos o poveste dupa poze. Eu intru foarte des pe aici sa vad ce fac Aalina si Daiopri (desi cred ca o sa nasca exact cind o sa fiu eu in concediu) dar asa n-as mai intra pe DC ca efectiv ma termina povestea fetitei bolnave de cancer Emma.Mi se pare ca-i cumplit de rureros.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana Mario, dar chiar ca e greu la voi la scoala, au o gramada de invatat poze avem [url="http://community.webshots.com/user/adrianacalin"]aici[/url] daca vreti sa ne mai vedeti Alycia, nu stiu cat de puternic o sa fie caracterul elenei, mie imi era teama sa nu iasa prea baietoasa intre atatia baieti, dar ea e tare dulce si feminina, genul de mamica, are grija de baieti, vrea sa fie gospodina si viseaza sa se marite cu un print. si baleteaza toata ziua prin casa, imi pare foarte rau ca de cand ne-am mutat nu am mai ajuns cu ea la balet, chiar i se potriveste [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
[url="http://www.dropshots.com/adita#date/2008-02-05/12:57:05"]filmulet utilizare wrap[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...