Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul rac


Recommended Posts

Eu cunosc vreo 3-4 raci, printre care si ex-ul meu. Majoritatea sunt cam fustangii. Dar cred ca asta depinde si de ascendent si educatie. Eu sunt rac, ex-ul meu - tot rac; in cazul meu, pot spune ca nu a fost cea mai reusita combinatie, asta pt ca amandoi suntem foarte sensibili, iar el era si foarte gelos. Asa ca dupa aproape doi ani, am decis sa pun capat relatiei, pentru ca s-a ajuns la certuri zilnice (motiv - gelozia), chiar si la reprosuri, pe motive inexistente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tyaa, si la mine e la fel. Eu sunt rac,cu ascendent in leu, iar sotul meu e capricorn. Noi ne completam,pur si simplu. Atractia e foarte puternica, din toate punctele de vedere. Insa, si cand ne sare tandara, amandoi suntem extrem de vulcanici, artificii ,nu alta. Asa cum ne apuca, instantaneu, asa ne si trece. Una peste alta, ne iubim foarte tare,ne spunem lucrul asta cat de des putem, si nu regret absolut deloc pasul pe care l-am facut,cand m-am maritat cu el. Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu, cel rac [:D], are un obicel care ma scoate din minti in fiecare dimineata de sambata.. vrea sa mute cate ceva prin casa, stiind foarte bine ca atunci cand ma trezesc il pun sa le puna la loc cum au fost [:p] EX: astazi a marit masa, a considerat el ca e mica (2m) a facut-o de 2,40 ...[batcap] sa mi se faca rau... in 5 minute masa a avut 2m [:D] In rest toate bune si frumoase, este un sot bland , iubitor , grijului ,atent ...[il] http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] iarasi barbatii rac...am zis ca ma abtin,dar cum putem eu sa lipsesc,posesoarea celui mai cel dintre raci!!!!(sa nu ma invidiati ca nu e de bine[:D]) cred ca am participat la mai toate subiectele despre barbatul rac... culmea si eu tot scorpion...si totusi am facut 2 copii... nu stiu daca are numai defecte din pct meu de vedere...sau sunt eu prea exigenta... Am spicuit de la voi: dar si cu tendinte dictatoriale... insa cu intentii bune, ca doar el stie cel mai bine ce e bun pentru noi toti, nu-i asa? Ceea ce oricum nu-l scuza... Ah, si este un vizionar, adica vrea mereu sa convinga pe cineva (mai ales pe mine) de vreo idee a lui adinag Se entuziasmeaza repede cand dau de o persoana care le place, dar dupa primul "val" se gandesc 1000 de ani daca sa se arunce sau nu. Le place sa faca planuri premature, sa planifice tot, dar nu le iese intotdeauna. Au adesea teama ca cineva "se foloseste de ei". Lolita ...chestia cu bagatumainii in foc ca au amante si aparent nu par,nu tsiu ce sa zic,eu nu as baga mana in foc din principiu,dar nu de putine ori am indoieli,desi aparent...nu s-ar incurca el cu cineva "e in stare sa-l convinga si pe diavol sa dea caldura mai incet si sa il faca sa creada ca a fost ideea lui"(stie ca el a gresit,dar intotdeauna incerca sa ma faca pe mine vinovata). Irina20 Eu Scorpion, fostul sot Rac. Pot sa scriu 2 carti pe tema "Cum va puteti rata viata langa unii barbati Rac" Miss parker si totusi cred ca au ceva...un fel de magnetism,al meu pare un cal salbatic,neimblanzit,greu de calarit,de supus...si eu care sunt scorpion....[:D] cred ca isi iubeste copii...desi nu e devotat familiei,de fapt sentimentul de familie e doar senzatia pe care o da,in realitatea implicarea e...minima [:D] [url="http://community.webshots.com/user/piticasigogosica"]poze[/url] Iri cu doi Ingerasi Iris si Cosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loma, Iti dau in cea mai mare parte dreptate in tot ce ai scris tu:))..eu-sagetator, sotul meu-rac, of course:))..ma bat de aceleasi "probleme" ca si tine..citind cele ce ai scris, ma minunam si ma gandeam ca racii astia chiar sunt copii fidele..sau fidea?!:)))...atat doar ca , sotul meu ma ajuta f mult in casa...aspira, face cumparaturi, gateste uneori, etc...iar in ceea ce priveste..momentele de criza???...tb sa am o rabdare de fier:))..ma bucur ca am dat de forumul asta, ma ajuta sa-l inteleg mai bine..suntem de 5 ani impreuna, casatoriti de 2 jumate!!!va pup pe toate gagicile ce au cate un rac :P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claram.."momente de criza"...ma refeream la evenimente nefaste, intamplari rele din viata...nicidecum sotul meu nu e "crizat"[:D]..de exemplu...se strica centrala electrica si lumina in casa, amandoua deodata..el se agita, tipa, nervi, $%$#@&*^%&*@...pe cand eu, raman mai calma si incerc sa rezolv problema...pierdem trenul...el, la fel, eu, descurcareata, ca de obicei, rezolv problema[pk]...nu prea stie cum sa se descurce in aceste situatii..trebuie sa am f mare rabdare,,sa-l "imping de la spate"... uuuuuuuuuh,barbatii astia...[olala] *** Carpe Diem !!! ***
