Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul rac


Recommended Posts

Pentru Adriana: Femeia din zodia Gemenilor Daca ai fost intotdeauna convins in secret ca inventatorii poligamiei au avut o idee senzationala, afla ca nu e nevoie sa te resemnezi la vise. Tot ce trebuie sa faci e sa te casatoresti cu o fata din zodia Gemenilor. Astfel, vei avea garantat cel putin doua neveste, iar in unele weekend-uri mai speciale, chiar trei sau patru. Bineinteles, exista o mica problema. Diferenta dintre o fata nascuta sub semnul Gemenilor si un harem e aparenta ei lipsa de interes fata de pasiunea telurica. E greu sa o convingi sa stea locului suficient de mult timp ca sa ia in serios pasiunea - sau orice altceva. Mintea ei zburda mereu la mari departari, insa ai rabdare si priveste cu atentie in sufletul ei. Undeva acolo, ascunsa printre cele citeva personalitati diferite care caracterizeaza o femeie din Gemeni, se afla si o romantica. O femeie capabila de pasiuni intense, daca reusesti sa duci la bun sfirsit contopirea dintre latura mentala, cea spirituala si cea fizica. E adevarat, va fi extrem de dificil sa o scoti la iveala si sa o cultivi pe aceasta romantica, dar si sa te bucuri de toate celelalte fatete ale femeii mercuriene. Asta e, de acum, problema ta! Situatia difera de la un caz la altul. Virsta ei iti poate oferi indicii importante cu privire la ce te poti astepta de la ea, pentru ca, pina se maturizeaza, iubirea e doar un joc pentru aceasta fata. Poate fi incredibil de nestatornica si imprevizibila. La inceput se va extazia in fata zimbetului, vocii si chiar mersului tau, apoi se va intoarce la 180 de grade si va critica totul, de la sosetele la tunsoarea ta, de obicei cu atita sarcasm inteligent si taios, incit iti va trebui niste iod sa pui pe rani. Dar nu te lasa descurajat! Nu uita ca in cazul femeii Geaman faci o afacere buna, caci te alegi cu doua la pret de una, ca sa spun asa. Mercurienele nu sint chiar asa lipsite de inima cum par uneori. Imaginatia lor debordanta creeaza nenumarate fantezii. Viata sentimentala e cel mai propice mediu pentru exprimarea lor. Un barbat din Gemeni poate fi producator, cintaret, marinar, avocat, actor, comis voiajor si presedintele mai multor comisii, toate o data. Dar o femeie nu poate jongla cu toate aceste ocupatii, caci ar arata ingrozitor de bizar. Nu ca fetele mercuriene nu au cariere, caci au aproape toate. Dar, in actualul context social, o cariera nu le ofera tot atitea conditii ca o legatura romantica pentru a-si pune in practica miile de teorii si a-si face gimnatica emotionala caracteristica zodiei. Fata din semnul Gemenilor are nevoie de compasiunea, nu de furia ta. Pentru ea e dureros de greu sa se dedice unei singure persoane. Pe de o parte impresionata de capacitatea mintala a unui barbat si de spiritul lui, nu se poate abtine sa nu remarce antipatia lui fata de arte sau lipsa lui de reactie la muzica si poezie. Cind gaseste pe cineva care are capacitati creatoare, care e ca la el acasa in lumea baletului sau cea literara, dualitatea ei se iveste din nou. Taman in toiul unei plimbari prin muzeu, ea va incepe sa se intrebe daca e destul de practic pentru a fi in stare sa se intretina financiar sau daca are destul bun simt pentru a sti in ce directie vrea sa se indrepte viata lui. Cred ca acum incepi sa ai mai multa intelegere si compasiune pentru conflictele care ii sfisie pe cei nascuti la inceputul lui iunie. Trebuie insa sa recunoastem ca, de obicei, femeia din Gemeni reuseste sa pastreze pentru ea confuzia pe care i-o provoaca propriul caracter complex si nu te va impovara si pe tine cu ea. E o companie vesela si vivace. In cea mai mare parte a timpului (cind starea sa de spirit e pozitiva) ea va fi de o vioiciune scinteietoare, te va amuza cu remarcile ei spirituale, inteligente, si va conversa cu competenta despre orice subiect din lume. O bucura toate gesturile sentimentale care vin o data cu o idila si nu are nici o