Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (31)


Recommended Posts

Ingrid am citit ca v-ati intalnit cu ana si clara. Foarte frumos. Lasa tu fata in pace si nu mai fi asa stresata, cu timpul o sa-i treaca posesivitatea asta absoluta asupta lucrurilor din casa ei. Te-ai saturat deja de frig?? Observ ca nu-i prea plce mandrei tale zapada. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau fetele! Noi numai ce ne-am intors din vizita,am fost la nasa.

Aici iar ninge ,zici ca vine Cracinunul ! Mie mi-a tot greatza si in plus m-a prins sciatica pe partea stanga de abia ma misc [bang] Asta asa ca sa imi pice bine statul acasa de saptamana viitoare [xx(] Oricum marti si joi o sa trag cate o tura pana la birou ...

DANIELA ma bucur ca-s ok strumfii tai! [pk]

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, eu nu m-am saturat de frig. Diana poate, nu stiu. Peste tot in jur aud cum se vaita lumea de iarna asta lunga, pai e lunga, nu zic ba, dar zapada doar de 3 saptamani avem. Dupa mine, sa ninga si in martie.

Stai linistita, nu raman copiii cu sechele de la pneumonii, daca sunt tratate corect. O sa mearga la gradi si acolo o sa mai ia boli, nu ai ce sa faci. Pana la scoala, o sa tragem cu ei. Ma bucur ca se simt ok.

Anda, eu te inteleg cu condusul in Bucuresti, la noi e lejer fata de capitala. Cine merge acolo se plange de trafic, insa daca stii sa conduci in strainatate, reusesti si la Bucuresti. Nu-i chiar asa o drama.

Moni, fa-ti masaj ca sa scapi de durerile in picior. Eu am facut masaj mult timp in sarcina, pe spate mai putin, dar la picioare si solduri..si mi-a prins tare bine. Si aici ninge si tot ninge..e misto sa stai si sa privesti afara de la caldurica..[:D]

Azi am aspirat si am sters praful pe la 19. Toata ziua am asteptat sa-mi vina cheful, apoi seara m-a apucat.

Diana s-a culcat pe la 22, a fost putin afara. A avut nervi toata ziua, s-a trantit pe jos ca n-am vrut sa-i dau ciocolata (desi mai primise)..tare greu m-am descurcat cu ea. Din orice incepea sa zbiere. Si eu sa raman calma..

Ma duc si eu sa ma culc, noapte buna! [pup]

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit dupa ce toata ziua ne-am jucat si ne-am alergat.

MONI, imi pare rau ca nu te simti bine. Sigur nu e si de la vremea umeda? Ca pe mine cand ploua sau ninge ma doare genunchiul sau cotul (serios! Si doare rau de tot in cot![bang])

INGRID, ba da, e nasol rau de tot cu condusul in Bucuresti, nici nu se compara cu strainatatea, pai la cat de finut conduc aici soferii si la ce politicosi sunt, cedeaza trecerea, ai loc sa intri pe banda si se opresc sa te lase si tot asa. Pai ultima oara cand am fost in Bucuresti era sa intre unul in mine ca ma oprisem sa ii cedez unuia trecerea, si tot ala din spatele meu cu scandalul cand era ditamai semnul de cedeaza trecerea. Nuuu, e rau de tot in Bucuresti, nici nu vreau sa ma gandesc. Doar am condus mult si in Bucuresti inainte sa plec din Romania si pot sa fac diferenta. Numai ca acum m-am dezobisnuit de agresivii din traficul bucurestean.

DANIELA, hai sa iti explic cum e cu WII. E vorba de o consola. La consola poti pune orice fel de joc, WII, normal. Sau poti pune jocuri de Nintendo DS (asta e o consoluta mica) prin conexiune wi-fi. Deci da, se pot pune jocuri si pentru copii, exista o multime de jocuri pentru copii, cu Dora, cu Diego, Madagascar, Wall E etc. Deci este folositoare si pentru copii. Si nu numai pentru copii, noi, de exemplu, avem jocuri de sport, tenis, snooker, golf, sah. Si mai avem si niste jocuri de quest, astea ii plac lui George, mie imi plac alea de sport.

Wii fit este tot un joc care se baga in consola, numai ca in afara de jocul propriu zis, care e ca un DVD, mai are si o placa, de ii zice Balance board, pe aia iti faci in general exercitiile, aia te cantareste, iti urmareste progresele etc. E ca un senzor, ca sa zic asa. Uite consola: www.wii.com

Si uite si jocuri pentru consola: http://www.nintendo.be/NOE/fr_BE/games/jeux_wii_1959.html

Iti selectezi tu de acolo domeniul care te intereseaza si varsta.

