Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cine are pisoi de dat?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex
Victoria...birmaneza din Brasov..nu a mai scos puiuti noi??? Vrem si noi o misica/misic mica-mica birmaneza (sub 3 luni)....are cineva?..stie cineva??? [pup]
Nu a mai scos pt. ca a fost omorata... Am scris si pe DC, si din pacate sub. a fost luat intr-o mare bataie de joc... “Shine on my way"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi pare tare-tare rau...[pup]
Citat:
citat din mesajul lui Victoria
Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex
Victoria...birmaneza din Brasov..nu a mai scos puiuti noi??? Vrem si noi o misica/misic mica-mica birmaneza (sub 3 luni)....are cineva?..stie cineva??? [pup]
Nu a mai scos pt. ca a fost omorata... Am scris si pe DC, si din pacate sub. a fost luat intr-o mare bataie de joc... #8220;Shine on my way"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Georgeasca,iui...ce aiurea e sa-ti spun asa:) Fa-le poze frumoase la pisoi,cat mai artistice si posteaza anunturi pe site-urile de profil(in google bagi cereri pisici si macar pe primele afisate musai sa adaugi;pisici.ro are cel mai mare trafic,apoi animale.ro,cautstapan,ro,cateva ex).ce sa spun...sunt f mici,la 2 sapt au nev de mama,dc nu ii hraneste o sa moara cu siguranta,incearca sa suplimentezi tu cu laptic),apoi deparaziteaza-i intern si extern,ca nu ii poti da spre adoptie plini de puricei si viermisori.si ca sa eviti iar surprizele de genul acesta,poti steriliza pisica mama,e destul de dificil sa gasesti stapani pt un animalut,chiar dc este pisicuta si e mai comod de ingrijit.mult succes si sper sa le gasesti casuta celor mici,si nu in ultimul rand,sa reusesti sa prinzi pisica sa o sterilizezi...dc este a ta,at trebuie sa-ti fie muuult mai usor,dc nu e a ta,trebuie ademenita cu mancare,sa ai ceva rabdare,dar va merita efortul. [url:"http://good-times.webshots.com/slideshow/565599276BXsacl"]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pisoi de dat peste 2 luni. Sunt nascuti de Pasti. De fapt in noaptea de vineri spre sambata inainte de Pasti. Mama e birmaneza (pisica mea), tatal maidanez alb cu negru. Puii au iesit alb cu negru si cu dungi amestecate (cel putin pentru moment, dar sunt prea mici ca sa vad ca lumea). Mama stie sa faca la tavita si sper ca ii va invata si pe cei mici. Puii sunt in Brasov si vor putea fi dati peste vreo 6-8 saptamani (ca sa apuce sa invete la tavita). "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit mama-pisica, care a venit la pui. Si de cind a venit sta numai cu ei, iar "piticii" sug de zor. Mi-e teama sa ma apropii de ea si sa incerc sa o prind, ca poate sare la mine. SI nici nu-mi vine sa o duc la sterilizat. Am gasit pe cineva care vrea un pui. Dar mai ramine inca unul. Ce fac cu el? Am intrebat si la un cab veterinar cind as putea sa-i dau. Si mi-au zis ca pe la 1 luna jumatate. Voi cum stiti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgeasca,in nici un caz nu se sterilizeaza cat timp alapteaza!Ma bucur ca nu i-a abandonat,se mai intampla si astfel de lucruri...si mai ales,ca deja i-ai gasit stapan unuia din puiuti.Ceea ce ti-a spus la vet este ok,asta este varsta optima,6 saptamani.Cu sterilizatul,iti recomand sa faci asta pt ca in toamna iar o sa mai ai o serie de pui de dat,dar dc tu consideri ca ai unde sa-i plasezi...numai ca la un moment dat epuizezi si rudele,si membrii familiei,prietenii,etc,ce-o sa faci cu atatea animalute? si mai este un aspect...toti acesti pui ulterior vor ajunge la maturitate,alte serii de pui,de aceea ii poti informa corespunzator in privinta acestui lucru pe viitorii stapani,sa il ia in considerare. Asa vad eu lucrurile la rece,asta dupa ce am venit de-afara si am avut o discutie cu o doamna care a ajuns sa hraneasca 30 de pisici,din care jumatate au facut deja seria de pui din primavara:( sapt viitoare sper sa reusesc sa ma mobilizez s-o ajut sa le sterilizeze pe celelalte care inca nu au facut pui,ca o sa fie 100 de buc cu totul,cu astia micii...Si de plasat,unde sa-i plasam,ca eu ma chinui sa-i gasesc stapan unei pisicute de 3 luni incoace si nimic:( [url:"http://good-times.webshots.com/slideshow/565599276BXsacl"]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Eu am 4 pisoi de dat. Au 6 luni. Un motanel alb cu negru. 3 pisicute tarcat cu alb. Le-am facut chiar azi dimineata niste poze. Poate reusesc sa le pun undeva si sa pun linkul si aici. Incerc astazi. Am pus aici niste poze: http://community.webshots.com/album/573880233ipuVGu "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, sanziana72. Abia acuma am citit subiectul, am vazut si pozele. Sper sa nu par prea pretentioasa, dar strumfa mea isi doreste unul micuuut - micuuut. Si alb cica. Eu banuiesc ca alta culoare o sa o conving sa il luam, dar totusi sa fie mic. Merci oricum, daca aflu de cineva care isi doreste pisica mai maricica, le transmit pozele tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...