Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui angiuta
Buna dimineata!Ce Valentine? Sotul meu a afirmat clar si raspicat ca el e roman si sarbatoreste Dragobetele...numai ca pun pariu ca o sa uite si nu mai sarbatorim deloc [:D]Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)
align="right" id="quote2">[:D] The same dar al eu nici de Dragobete nu a auzit [bang],nu-i bai noi sa fim sanatoase, ca fericirea e trecatoare............Album ClaudiaTimisoara Impreuna'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, moasa ti-e prietena sau o platesti? Eu stiam ca iti vine platita de casa dupa nastere, nu? Sanatate baietelului! Si nu te grabi cu nasterea, daca ai rezistat atata, mai fa un mic efort!

 

Eu vroiam sa va mai intreb ce scutece absorbante folositi sau ati folosit. Eu parca nu m-as arunca la cele mai scumpe de la inceput, poate nu-i asa sensibil la fundulet.

 

 

[gravi] 30+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kea si inainte de nastere ai dreptul la cate o vizita a moasei pe luna sau chiar doua daca-i necesar.

 

Eu Pampers am folosit de la incepeut, diferenta asa mare de pret intre Pampers si alte marci (de exemplu cele de la DM sau Rossman) nu mi se pare asa ca de ce sa risc sa mi se irite copilul?

Eu cumpar Pampers de la DM, un jumbo pack costa 16,95 euro, dar sunt doar de la numarul 3 in sus (contine 2 pachete a cate 52 bucati ).

Daca-ti dai datele pe site-ul de la pampers o sa mai primesti prin posta din cand in cand si cupoane de reducere a cate 3 euro fiecare si 1 euro pt. servetele. Eu din noiembrie n-am mai primit nimic....

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce am ajuns de la medic, al meu cupil are iar bronsita astmica(astm bronhial, cum so chema domne, nu stiu sigur).E mariit din cale afara, plange incotinuu si vrea numai in brate.

Kea, moasa e platita de casa de asigurari, vine de cate ori ai nevoie, mai ales daca esti un caz aparte ca mine, cu depresii, risc de nastere prematura, pb. familiale (care-s rezolvate acum).

 

Scutece, noi folosim Pampers, in fiecare saptamana are cate un mag reduceri la ele. Noi luam des de la Real, sunt jumbopack cu 16 euro.

Mi s-a mai zis ca Fixies si Cei de la DM ar fi buni. Cunosc nemtoaice care cumpara de la ALDI,am incercat si eu si Tony a facut alergie. Eu una nu ma mai risc, e vb de pielea bebelului meu si chiar asa diferenta mare de preturi nu sunt.

 

Apropo de Valentines Day, eu una m-am certat cu sotu azi, asa ca nu primesc nimic. Comenta ca sunt prea exagerata, ca tot duc baiatul la doctor, ca n-are domne nimic, doar tuseste putin si respira greu(cu fluieraturi). Asa m-am suparat ca am izbit cu cutitul de masa si am dat intr-un pahar (din greseala) si l-am spart. Cand vine acasa, ca e putin plecat ii scot ochii si-i sparg si capul, na doar o mica tuse, auzi la el.

 

[gravi]37+

 

[mamica] de Tony , Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CLAUDIA,multa sanatate lui Tony!!ai primit tratament??la tuse e foarte buna ridichea neagra.poti sa-i faci si in paralel cu tratamentul.

KEA,la spital de regula primesti monstre diverse.ia tot ce primesti si probeaza.apoi vezi si tu ce magazine sunt aproape de casa ta,caci sigur nu ai sa bati jumate de oras la cumparaturi.eu personal nu am folosit firma ,,pampers,,am luat de la DM un timp apoi a inceput sa iasa prin ele si am trecut la cele de ALDI,care sunt ok.acum asteptam caldura sa scapam de ele[:D].

O zi frumoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@
Apropo de Valentines Day, eu una m-am certat cu sotu azi, asa ca nu primesc nimic. Comenta ca sunt prea exagerata, ca tot duc baiatul la doctor, ca n-are domne nimic, doar tuseste putin si respira greu(cu fluieraturi). Asa m-am suparat ca am izbit cu cutitul de masa si am dat intr-un pahar (din greseala) si l-am spart. Cand vine acasa, ca e putin plecat ii scot ochii si-i sparg si capul, na doar o mica tuse, auzi la el.

[gravi]37+

[mamica] de Tony , Nunta


Poze

align="right" id="quote2">


Pupici si insanatosire grabnica bolnaviorului [pup]. Cat despre sot, am si eu una bucata facut dupa acelasi tipar. De cate ori duc unul din copii la doctor incepe sa bombane. Iar eu chiar nu sunt genul de om panicos, imi doftoricesc copiii destul de bine singura si ii duc la doctor doar cand ma simt depasita de situatie si stiu ca nu ii pot trata eu. Dar ma cam doare la basca de comentariile lui si il invit de fiecare data sa ma anunte cand si-a luat licenta in medicina[:D].

P.S. Nici noi nu am sarbatorit, desi mi-a luat flori. Mie mi se pare o chestie tare comerciala, la fel ca si Halloween.

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...