Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

VREAU UN SFAT URGENT!!!!!!NU STIU SA MAI TRAIESC!!


Recommended Posts

Si ca sa raspund la subiect..... Vio tu ai amestecat prea mult lucrurile. Aproape ca nu mai e o delimitare intre familia ta (care inseamna tu sotul si copilul sau copiii) si parintii, fratele, etc. Nu e corect din partea ta sa-i amesteci asa de rau. Locul tau este cu sotul (doar daca il iubesti si simti ca se merita sa mai incerci o data sa va formati un loc al vostru si sa fiti cu adevarat o familie) nu cu parintii si cu fratele. Mai ales ca ei nu sunt de acord cu relatia ta si vor incerca tot timpul sa va faca greutati. din cate spui tu ei sunt orcum cam egoisti si profitori. cat timp sotul tau le-a dat bani au fosy multumiti iar acuma incerca sa-l indeparteze. Ce fel de oameni sunt???? Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Silvia&year=2009&month=7&day=24&babycount=1" type="]baby[/url] [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Din cate am citit,nu am inteles ca sant casatoriti.Daca erau luati cu acte, el nu ar mai fi avut probleme in Ro si considerat azilant. Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles niciodata de ce trebuie sa se aleaga intre parintii si iubire. In primul rand tu ar fi trebuit sa te straduiest sa faci o relatie civilizata intre ei,sau cel putzin,sa-i faci sa intzeleaga si sa respecte alegerea ta.Daca nu merge,statti departe de iei, insa straduiestete sa menti cu ei o relatzie,cat de cat pt. ca ei sunt parintii tai si bunicii copilului tau(cel putzin un tel.sau mesaje)si cu timpul v-a avea rezultat. Eu zic ca nu conteaza nici o diverentza dintre voi(culoare,varsta)daca spui ca-l iubesti altceva nu conteaza. Spui ca te-a lovit.Trebuia sa reactionezi atunci cand a facut asta si sa-l asiguri ca-l vei parasi devinitiv daca se repeta. Eu zic sa pleci acum cu el,e totusi tatal copilului tau si nu in ultimul rand spui ca inca i-l mai iubesti.Straduiestete sa-tzi o relatie buna cu parintzi tai, nu se stie daca dureaza o vesnicie relatia cu iubitul. Spune-i iubitului ca vei munci ca sa facetzi o familie civilizata,insa trebuie sa te ajute si el,fara trecut,fara reprosuri,fara batai. De asta spun sa menti legatura cu a-i tai chiar si din departare pt. ca,totusi,a-i de-aface cu un om cu alta cultura,alta civilizatie si poate si alta religie. Asta nu inseamna ca, cu un roman a-i mai mare garantzie ca ramai impreuna toata viatza sau nu potzi ramane in srtrada cu tot cu copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

femeia la arabi este "respectata" adica nebatuta numai in familiile bogate si cu educate in care soti fac afaceri si nu e limita pe card la shopping! Asa ca feteleor ia mai documentativa si dupa aia vorbiti de respectu arabilor pentru femeie. In cea mai mare parte adica in cele mai multe famili femeia e un fel de vaca. da lapte bine nu da lapte o faci friptura sau iti iei alta vaca sau nevasta(daca iti permite cardu sau contu) dupa caz! Difera cultura pe state arabe cum si economia de altfel . Oricum toti sunt mincinosi in afaceri si lingusitori. Eu cred ca tu "vio_ingerasi" l-ai luat pe asta datorita crizei de adolescenta!si normal diferenta de cultura parea foarte interesant Parinti tai au dreptate ! Tu crezi ca pariinti tai ai fii profitori datorita faptului ca tie arabu iti suceste bine mintile si te face sa crezi ce vrea el in sine eu cred ca el este singurul profitor si probabil ti-a sucit mintile ca sa se razbune pe ai tai, sau a considerar ca utilaju ala vandut(probabil sigur deja casat) e plata pentru tine. Tu in sine nu stii ce afaceri au fost intre ei dar eu cred ca parintii tai iti vor binele si daca te-a batut odata te va batea sigur si a doua oara.!si probabil cu mai multa forta ca doar a capatat experienta! Ininte sa te muti din nou cu arabu asigura te ca nu o sa trezesti cu alte neveste si copii pe la el pe acasa sau ca nu o sa te treaca la "casare" dupa ce o sa treci de 30 de ani!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

msl1 are perfecta dreptate asupra arabilor (majoritatii arabilor) ce ati vazut voi prin telonovele sau pe alti putini arabi cunoscuti sau rataciti pe aici e doar o eticheta frumos colorata asupra "respectului pentru femei" "Respect" pt femeie la arabi inseamna "intretinuta" si nebatuta cand e prea obosit si nu are chef! Io chiar ma intreb ce "draq" de respect e ala cand le trateaza ca pe vite !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...