Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

dragule sunt insarcinata ..CE?! Ok hai la avort!


Recommended Posts

MadWish: Multa sanatate fercire si noroc tie si copilului tau. Nu pot decat sa te apreciez. Se pare ca societatea da prea multa importanta tatilor naturali de parca ar fi natural sa avortam la comanda lor...iar de nu cu siguranta suntem considerate "femei usoare" . Am vazut si simtit mentalitatile astea pe pielea mea . Am observat ca atunci cand e vorba de un copil femeia e intotdeuna de vina indiferent ce ar face. iar barbatii isi asuma intotdeuna meritele sociale indiferent daca vin sau nu din eforturile lor. Sper sa nu ajungem vreodata cu situatii in care tatilor naturali le se trezesc peste noapte "instinctele paterne " si sa ajung sa ma bucur si eu de copilul meu . Multumesc de incurajare. youngmomy Nu stiu ce sa spun. Deocamdata relatia mea cu C e ok . Nu o fac ca sa aiba bebe tata ci pentru mine. Cred ca daca intr-o zi va fi cazul sa aleg intre el si bebe as alege bebe .Oricum el inca trebuie sa ma imi demonstreze sentimentele lui. Double_Lory pai deocamdata relatia cu C e ok... X nu a mai dat nici un semn de viata nimic... Sper sa nu se trezeasca peste noapte sau sa aiba vre-o pretentie de paternitate atata timp cat lui nu-i pasa. desi cine stie ... C se teme de asta si tot insista sa ne casatorim inainte sa nasc... eu spun dupa.. adica la botez.. etc.. El insista inainte pentru ca un copil nascut din casatorie are alt statut decat un copil recunoscut .. in sensul ca in felul asta paternitatea lui bebe are fi protejata de trezirea instinctelor paterne ale lui X , atitudine pe care acum C considera ca a fost premeditata , Ca a facut situatia asta doar ca sa ma "tina sub papuc " si cu siguranta dupa ce o sa nasc sa ma astept la pretentii de la X . Deci acum problema X a trecut pe capul lui C care se tot gandeste si e putin timorat de faptul ca acel X ar putea interveni intre noi . Pana la urma sustin ca un barbat trebuie sa si castige prin fapte dreptul de a fi tata si sot . Daca le oferi astea pe tava li se ridica orgoliul la cap si nu te mai intelegi cu ei. despre situatia ta cu fostul imi pare rau... e imposibil cat de porci pot fi barbatii uneori ! cum naiba sa platesti avocatu de divort din pensia alimentara a copilului ?!! ( 80 X 12 =940 taxa minima de barou este 700 lei sau asa percepe avoatul meu) Sper din suflet sa nu ajung vreodata in situatii de astea la divort sau cine stie ce "revendicari de orgolii paterne" Oricum vorba ta .. vom trai si vom vedea.. ce va mai fi . Indiferent de ce o sa ma astepte nu regret ca am indraznit sa pastrez aceasta "minunata greseala" si abia astept sal vad... pe bebe..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui AB
Suspect de multe nick-uri noi intr-un singur topic... Parerea mea e ca cineva are prea mult timp sau prea multa fantezie si in mod cert prea mult acces la calculatoare diferite.
cred ca ai dreptate Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Silvia&year=2009&month=7&day=24&babycount=1" type="]baby[/url] [gravi][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu altceva nu inteleg. cand esti gravida...pai toate gandurile, faptele, planurile ti se invart in jurul minunii pe care o porti cu tine. Ori Liliana, toate raspunsurile tale la subiectul asta se invart in jurul barbatilor. X, Y, Z, Q, W...mai lasa-i deoparte, ai toata viata in fata sa te decizi care o fi. Mai bine spune-ne ce a mai iesit la ecograf, cand trebuie sa nasti...chestii din astea. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana sarcina usoara in continuare. ai grija in primul rand de tine si de bb din burtik. restul...se rezolva. E greu, multi suntem afectati de criza, dar cel mai important e ca voi 2 sa fiti ok. Ma bucur ca a aparut un alt barbat in viata ta, care vrea sa fie alaturi de voi. Nu te grabi, timpul le rezolva pe toate. Ce e bb? [fetita] sau [baietel]? [pup] si ai grija de tine. _________________________ Gio[gravi]20+ si Marco(06.01.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ioananemes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana,multa bafta in continuare,pari o femeie puternica,optimista,cu siguranta vei fi o mama excelenta,lasa rautatile undeva in spate,pregateste-te ptr ziua cea mare,cand iti vei tine printesa in brate,si ii vei multumumi Bunului D-zei,ptr cel mai frumos cadou...Cateodata nu poate fi totul atat de'roz" cum ne-am dorit,dar sigur un copil atat de dorit,te va incuraja si iti va aduce atat de multe satisfactii...Rautaciosi vei intalni la tot pasul,pe DC,pe vecina de la 3,pe matusa Tamara de la scara x,fruntea sus iubita... Pupici,si bucura-te de fiecare secunda a vietii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...