Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aluat de pizza - cum se face?


Recommended Posts

Da, am facut pizza dupa reteta Adelei, mi-a iesit bun aluatul si am reusit sa-l coc frumos, fara sa-l usuc prea tare. Acum m-ati facut curioasa sa incerc si celelalte retete, in special cele fara ou, care sunt potrivit si pt pizza de post. Cat despre drojdie proaspata, ati incercat la supermarketuri, la raionul cu untul si margarina? Pe la noi se gaseste, sub forma de cubulete, in toate magazinele mai mari, dar si in multe dintre cele mici. "Oamenii mari nu pricep niciodata singuri nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii" (A. Saint-Exupery, "Micul print")
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu folosesc cu mare succes praful de blat pentru pitzza de la Darling. Se adauga apa, se framanta putin, eu mai pun putina faina si gata. Se pune putin la copt, apoi se scoate se unge cu sos si se pun ingredientele. Iese crocant la exterior si pufos la interior. Merita sa incercati! se gaseste in supermarketuri la produsele instant...piure, fulgi de fasole... _________________________________ Mamy for 2 boys: [url="http://b3.lilypie.com/GW1sp2.png"]un fulguletz[/url][url="http://b1.lilypie.com/Oij3p2.png"] si un pepenash![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...