Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (7)


Recommended Posts

Buna dimineata!sanatate la copilasii bolnaviori!a noastra azi a facut un caca mai tare..sa speram ca trece.nu am dus-o la gradi azi asa ca iesim in oras impreuna.

Angi,la noi la febra mare stiu ca se da la 4 ore paracetamol si la 4 nurofen.tusea cum e?productiva sau uscata?incearca cu ridiche neagra sau mucosolvan.cat despre sistemul german..[bang][bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna tuturor. Nu-mi vine sa cred ce vreme frumoasa avem, chiar daca e frig. Sper sa o tina asa toata ziua.

Imi pare rau sa aud de atatia copii bolnaviori, multa sanatate tuturor.[pup] Noi, din fericire, am scapat momentan.

Claudi@, hai ca nici pana pe 28 nu mai e chiar asa mult. Nu te obosi prea tare, lasa ca masina mai poate astepta. [;)]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trisha eu i-am dat doar paracetamol ca atata aveam in casa si cum era duminica si farmaciile erau inchise...noroc ca i-a scazut asa.

Tusea e productiva, am sa incerc si cu sirop de ridiche.

 

M-am procopsit si eu cu o raceala de toata frumusetea...

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am scris un mesaj si mi l/a sters fata[bang]

luni seara am internat baiatul cu dureri de cap ,pana astazi i/au facut investigatii si nu are nimic grav totul a fost de la raceala

clau cum esti?

claudi@ti/a facut bebe termin?

angiuta sanatate piticului

trischa nu stiu daca pap mar copt dar eu asa am prins/o la burta si suc de bebelasi din afine

iar daca si voi aveti probleme merge o lingura de zat de la cafea[:D]

sanatate

 

teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi leute, Dora imi pare rau de Robo,mai si Deni la fel de luni e cu febra,dureri de cap,tusa,etc, a prins-o bine de data asta,are tratament si sta acasa toata saptamana,eu inca nu ma simt prea bine,iara ma doare gatul nici bine nu am gatat antibioticul si imi curge sange din nas,deci am facut sinusita precis,asta precis la lucru ieri ca au fost geamurile deschise in buctarie [bang].

In fine haideti la cafa :

 

 

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

 

Clau cum esti? tot pe baricade? [pup]

[pup] toti bolnaviorii,merg sa duc copilul la gradi,revin....

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal

da Clau, tot pe baricade, asa m-am saturat ca nu pot face mai nimic. Daca ies la plimbare nu mai dorm dupa 2 zile de dureri asa ca nu mai ies, mai bine stau in casa.

Moasa zice ca numai pe fond psihic este toata pb, de nu nasc odata. Si chiar imi fac pb. cum sa-mi las eu terorizatorul singur "doar" cu bunicile[alcool][bang]. As putea naste acasa, dar din cauza ca e mama aici cu care nu ma inteleg nici asta nu o pot face. Deci nu ramane decat sa-mi rezolv pb emotionale si dupa cica pot naste[:D]

 

Ma duc sa dorm putin, ca vad ca ma ia si pe mine raceala.

Insanatosire grabnica bolnaviorilor.

 

[gravi]38+

 

 

[mamica] de Tony , Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Claudia,mergi la spital si stai acolo o zi doua ca nu-i foc.cu cel mic se descurca bunicile.unde vrei sa nasti acasa sa mai ai si de lucru??stai la spital te odihnesti cateva ore macar si apoi poti veni acasa.

Eu azi am facut o oala de ciorba de legume cu orez si o placinta cu mere pe care le-am duc la pranz la gradi.bucatarul e bolnav si nu aveau copiii mancare de pranz.asa ca gatim noi parintii cu randul.la ora 16 e carnaval pt copii la biserica si vom merge.am luat un costum de albinuta.

O zi frumoasa va doresc si multa sanatate!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@
Sal Si chiar imi fac pb. cum sa-mi las eu terorizatorul singur "doar" cu bunicile[alcool][bang]. As putea naste acasa, dar din cauza ca e mama aici cu care nu ma inteleg nici asta nu o pot face. Deci nu ramane decat sa-mi rezolv pb emotionale si dupa cica pot naste[:D]Ma duc sa dorm putin, ca vad ca ma ia si pe mine raceala.Insanatosire grabnica bolnaviorilor.[gravi]38+[mamica] de Tony , NuntaPoze
align="right" id="quote2">Helllloooooo, e cineva acasa? Te-ai scrantit? Cum sa nasti acasa? Eu am plecat dupa 4 ore acasa pt ca nu era decat sotul meu cu Miruna...daca as fi avut macar una din mame...Cat despre nascut acasa, mi se pare o prostie si un risc inutil. Stiu si eu destule femei care aleg sa nasca acasa, dar nu le inteleg[alcool]. Relaxeaza-te, si in primul rand calmeaza-te, nu iti faci decat rau. Sunt convinsa ca si mama ta si socrela sunt capabile sa aiba grija de baiat. Tu o sa ai suficient timp sa iti bati capul cu doi copii, profita cat poti si lasa-te rasfatata (asta ti-o spune o femeie nebuna ca mine[:D] ).Pupici la bolnaviori. [pup]Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
Citat:
citat din mesajul lui Claudi@
Sal Si chiar imi fac pb. cum sa-mi las eu terorizatorul singur "doar" cu bunicile[alcool][bang]. As putea naste acasa, dar din cauza ca e mama aici cu care nu ma inteleg nici asta nu o pot face. Deci nu ramane decat sa-mi rezolv pb emotionale si dupa cica pot naste[:D]Ma duc sa dorm putin, ca vad ca ma ia si pe mine raceala.Insanatosire grabnica bolnaviorilor.[gravi]38+[mamica] de Tony , NuntaPoze
align="right" id="quote2">Helllloooooo, e cineva acasa? Te-ai scrantit? Cum sa nasti acasa? Eu am plecat dupa 4 ore acasa pt ca nu era decat sotul meu cu Miruna...daca as fi avut macar una din mame...Cat despre nascut acasa, mi se pare o prostie si un risc inutil. Stiu si eu destule femei care aleg sa nasca acasa, dar nu le inteleg[alcool]. Relaxeaza-te, si in primul rand calmeaza-te, nu iti faci decat rau. Sunt convinsa ca si mama ta si socrela sunt capabile sa aiba grija de baiat. Tu o sa ai suficient timp sa iti bati capul cu doi copii, profita cat poti si lasa-te rasfatata (asta ti-o spune o femeie nebuna ca mine[:D] ).Pupici la bolnaviori. [pup]Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
align="right" id="quote2">Bas asa bine zici Miri [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))],te-ai dilit fata,hai ca vin sa te mosesc [pup],ce ziceti ce experienta unica ar fi,ma just say it si venim toata trupa la tine [:D],vino la mine in vizita sa vezi ce-ti rezolvi problemele prihice,tragem un party [alcool] de te duc direct la spital.Album ClaudiaTimisoara Impreuna'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...