Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri12


Recommended Posts

Laura, m-am uitat acum si la pozele de la mot si petrecerea de 1 an si sunt frumoaseeeee!!!!! Si tie iti sta foarte bine cu parul castaniu! Sunteti niste frumoase amandoua![pup] Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si [gravi] 10+ [url="http://good-times.webshots.com/album/569726757KvAXWt"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, va multumesc pentru ganduri, saptamana viitoare in sfarsit ajungem si noi la medic! Am avut o perioada tare aglomerata si nu am avut timp, iar cm-ul d-abia ieri a trecut. Azi am mers la oftalmolog, pentru ca in ultima perioada am probleme cu vederea. Se pare ca am un astigmatism miopic si voi purta ochelari permanent. Asta e...acum voi fi aragaz cu 4 ochiuri![:D] Cred ca acum va dori si bebe al meu sa vina...ca de...pana acum ar fi avut o mama care nu vedea prea bine...[8D] Va pup si sper sa fie totul bine la toata lumea! [url="http://tt.lilypie.com/7ADFp2.png"]Visul nostru[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, Iar am lipsit, dar cu motive bine intemeiate. Stiti ca v-am spus eu odata ca am niste probleme. Problemele erau ca tata era foarte bolnav si din pacate la inceputul lunii februarie s-a dus in rai, la baietelul meu. Acum incercam sa ne revenim un pic, eu am mare noroc cu Maria, ma ajuta atat de mult. Nici nu-mi inchipuiam cum un sufletel atat de micut poate face atatea lucruri minunate pentru mine. L5845 condoleante pentru bunicul tau. Poate dupa asa o pierdere iti da si tie Dumnezeu un puiut mic. Mariaanna bine ai venit si felicitari. Sa ai o sarcina usoara si sa fi sanatoasa si tu si puiutul mic din burtica. Irinabobe sa dea Dumnezeu sa vina bebe cat mai repede. Michelle condoleante pentru bunica sotului. Si multa sanatate cumnatului tau. Of ce de necazuri si pe capul vostru. Jojo Miha felicitari pentru fetita. Sarcina usoara in continuare si sa fiti sanatoase amandoua. Si lasa ca tati o sa se obisnuiasca, o sa fie un tatic foarte rasfatat. Danangie felicitari din suflet, sa fiti sanatosi cu totii, si ai o sarcina usoara. Poate acum Alessio, ca se face si el mai marisor o sa doarma noaptea mai bine sa te poti odihni si tu, ca ai mare nevoie. Cristina Ana multumesc frumos pentru aprecieri. Toti copilasii sunt niste scumpici. Tu cum esti cu sarcina? Au inceput greturile? Ninia, hai lasa ca si barbatul meu si-a pus ochelari de curand si ii sta tare bine. Eu mai rad de el, ca e soricel de biblioteca, dar de fapt e tare frumusel cu ochelari la ochi. Si cu siguranta acum va veni si bebe. Hai ca sunt multe gravidute pe aici, lipeste-te si tu de ele sa se ia si la tine. Flavia tu ce mai faci? Ce fac nazdravanii tai? Noi ne chinuim cu un pacatos de rasu in gat. Nu ne mai trece deloc. Din ianuarie ne tine, mai intai ne-a dat un tratament cu Erdomed, nu i-a trecut, dupa care 7 zile de Augumentin. Am fost la control apoi, nu mai avea gatul rosu, dar mai avea niste secretii, mi-a mai dat sa-i mai dau un sirop inca 10 zile. Luni am terminat si siropul si marti am vazut ca fata mea era ragusita. Ieri am fost cu ea la ORL, si iar are gatul foarte rosu, amigdalitele inflamate, o usoara laringita si otita. Si iar incepem tratament cu antibiotic. Eu una sunt disperata, o sa-mi fie frica si sa o mai scot afara. In rest starea ei generala e buna, mananca bine, se joaca. Si acum si vestile bune, a inceput fata mea sa se ridice singurica in picioruse pe marginea patutului. Si prima data s-a ridicat in data de 2 februarie, chiar dupa ce am primit vestea trista despre tatal meu. De-aia spun ca e o minune fetita asta si m-a ajutat sa trec peste toate necazurile. Dupa mormantare am dus-o la ai mei si ne-a facut pe toti sa radem cu lacrimi, se certa cu taica-su si daca o vedeati cum facea, cum tipa ea la el si cum strangea din ochisori si din pumnuti, a fost ceva extraordinar, ne-a umplut sufletele de bucurie si ne-a revigorat. Cristina, mamica fericita de Eva Maria [url="http://community.webshots.com/user/Cristy74171?vhost=community"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONY si una din cumnate a facut cezariana si acum e din nou [gravi] si bb1 are abia 9 luni si 3 sapt. MICHELLE multumesc mult [flo] CRISTINA multumesc de asemenea si tu sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara.[pup] LAURA superbe pozele.[pup] NINIA mi-au dat lacrimile cand am vazut mes de la tine. Multumesc tare mult,sper si tu sa ne anunti cat de curand. Pupppppp CRISTY condoleante...d-ne imi pare tare rau.....sa-l odihneasca in pace D.zeu.....Multumesc de urari. Multa sanatate fetitei, rosu in gat e tareeee antipatic. Ai incercat metoda babeasca.......la nepoata mea functiona.....apai nu stiu daca Eva ar rezsita....sa pui cartofi cu putin otet la gat......sanatate multa si felicitari ptr progresele Evei. Acu' vine partea cea mai frumoasa....daunazi Alessio a cazut din pat.....i clipa de neatentie din partea mea cu tot ca-l inconjurasem cu perne, plapuma.....el a reusit sa treaca de ele.....si cum Alin l-a invatat sa se dea jos din pat......el se da jos din pat.....cum simte pamantul PLEACA!! dar el saracu' nu stie ca nu stie sa mearga si asa a cazut in fund si a dat cu capul de dulap....plangeam amandoi.....
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"] DANA [mamica] fericita de [copil] ALESSIO , 07.06.2008[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO![/url]