Si uite si despre Wii fit: http://www.nintendo.com/wiifit/launch/

Sper ca am fost explicita, daca nu, zi-mi si iti mai explic. [pup]

Ma bag la filme, noapte buna, fetele.[pup]

 

[roker]Avem pui [loveyou] de trei ani [comoara][bonjovi][olala][batetoba][cool]si mai vrem inca un [copil] [testoasa] [majoreta]

 

www.helpsonia.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, ai si tu dreptate, parca sunt mai multi mitocani acolo, ce vroiam sa zic era ca, daca cunosti Bucurestiul te mai descurci, eu oricat de bine as conduce, habar nu am pe unde s-o iau ca sa ajung unde trebuie. Eu am fost ieri in oras si surpriza, foarte putine masini si nu din cauza vremii, cred ca ne ajunge criza financiara..poate ai noroc si o sa fie pe toamna mai putini soferi in capitala..[:D]

Copilul meu mi-a aruncat in cafea ciocolata kafeesahne, cica e cu cafea, deci locul ei e in ceasca. E mai buna cafeaua acum..[:D]

Vrea sa picteze, deci va las.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Hai sa va scriu si eu doua vorbe desi n-am chef de nicio culoare ...

La noi e carantina,de-aseara si Diana are un pic de muci si acum dimineata avea cca 37 febra.A luat de la taica-su,un capos de nedescris [bang] El nu se prea contaminase de la mine,doar il zgaria in gat un pic si incepuse sa tuseasca, dar in loc sa stea locului,a umblat zilele urmatoare prin viscol cu capul gol si s-a mai si dus la socru-meu sa ii mature zapada tot pe asa vreme.Nu asculta absolut deloc si evident a doua zi era si el cu muci ,febra ,tot tacamul ... Rezultatul - exact ce nu voiam,imi lipsea fix sa ia si Diana de la el [bang]

Diseara vine la noi verisoara-mea cu micuta Maria ,sper sa se distreze fetele.

De iesit afara pica pe ziua de azi.Daca nu avea inceputul asta de febra o scoteam un pic cu sania ca e soare,dar asa ... mai bine nu.Acum se joaca pe-aici ba cu vasele de bucatarie,ba coafeaza papusa,acum s-a pus sa faca ordine,aranjeaza revistele de oferte si ziarele [:-@]

Am uitat sa va zic ca aseara a trebuit musai sa ii ducem cadou nasei si un iepuras de plus de-al Dianei,a tinut mortis fata sa i-l duca.Cica data vitoare ii duce un puisor [:D]

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID ati gasit brocolli? Sunt curioasa daca v-a placut supa.Eu am cautat ieri brocolli in Carrefour unde am fost la cumparaturi si n-aveau ... Am facut acum la repezeala niste supa de oua, ca n-am facut de un cincinal asa ceva.Sper sa ii placa Dianei.Diseara prajesc niste pastravi si am impachetat pe ziua de azi cu gatitul. Si-asa husbandu' e indisponibil si nu mananca nimic,eu tot cu greatza in gat ,iar Diana gusta cat o pisicutza ...

Am sters si eu praful acum dimineata si Diana hop si ea,vreo jumatate de ora a toot sters dupa mine si in plus, ce-a apucat prin zona [:D] Macar e ocupata ...

Aseara i-am citit din cartea aia 20 de povesti de la ferma care mie imi place tare mult si se pare ca si ei.Mai ales are niste imagini foarte frumoase [olala] Si cum am descoperit niste melcisori prin puhoiul de animalute de pe pajisti,s-a apucat Diana mea sa-i contorizeze si la fiecare pagina cauta melcii cei minusculi [:D] Ca norocul ca desenasera aia la fiecare pagina 1-3 melci pe langa puiutzi,pasarele,fluturi etc. Am cautat ieri in Carrefour melci de jucarie dar nu erau.Ca n-a uitat ca vrea sa ii cumpar cadou "melc codobelc rosu" [:-@]

Am fugit sa mancam.

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata a mancat Diana aproape o farfurioara plina,dar nu i-a placut asa de mult ca si supele de legume ...

Diana acum imi tot arata pe o foaie unde e polul nord - spre nord si polul sud - spre sud [:D] Si-mi povesteste de eschimosi [:-@] Nu stie ea literele ca n-o intereseaza inca,dar stie ce animale traiesc la polul nord si polul sud,stie si de ecuator si ce animale traiesc in desert sau in jungla si altele de-astea.Si daca vede desenate planetele, imediat stie sa imi arate care e pamantul dupa desenele continentelor.Mai stie sa imi arate pe globul pamantesc unde traiesc chinezii,unde negrii,unde eschimosii si unde traim noi in Europa ... Nu am aprofundat prea mult din lipsa de timp si chef (al meu [bang]) dar se vede ca ii plac mult chestiile astea asa ca o sa ii dau inainte cu ele.Sper ca atunci cand voi sta acasa o sa apuc sa ii citesc si povestesc cat mai multe de genul asta.Clar ii plac stiintele naturale,are pe cine semana dealtfel ca si mie si lui taica-su ne-au placut.

Fug sa o pun la nani.

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

O pustietate pe aici, dar e misto, ca ne creste nr. de vizionari. