Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003 (4)


Recommended Posts

Aalina, multumesc mult. uite ca eu nu am salvat nimic, si stiam eu ca at am fost mult mai linistita. Aseara am pus dvd cu motanul de cand era bb si se uita si el mirat, asa ca sa vada ca nu a fost mai breaz:)) In mod cert abia astept sa il vaz si pe pisoi, acum ca mi-am amintit cat era de scump cand era micut. Nu ca acum, ca unde at cand eram la sv ma zapacea ca de ce nu il duc la scoala, acuma imi zice sa il duc la gradi si sa il duca ei la scoala:)) Asta fiindca am ajuns de vreo 2 ori cand suna clopotelul si s-a speriat ca intarzie:)) DanaMario la noi nu fac asa multe la scoala si din pacate nici noi nu mai facem cu el. Sper sa mai imi revin dupa ce oi avea bb. Adita ce bine imi pare ca mai scrii. Zicea o fata de la noi de la odisee ca a cumparat sling de la tine si chiar ma gandeam ca nu mai ai timp sa scrii ca nu mai te vazusem pe nicaieri. Multi pupici la copilasii tai si mai ales domnisoarei:) Danad, of,, bine ca se termina si cu mutatul. Mari aventuri ati avut. Va mai reveniti voi dupa ce va mutati [flo] Eu cred ca am racit sau am luat de la copii ca vad ca ma cam chinuie nasul. Sper sa ma refac rapid, sa nu ma prinda bb asa. Ma duc sa trag un pui de somn. Numai bine tuturor http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana_d ma bucur sa aud vesti de la voi. Va doresc sa fiti cat de repede in noua casa si sa uitati perioada asta grea. Sper sa reusesti cu multa dragoste sa o faci pe Ilinca sa treaca peste atatea schimbari. Adita e o placere ca de obicei sa ma uit la poze cu voi. Mereu imi dau impresia de continua petrecere. Ai deja copii mari... Si eu am citit de sling ca ai vinde tu. Cat costa? Alycia si la Dorian se lucreaza in caiete speciale si fise da el vine tare relaxat de la camin. Ba chiar am senzatia ca se plictiseste. Eu sigur il voi da la scoala pentru ca am ocazia sa stau cu el acasa un an si jumatate si sa pot sa il supraveghez. Cred ca e important ca in prima faza sa ii fiu aproape. DanaMario important e ca tu ai disponibilitate sa te ocupi atat de Josh. Sa ne mai spui din "zicerile lui" ca pe mine tare ma incanta. Cand vei fi in concediu? Sa vedem daca ma pun pe nascut sau nu atunci. Daiopri toata sarcina ai avut tu ceva cu raceala. Sanatate multa!!! Sper sa reusesti sa te odihnesti mai mult inainte de venirea pisoiului. Noi ieri am fost la medic: avem deja 2,700 kg, am zis ca pic jos cand am auzit. Nu ma asteptam sa fie asa mare. Inca doua saptamani si se considera ca e sarcina la termen. L-am intrebat daca ma apuca nasterea ce fac si a zis ca in urmatoarele doua saptamani nu vrea sa auda de asta [:D] Oricum m-a asigurat ca toate is bune si la locul lor si ne vedem la 37 saptamani la un control mai amanuntit pe masa [bang] Faza e ca acu vreau musai sa nu nasc pana in 20 februarie deci negociez la greu cu miniplodul sa stea la caldurica. Va pup [gravi] 35+ cu [baietel] Fabian si [copil] Dorian AMR 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina,nu stiu daca trebuie sa-ti faci grija cu greutatea copilului la eco, mai au si ei erorile lor, mai mici sau mai mari,in plus sau in minus, e destul de relativa masuratoarea asta. mie la Nectarie mi-a zis ca are 3.4Kg si a doua zi am nascut si avea 4.3Kg. va doresc sa stea miniplodul la caldurica pana exact cand trebuie. dar de ce vrei musai dupa 20? vrei sa fie intr-o anumita zodie, sau de ce? in legatura cu sling-urile, eu nu fac sling-uri, fac wrap-uri. de fapt faceam, ca in ultima vreme au aparut unele importate din afara, mai frumoase decat le faceam eu, si n-am mai avut clienti, chiar daca ale mele erau mai ieftine, la 60 de ron [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