.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Cristy 74 condoleante ptr tatal tau. Sanatate multa micutei Eva.Asa e cu astia mici - de multe ori ne ajuta sa trecem peste clipe grele cu cate un zambet sau vreo pozna pe care o fac ei. Si io de multe ori cand am mai avut nervi sau eram mai suparata am trecut peste cand Razvanel zambea la mine sau se uita cu ochisorii lui frumosi la mine.[pup] Danangie felicitari ptr sarcina (mi-am dat seama ca nu te-am felicitat [:D]). Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos! Si sa iti iei concediu sa te poti odihni si tu putin [;)]Alin ce zice? E fericit? Am mai auzit si io de fete care nu au asteptat 2 ani dupa cezariana ca sa il faca pe bebe 2 insa totusi parca e prea devreme. Si as vrea sa imi rezolv mai intai problemele cu spatele. Ca nu cred ca mai rezista la o noua sarcina in starea in care e coloana mea. [pup] Fetelor io sper ca dupa atatea vesti triste, atatea persoane dragi care nu mai sunt printre noi sa vina si o perioada cu vesti bune, mai ales cu multe gravidutze. [:)] Am si uitat sa va zic ca am si io o veste buna (cel putin ptr mine [;) ). Am fost la endocrinolog si dupa ce am repetat analiza de 3 ori (2 rezultate ca e ok si una ca e f proasta) se pare ca prolactina mea s-a reglat o data cu sarcina. Ceea ce e o veste buna ptr mine - in primul rand mai putine medicamente.[:D] Tiroida insa e cam data peste cap insa asta se regleaza ceva mai usor. Asta e oricum un semn bun ptr bebe 2. Insa tre sa fiu cat mai linistita si cat mai nestresata ca sa nu o ia iar razna si prolactina. Io sper ca nu se va mai intampla.[:D] Hai ca m-am lungit destul. Va pup pe toate.[pup] [url="http://community.webshots.com/user/monica_sorescu?vhost=community"]poze cu ghemotocul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristy, Michelle, condoleante si din partea mea. Va multumesc tuturorpentruuraril facute.La fel si eu va doresc voua, celor insarcinte, sa aveti sarcina frumoasa si copii sanatosi.Celor aspirante, va rog sa aveti incredere ca trebuie sa aveti si voi intr-o zi, cat de curand,bucuria de a fi mame. V pup pe toate![pup][pup][pup][pup][pup] Mariaanna 7+ Mamica de [bonjovi] si [gravi]in asteptarea unui [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristy, condoleante pentru tatal tau! Imi pare tare rau ca a trebuit sa treci printr-o asemenea durere![pup] Si multe, multa sanatate Mariei!!!! Eu incep sa ma simt mai bine, perioada aia nesuferita de greturi incepe sa se termine. Acum astept cu nerabdare sa aflu ce se ascunde in burtica. Eu sper ca o fetitaaaa!!!!! Andrei deja stie ca mama are un bebe in burtica. Cand il intreb unde e bebele lui mama vine si imi arata burta, imi ridica bluza si ma pupa si chiar ii da de mancare lui bebe prin buric! Am murit de ras cand turna el laptic din biberon in buric, sa pape si bebe mic. Si de cateori vede o poza cu vreun bebe se duce si o pupa si o mangaie. Asa ca sper eu sa nu am probleme de gelozie, pare destul de dornic de un alt copil cu care sa se joace. Doar ca inca nu vorbeste si chiar nu stiu ce sa ii fac. Ne intelegem perfect prin semne si pe limba lui, dar cuvinte nu vrea sa spuna oricat as insista eu. Sper sa isi dea drumul odata, ca sa am si eu cu cine vorbi toata ziua, ca tare rau e sa stau singura toata ziua acasa! Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si [gravi] 10+ [url="http://good-times.webshots.com/album/569726757KvAXWt"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...