Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intre avort si divort


Recommended Posts

Iully, nu a spus ca toata lumea care a terminat sau care a facut macar primul an din medicina are aceeasi parere , am spus ca asta este parerea mea. Sunt destui medici ginecologi care nu fac avorturi pt. ca au alte pareri referitor la embrioni-fiinte umane. Eu una nu incerc sa conving pe nimeni sa aiba aceleasi pareri ca nu ma ajuta cu nimic, incerc doar cand aud aberatii de genul "se trage din fata acului" sa explic sie u ca orice organ se trage din fata acului. O profesoara de-a mea de la facultate mi-a spus ca ea considera ca e fiinta umana inca din prima zi . Mersi , gineco vreau sa fac oricum , daca ma ajuta Dumnezeu , avorturi nu stiu daca voi face. Larissa, eu te cred ca tu si nu numai considerati ca embrionul este un bebe de la inceputuri , ti-am spus doar ce cred eu . "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai lasati-o pe xio in pace. ba da din toate punctele de vedere embrionul e doar embrion, nu e fiinta ci doar o adunatura de celule. Unde am citit chestia asta sa v-o spun si voua: ok, cele pro-life care sutineti ca emrionul e o fiinta si avortul o crima. Crima in tara asta se pedepseste cu inchisoare pe viata sau pedeaspa capitala, da? Conform acestei ipoteze o femeie care face avort face o crima deci ar trebui la rindu-i omorita. daca nu sinteti de acord cu asta atunci acceptati imediat ca avortul nu e crima si cu asta am terminat discutia. In sinea voastra stiti ca nu aveti dreptate dar va place sa va bateti cu caramida in piept. SI lasati-ma cu ce simte o femeie la 1 minut dupa ce afla ca e insarcinata. Aici vorbim in trmeni medicali si legali. In fata legii on fat nenascut nu e o fiinta. period.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,dai sfaturi din ce ai invatat....noi dam sfaturi din trairile si experientele nostre draga mea viitoare medic(de parca nu era plina lumea de macelari),si treaba cu nea Vasile mecanicu` si Bmw-ul m-a lasat fara replica.(super comparatie,da)Apropo,tot taticu` si bunicu` iti platesc si cursurile(diploma) de viitoare medic?Ca sa stiu de cine sa ma feresc...si puncte puncte.... Nu vreau sa apara discutii ca am lasat sa se inteleaga ca toti medicii sau viitori medici vor fi de-al de` Xio,sa-mi fie cu iertare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monabella,stii ce am simtit eu exact la 2 secunde dupa ce mi-au aparut cele doua liniute pe stick-ul de sarcina????Ca traiescccccccccccccccccccc,ca sunt cea mai fericita femeie,ca voi fi mama,ca in cateva saptamani ii voi auzi bataile inimii,ca toata dragostea mea si sensul vietii mele va fi acel suflet. Probabil ca la tine a fost un accident sa inteleg?Ma refeream la studentul Eminent....Oare ce ai simtit tu cand ai aflat ca vei fi mama??Dezamagire?Ei,uite,ca mai suntem si "fraiere" care ne bucuram de copiii nostri,ca sunt mame rele care nu le ofera saptamanal cate o cheie la vreo "caruta" sport,in afara de un amarat de bilet de metrou,mai mult nu are mama ce-i oferi,decat dragostea mea...termen nelimitat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lasa-ma cu ce ai simtit tu cind ai alfat ca esti insarcinata. dar a amesteca bucuria cu "a simti" fatul cind e cit un bob de mazare e distanta lunga. copilul il simti cind misca si dupa. si da eu cred in dreptul femeii de a face avort. Fireste in luna mica. Cu cit ma mica cu atit mai bine. Am vazut prea multe femei mutilate pe viata sau moarte in perioada comunista ca sa ma puteti convinge altfel. Si las-o balta cu aprecierile la adresa lui fiu-meu ca nu m-am luat de tine si nu am facut aprecieri asupra ta, a copiilor tai sau a cit de bun parinte esti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariamunteanu , de unde anume se vede ca sunt intretinuta de parinti si bunici? Si cum anume ai vrea sa ma intretin? Dand din fundulet la bara? Lorenny , lipsa ta de bun simt ma mira ...stiu , stiu , nu ar trebui , poate am eu pretentii prea mari de la ceilalti , si de-aia . Eu ti-am explicat frumos ca tu ai o parere pe care ti-o respect , eu am alta parere pt. care tu imi spui ca imi platesc examenele , ca sunt macelar , samd. Nu draga mea , eu nu imi platesc examenele, eu am bursa pe meritul meu si pe spinarea mea , eu in timpul meu liber merg la spital si lucrez gratuit in loc sa ma duc in cluburi. Si de aici sa nu se inteleaga ca cei care merg in cluburi sunt niste pierde-vara , nu . Eu aleg sa merg la spital pt. ca imi place. Si apari tu , "doamna" Lorenny din neverland sa-mi spui mie ca-mi plateste tata si bunicu' facultatea?Nu stiu cu ce ai fost tu obisnuita, dar facultatea e gratuita si primesc si de acolo bani ca invat bine. Bunul simt iti este total paralel , mai invata sa respecti si parerile altora si sa nu le mai indesi cu frenezie piciorul in gura . bagatoare de seama? Sa inteleg ca asta esti si tu cand dai sfaturi care nu intra in atributiile tale de mama sau in atributiile meseriei X ? Nici n-are rost sa mai spun altceva. ;) Ai vrea tu sa dai peste medici ca "de'alde Xio", pana nu-mi sufli in ceafa o saptamana ca sa ma evaluezi in masura in care poti te rog abtine-te de la comentarii , ca nu stiu daca ti-ar conveni sa vin eu din celalalt colt al lumii sa-ti spun ca esti o mama jenanta , ca nu ai grija de copil , ca o sa ajunga pe strazi sau ca vasele sunt murdare si mancarea arsa.Mai aminteste-ti si de zicala aia veche dar buna " ce tie nu-ti place altuia nu-i face". Nu ma gandeam ca un om cu ceva educatie , se presupune matur si cu capul pe umeri e in stare sa se injoseasca in asemenea hal doar pt. ca este contrazis. E trist mai Lorenny , trist rau de tot. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lorenyy
Off Topic: Oh,ma aplec in fata "inteleptelor" site-ului,nu incerc sa-mi gasesc scuze,dar ma mandresc si cu "putina limba romana" pe care mi-o amintesc,am fost " adoptata" de tara in care locuiesc cu peste 18 ani in urma,trait total in Romania 13...deci...ma mandresc,nu mi-am bagat capul in nisip de rusine,va multumesc tuturor care "va agatati" de aceste greseli gramaticale,imi faceti o mare favoare corectandu-ma,mii de multumiri. Apropo Xio,nu am nici o problema,dar ti-ai pus intrebarea,poate la tine sta problema?![nani]
e-te , inca una! Ce problema sta la mine?Ca nu inteleg unde bati . "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...