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
salut fetelor [flo] eu fecioara cu ascendent in leu eu rac ;din nefericire nu ii stiu ascendentul -este extraordinar de calm in timp ce eu cand am pandalii te trec dunarea urgent [:D](de neam de greci) -atractia sexuala dintre noi este deosebita atunci cand ne am cunoscut am petrecut o luna in pat la propriu[pofta] -este f egoist si ca orice egoist pur in momentul cand reuseste sa se lipeasca de cineva si sa iubeasca iubeste cu o daruire neobisnuita -este o persoana f puternica uneori e gretos de dur ,ai senzatia ca nu il misca nimik niciodata si de fapt cam asa si este in realitate (in afara de fam lui si a mea )restul lumii este egal cu zero -vrea ca eu sa arat intodeauna impecabil ,ii place la nebunie chestia asta si are chair o vb ,,hai sa te expun ,,(cand e vb de scos in lume ) -este f inteligent -aptitudini pentru limbi straine -cinefil -amant extraordinar f dezinhibat si f deschis -un simt dictatorial moderat insa mai ales daca ii atrag atentia -a dezvolatat,dezvolta si intretine cultul personalitatii mele (am peste 6000 de poze cu mine facute de el ) -este f ordonat aranjeaza mere si ras aranjeaza orice ce gaseste prin casa -f atent la detalii -se ingrijeste f mult asorteaza hainele ,are un stil deosebit de a se imbraca ,stil care il prinde extraordinar si i se muleaza perfect pe personalitate -rebel in esenta barbatul perfect [olala][olala][olala]cel putin din punctul meu de vedere
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Singurul barbat rac pe care il cunosc e tata. Nu le am deloc cu zodiile, nu am citit un zodiac de ani de zile, iar atunci cand le citeam ma amuzam. Il descriu ca sa vedeti daca se incadreaza caracteristicilor zodiei. Mi-e dor de tata, asa ca ma simt si io bine sa vorbesc de el :) Arata bine si se conserva tare bine nu s-a ramolit fizic deloc, sta cu spatele extrem de drept, ii place sa se imbrace elegant. Nu l-am vazut in viata mea in trening. Are un omor fantastic si adesea ironic. A citit f mult ii place sa recite poezii, e sociabil. La nervi injura de mama focului. Prin casa un comod, care daca faceam curatenie generala trebuia sa ne milogim de el sa bata un covor. la capitolul sex mama zice ca a fost grozav la inceput cand era totul bine intre ei... pe urma inchis in el si un misterios, mama imi zicea mereu ca nu stie ce are in cap. Ca si parinte, nu a stiut sa fie prea afectos, l-am vazut de cateva ori plangand de emotii (cand am plecat eu) dar in rest tine totul in el. Numai el stie ce e in inima lui. Nu se deschide deloc. Prefera sa vorbeasca despre altii decat despre el. Un bombanel. Dimineata se trezea prea devreme si mereu facea galagie, ca asculta radio sau o emisiune stupida la tv la care uneori mai si dadea telefon sa intre in direct, sau isi facea ceva de mancare si baga niste injuraturi cand nu gasea ceva. Cand se strica ceva, ne facea la toti teoria chibritului ca de ce s-a stricat si pana se apuca de reparat numai bombaneli si nervi. Il puneam sa imi lipeasca papucii, si mereu ma certa ca imi cumpar numai gunoaie de papuci, incepea cu istoria papucilor si pana nu termina de lipit papucii nu ii tacea gura:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt Pesti, si am casa plina de Raci. Tata, fratii, nepotul, cumnata, unchiul....si nu in ultimul rand fetita mea.Mie imi sunt foarte dragi Racii. Iata aici o descriere care mie mi s-a parut foarte buna, a barbatului Rac: Edit: Fiindca era scris cu diacritice, nu se intelegea nimic, asa ca am sters descrierea alsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...