Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (7)


Recommended Posts

Neata!

De Valentine eu am primit niste trandafiri galbeni ca "cei rosii se terminasera!" Dar asa e sotul meu prea putin romantic!

 

Claudia,

noi acum locuim in Walheim, satul unde a copilarit sotul meu. Ca reper: Besigheim e la 10min pe jos. Voi stati chiar in Stuttgart?

Am ras copios la schimbul de mesaje cu tips ce sa faci sa vina odata bebe2!

 

Noi folosim Pampers inca de la inceput, verisoara lui Tobias a folosit de la Aldi si cica sunt bune. Eu nici nu am incercat altceva. Acuma am vazut ca diagnosticul dr era Windelsoor la iritatia lui Benji din ianuarie. Dar era de la o diaree putin acida.. nu de la pampersi.

Eu am ales din maternitate scutece Pampers, crema, sampon, gelde dus de la Penaten, servetele umede tot Penaten. La DM am card, primesc puncte si mai mereu cupoane cu reducere.

 

Angiuta,

eu acuma am primit dupa multa vreme de la Pampers niste cupoane pentru

scutece si servetele (pt servetele nu am ce face cu ele ca folosesc Penaten).

 

LA MULTI ANI id="blue">clopoteilor sarbatoriti AZIid="red">!id="size2">

 

 

Ceska, mamica de Benjamin

mic si scump (23.12.2007)

Blogu` nostru

Filmulete!

Poze f. noi

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut

Ceska, nu , noi stam in Schwaikheim acum, la ca. 20km de Stuttgart. De fapt stam exact intre Stuttgart si Backnang.

 

Trischa, mersi, am sa incerc si eu cu ridiche neagra, am mai auzit de la cineva ca ar fi bun.

Miri, buna idee, o sa-i zic si eu de acum incolo. Sa simtit destul de prost cand i-am zis ca a fost naspa din partea lui sa ma scoata asa din pepeni, mai ales ca nu am fost niciodata degeaba la medic, mereu a avut ceva.

 

´Si acum de bebe, am dilatatie de 4 cm si sunt acasa, la Tony urlam de le sparsesem timpanele moaselor si acum eu inca nu am contractii regulate. Azi a fost iar moasa la mine, ca era sa ajung la spital asa rau mi-a fost, dar dupa juma litru de cola mi-a trecut. Daca merg acum la spital, sigur ma interneaza si nu-mi dau drumu pana nu nasc , asa ca stau cuminte aici si o zapacesc pe saraca moasa.

Sa vad ce zice maine ginecoloaga, sau poate nu mai ajung la ea, sper eu.

 

[gravi]37+

 

[mamica] de Tony , Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt aici cu tine la cafa Miki Claudia o fi deja la spital ca la 4 cm nu are rost sa mai stea pe acasa.

Noi am fost sambata plecati iar ieri am avut musafiri de aia nu am mai intrat.

Va [pup] pe toate.

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Am baut cu voi cafeaua , ma duc la treaba. Aici iara ninge nu am nici un chef sa inghet spaland geamurile sa imi atarn perdelele noi.... BRRRRRR!

 

LA MULTI ANI id="blue">clopoteilor sarbatoriti AZIid="red">!id="size2">

 

 

Ceska, mamica de Benjamin

mic si scump (23.12.2007)

Blogu` nostru

Filmulete!

Poze f. noi

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

 

Claudia, sunt bine, multumesc, am avut enorm de mult de lucru la servici si n-am mai apucat sa intru.

Ceska, zboruri low-cost Timisoara-Stuttgart gasesti prin Carpatair. Am auzit ca sunt buni.

Claudi@, daca te ajuta cu ceva, eu cand am nascut-o pe fii-mea am avut NUMAI contractii NEREGULATE. N-a fost una la interval regulat. Aveam o contractie la 1 minut, apoi urmatoarea la 4 minute, apoi la 7 minute, apoi iar la 1 minut, ca la nebuni. Dar totusi m-a internat medicul de garda, pentru ca dupa o injectie cu amestec litic eu tot mai aveam contractii, deci nu era travaliu fals. noah, poate tu ai nascut deja si eu iti dau sfaturi [:D]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna Mamici!

apelez la voi cu o rugaminte: vreau sa stiu cat costa in germania un carucior cu trei roti de la TCM; la noi nu mai sunt astfel de magazine si n-am unde sa ma interesez;

se cheama TCM by Hauck, altceva n-am vazut ..vreun cod, vreo serie...

cu multumiri anticipate![flo]

 

vad ca aveti o proaspata mamica sau cel putin probabil in cateva ore va fi [pup] id="maroon">

 

 

ALICe[flo][flo][flo]

eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alic
buna Mamici!apelez la voi cu o rugaminte: vreau sa stiu cat costa in germania un carucior cu trei roti de la TCM; la noi nu mai sunt astfel de magazine si n-am unde sa ma interesez;se cheama TCM by Hauck, altceva n-am vazut ..vreun cod, vreo serie...cu multumiri anticipate![flo]vad ca aveti o proaspata mamica sau cel putin probabil in cateva ore va fi [pup] id="maroon">ALICe[flo][flo][flo]eu
align="right" id="quote2">Asa ceva cauti? http://cgi.ebay.de/Hauck-Jeep-Kinderwagen-Jogger-Roadster-SL-Neu-OVP-Tof_W0QQitemZ400025184422QQcmdZViewItemQQptZDE_AllesUmsKind_Baby_Kinderwagen_Buggies?hash=item400025184422&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1308Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, m-am suparat gata, nu mai nasc domne. Astazi s-au luat de mine ca n-am fost sapt trecuta la gine. si ca sa anunt data viitoare, desi anuntasem ca nu vin si ca vine moasa si-mi face controlul. Mi se ridicase tensiunea la 140 /91. Gata azi a fost picatura ce a umplut paharul, schimb ginecoloaga, eu nu ma las tratata asa de niste mucoase de asistente.

Ginecoloaga mea are ceva impotriva moaselor si de draci ca n-am fost nu mi-a zis nik, doar i-am zis eu ca am 4 cm si cica ea nu observa. Moasa (care a lucrat ani de zile in spital la nasteri) zice ca normal ca nu vede ca e colul mai sus la mine si nu s-a uitat calumea.

Asa m-am saturat, e un dute- vino, azi nasc-maine nu nasc.

Mie imi este frica sa nu cumva sa ajung naibii la 10 cm si sa nu simt si ajung sa nasc singura.

[gravi]38+

 

 

[mamica] de Tony , Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...