dificultate sa cucereasca un barbat. Nici o alta femeie pe care o vei intilni vreodata nu te va incinta cu modalitati mai pline de imaginatie de a-si arata dragostea pentru tine si cu un asemenea farmec fascinant. Aceasta femeie isi poate flutura genele cu feminitate delicata, dar nu e deloc neajutorata cind e vorba sa-si cistige existenta. Geamana poate juca perfect rolul petrecaretei superficiale, flatind un biet mascul neajutorat, prins in plasa, pina cind acesta isi pierde si mintile si carnetul de cecuri. Dar poate trece pe nesimtite la rolul casnicei ascultatoare si pline de adoratie, de la care poate ajunge intr-o clipita la intelectuala grava, care studiaza marii filozofi si vorbeste sclipitor despre politica si poezie, dupa care se poate intimpla sa devina un ghem de emotii vii, sfisietoare, plina de nervi, lacrimi si temeri. Un lucru e sigur: femeia asta nu e monotona! Fata mercuriana isi doreste din suflet sa fie "cu adevarat indragostita", dar aceasta emotie pare sa-i scape mereu printre degete. Tinjeste sa fie mama, dar deseori aceasta dorinta nu ii este indeplinita. Gaseste un alt fel de perfectiune in fiecare barbat pe care il intilneste, in timp ce il cauta in taina pe acel barbat unic care sa aiba toate calitatile de care are ea nevoie pentru a fi fericita. Vei constata ca e o prietena grozava. Femeia din Gemeni va participa alaturi de tine la orice, de la scufundari la curse de masini, ciclism sau badminton. Va fi interesata de toate sporturile in aer liber si totusi va reusi sa arate la fel de moale si feminina ca un puf pentru pudra, cu o minte iute ca un bici. Inteligenta ascutita a Gemenilor iese la iveala in mod pregnant cind curiozitatea acestei femei e stirnita de un nou subiect. Mintea ei ii va permite sa vada toate aspectele complexe ale ideilor tale creatoare si probabil ca va contribui si ea cu citeva planuri proprii de promovare a acestor idei. Atita timp cit nu ai pretentia sa fie constanta in gindire si actiuni, ea va fi cu desavirsire fascinanta. Ar fi cinstit sa te previn ca Geamana poate crede sincer ca e indragostita, iar in acelasi timp sa observe cit de atragatori sint alti barbati. Daca nu e linga tine tot timpul, te poate uita mai repede decit orice alta femeie, din oricare alta zodie. Ii este in fire nu numai sa accepte schimbarea, dar sa o si caute. Pina invata sa-si controleze dorinta nestapinita de a face noi cuceriri, de a aborda activitati mereu noi, neglijind sa-si cultive rabdarea si stabilitatea, femeia din aceasta zodie poate sa faca un dezastru din viata ei... si a ta. Din fericire pentru barbatii indragostiti de ele, Gemenele reusesc sa ajunga la o intelegere mai profunda a naturii proprii si sa se potoleasca inainte de a fi prea tirziu. O data ce ai cerut-o de sotie si ea a acceptat, poti sa le plingi de mila tuturor celorlalti barbati, condamnati la o viata monogama. Caci tu vei avea mai multe sotii cind te vei insura cu Geamana ta. Sotia Numarul Unu va fi capabila sa se adapteze tuturor cerintelor tale. Daca ii ceri sa-ti fie credincioasa poate fi in stare si de asa ceva, cu conditia sa fii destul de interesant ca sa-i fi cistigat cu adevarat iubirea. Ma refer la acea contopire de compatibilitate intelectuala, spirituala si fizica. Aceasta sotie nu se va supara niciodata cind vei accepta o slujba care presupune mutarea in alt oras. Cu ingeniozitatea, bunul gust si simtul culorii care ii sint proprii, va face o noua locuinta sa arate adorabil. In plus, ii va placea la nebunie aventura si nu te va sicii cu reprosuri cum ca te joci cu securitatea si viitorul familiei voastre. O entuziasmeaza mai mult ideea unor noi orizonturi. S-ar putea sa dea dovada de o minte surprinzator de buna pentru afaceri si-ti va sprijini toate ideile originale. Daca veti avea nevoie de venituri suplimentare nu va avea nici o problema sa isi caute de lucru si va cheltui banii cu destul de mult simt practic. In ciuda impresiei de superficialitate pe care o lasa, e o ginditoare profunda. Sotia Numarul Doi va fi plina de toane si ai face bine sa fii pregatit pentru asta. Va avea momente in
