Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intre avort si divort


Recommended Posts

Suntem impreuna de 10 ani, casatoriti de 3,avem un baietel, el este la al doilea mariaj.Relatia nu prea merge si in ultimul timp ma gindeam la divort(certuri, jigniri, reprosuri), la ultima discutie sa-mi spuna ca de fapt totul a fost o spoiala(cuvintele lui), ceea ce nu prea ma asteptam, el fiind totul pentru mine(sot si tata de copil, parinti eu nu mai am).Acum surpriza, sunt insarcinata, iar eu simt ca mor, el ma preseaza sa fac avort, ca nu e momentul(spune el financiar).Dar stiu ca nu e momentul pentru ca nu avem o relatie in care sa mai aduc un copil pe lume.Iar eu simt ca mor acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Angelli , nu iti spun nimic despre avort , doar despre casnicie: daca esti nefericita si el este nefericit de ce mai stati impreuna? Il iubesti si este totul pt. ok , dar merita sa stai nefericita si singura in 2 ? Cred ca oricat de tare ar durea trebuie sa faci ce e mai bine . Vezi vreun viitor in relatia voastra asa cum e ea acum? Eu cred ca ar fi pacat sa te trezesti peste alti 5 ani singura si sa regreti ca nu ai facut ce a trebuit la momentul potrivit. Vorbeste cu el , vezi unde va poate duce relatia , ce va doriti amandoi, daca mai sunt sanse , daca mai exista iubire si respect asa cum e normal , iar daca nu , pa si la revedere , oricat de tare ar durea. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand (re)apare un asemenea subiect nu ma pot abtine sa ma gandesc ce simt cele care nu pot avea copii atunci cand citesc. Sper ca nu citesc....Ma gandesc la cele pentru care un ovul e o valoare, un embrion e o adevarata comoara si un embrion implantat....Ma intreb ce simt ele atunci cand citesc discutii de genul: sa-l pastrez, sa nu-l pastrez? - eu mai doream, dar acum nu e momentul...- daca nu-i momentul, nu-l pastra, poti obtine altul oricand.... Si, ca sa raspund la intrebarea ta...Am mai scris acelasi lucru si probabil voi scrie de cate ori se va pune problema: daca te decizi sa pastrezi copilul va fi o decizie pe care nu o vei regreta niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui angelli
Formalhauti la fel gandesc si eu, sufletelul meu e acolo, i-am ales si nume...Dar cum voi creste singura doi copii in situatia asta? Nu mai am pe nimeni.
Copilul asta Dumnezeu ti L-a dat, cu siguranta daca ai incredere vei avea tot sprijinul sa il cresti. Chiar daca nu ai pe nimeni (unii au parinti care nu ii ajuta sau bolnavi) o sa reusesti. Eu nu cred ca barbatul asta merita sa iei decizia AVORT. [ruga] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angelli, crede-ma, nu vei regreta. Nu stiu cum vei creste copiii, vei gasi o solutie. Nu-ti cunosc exact situatia, dar solutii exista. Concediu, acum se plateste...onorabil, apoi o bona sau o cresa sau un servici de acasa - sunt aici mamici care te pot sfatui. Apoi, daca alaptezi copilul, nu mai costa....ingrijorator si obligatoriu decat pampers-ii. Un carucior, hainute, chiar daca nu mai ai, gasesti si aici pe forum. Si, pana la urma, in calitate de sot mizerabil si "de spoiala", nu cred ca el mai are dreptul sa te preseze sa faci ceva...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fomalhauti [flo] eu sunt una din cele care nu pot avea copii (adica nu pot ramane gravide, ca de avut copil, am [:)] ). dar nu sunt aici sa judec. doar atat spun: dupa un divort, rata de supravietuire [:D] e mare de tot. pe cand la un avort, ma gandesc ca se duce si o parte din suflet... oricine ce'ar spune, nu cred ca daca are cineva de ales intre propriul copil si un barbat (fie ca se numeste "sot" sau nu), ar putea renunta fara regrete la copil... sotul meu stie clar ca as renunta oricand la el daca as avea vreodata de ales intre el si copil. si i se pare normal sa fie asa... nici n'ar concepe sa'l pun pe el mai presus decat pe copil... Doamne ajuta sa iei decizia corecta, care iti va aduce pace in suflet. mai mult de atat, nu stiu ce sa zic !
mami de brotac rocker [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt de acord cu "fa un copil , ca Dumnezeu te ajuta". Dumnezeu te ajuta cu multe , dar bani in brate de scutece nu-ti da . daca nu te afecteaza divortul pai... divortati! Tu vei primi jumatate din apartament , iti gasesti un loc de munca, copilul va sta si la tine si la el . "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...