[url="http://www.dropshots.com/adita#date/2008-02-05/12:57:05"]filmulet utilizare wrap[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot citind pe la noi pe la odisee ma asteptam sa imi zica o greutate mai mica, doar de aceea am fost socata [:D] Oricum nu conteaza cat va avea, sper numa sa iasa pe cale naturala [:D] Si stiu ca masuratorile nu sunt exacte. Doar ca tare panicata am fost sarcina asta, cu Dorian acum imi dau seama ca mult mai mult am reusit sa ma bucur si sa fiu relaxata. Nici nu stiam atatea, nici nu urmaream atatea... Cat despre nastere am io pitici pe creier. Dar nu legati de zodie sau de astea [:D] Insa o persoana foarte importanta nu va fi in tara in perioada aia si ma simt "abandonata" asa ca prefer sa nasc stiind ca e pe aici. [gravi] 35+ cu [baietel] Fabian si [copil] Dorian AMR 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina da exact asta imi da si mie impresia ca la Adita ca e continua veselie,petrecere. Eu plec in concediu de pe Feb 28 o saptamana. Acuma sper sa plec ca bilete n-am cumparat dar am concediu aprobat :) Noua si pina acum ne era cam greu sa ne hotarim unde sa mergem in concediu ca eu si tati sintem pe lungimi diferite acuma mai e Joshua (care ce bine era cind era mai nestiut) ca vrea valuri doarme noaptea cu o carte luata de la o agentie de voiaj sub perna si si-a ales un resort care are un fel casute pe apa si el acolo vrea [alcool] Adita ce frumos trebuie sa fie sa ai 4 copii. Daiopri cum e acasa ? Aici sint iar -30 grade cu vint dar e un soare afara. Baietii au plecat la piscina, tenis... cred ca stau vreo 8 ore le-am dat mincare la ei asa ca am timp de DC, sa dorm , fac curat ma duc sa-i cumpar lui Joshua o decoratie miine e anul nou chinezesc. O zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum stati cu burticile fetelor? dana _mario unde mergeti pana la urma in concediu? Adita ce ne mai spui din poznele copilasilor...ca sunt sigura ca sunt fara numar..fara numar...[:D] Noi venim la raport cu al doile dintisor de lapte picat..si iar a venit zana Maselutza ...[:D]...si invariabila raceala si muci... Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce va pica dintii...La noi inca nimic. Alycia sanatate multa. DanaMario gata pegatirile de concediu? Daiopri hai la raport ca voi sunteti pe finalul cursei. Eu sunt bine, o lalai toata ziua. Ba curatenie, ba o mancare, cate o scurta plimbare pana la camin si in rest leneee cat cuprinde. Stau cumintica ca mai am o saptamana pana la 37 ca sa fiu la termen si apoi inca doua saptamani mai vreau sa astept. Asa ca nu ma stresez. [gravi] 35+ cu [baietel] Fabian si [copil] Dorian AMR 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina, eu de cand cu vestile nasoale de pe la noi mi-a pierit orice chef de vorba:( Ieri motanul a fost la ziua unui baietel si s-a alergat pe acolo o gramada, apoi le-a dat tort de inghetata[bang] Si azi dimineata deja tusea[bang][bang] fetita prietenilor nostri are febra, asa ca vremuri grele prinde pisoiul asta mic de venit. Am fost la dr si a zis ca sunt dilatata 2cm si daca sa imi umble la membrane. Acuma eu ca prostu, pe de o parte tot am zis ca vreau sa vina odata, acuma nu mai stiam ce sa zic. Pana la urma am zis da si a umblat nitel pe acolo. La plecare a zis ca el este diseara de la 7,30 la spital si ne vedem acolo:) Stiu ca glumea, da vreau sa va zic ca mi-au tremurat picioarele pana acasa. Acuma m-am aranjat si astept:) Va mai tin la curent, deocamdata nici un semn. Acuma sa vad cat e de incapatanat si pisoiul. Numai bine tuturor http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...