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt berbec si sotul meu este rac . In toate horoscopurile scrie ca aceasta uniune este imposibila , ca aceste zodii sunt incompatibile , dar noi ne iubim foarte mult chiar daca uneori ne mai contrazicem . El este foarte sensibil , nu am mai intalnit o zodie asa de sensibila ca racul .Si chiar este adevarat ca face un pas inapoi si unul inainte ....treb tot timpul sa l trag dupa mine [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ivanoiuadela9
Eu sunt berbec si sotul meu este rac . In toate horoscopurile scrie ca aceasta uniune este imposibila , ca aceste zodii sunt incompatibile , dar noi ne iubim foarte mult chiar daca uneori ne mai contrazicem . El este foarte sensibil , nu am mai intalnit o zodie asa de sensibila ca racul .Si chiar este adevarat ca face un pas inapoi si unul inainte ....treb tot timpul sa l trag dupa mine [:)]
pai succes iti urez. eu nu pot descrie un rac ca si "sensibil"..ci ciufut, isteric, labil emotional, isteric, coleric, reprosativ, artagos, cicalitor... asta poate pt ca mie imi lipseste capacitatea de a intelege si tolera asemenea sensibilitate. mie sincer vorbind, un barbat sensibil, mi se pare un tip care iti intuieste nevoile si ti le satisface. nu unul care te toaca marunt la nervi, cand pici de oboseala, asta pt ca e luna plina si a picat in faza depresiva, apa care picura de la vecinu i-a trezit o amintire din trecut despre o fosta care facea friptura de miel excelenta, iar parfumul tau precum si noul dres cumparat fara sa-l anunti din timp,il face sa se gandeasca, tamana atunci si din senin ca l-ai inselat, asta in timp ce stand pe buda isi sterge sms-urile din telefon trimise catre noua achizitie feminina de pe net..ascultand apa care susura de la vecinu, comparandu-te cu fosta cu friptura de miel si facand calcule legate de salariul tau si de pretul la dresuri. si dupa ce te damblageste vreo ora la cap, apoi vrea sex si te iubeste enorm, eventual iti plange in brate si iti face program cum sa-l alinti mai bine pe viitor.si dc il iubesti, cum sa i-o demonstrezi mai aprig. bleah...racii astia. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cryna77
Mey, vorbiti atata de barbatul rac... cum e, si bla-bla-bla... dar, femeia rac cum e [:D]? Ce diferente sunt intre cele doua sexe [:D]? Cum e? Ce stiti despre...?
in tot cazul, ele sunt mult mai suportabile.:)) din ce stiu eu sunt genul de femei care isi vad f bine interesul. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ivanoiuadela9
Eu sunt berbec si sotul meu este rac . In toate horoscopurile scrie ca aceasta uniune este imposibila , ca aceste zodii sunt incompatibile , dar noi ne iubim foarte mult chiar daca uneori ne mai contrazicem . El este foarte sensibil , nu am mai intalnit o zodie asa de sensibila ca racul .Si chiar este adevarat ca face un pas inapoi si unul inainte ....treb tot timpul sa l trag dupa mine [:)]
subscriu la ce ai zis ivanoiuadela... barbatii raci sunt extrem de sensibili, daruiti in dragoste si devotati femeilor din viata lor... am avut o relatie cu un rac (eu fiind berbecutza), exact cum ai spus si tu... si in descriera ta am vazut cuplul nostru de atunci... pacat ca a ramas doar la stadiul de amintire acea relatie, insa datorita altor circumstante (e o poveste lunga pe care nu as dori sa o descriu aici [q]); cert e ca nu "zodiile" ne-au despartit... si da, a fost o iubire fulgeratoare si intensa [olala]. offtopic - acum sunt implicata de 3 ani intr-o relatie cu un baiat "fecioara" (iarasi o relatie imposibila conform zodiacului). cu toate astea e f. bine, e grijuliu si atent cu mine... (si bineinteles si cicalitor - caracteristica zodiei [:D])... de data asta, insa, e o iubire matura si asezata(!)... insa acel "rac" a ramas special in sufletul meu [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...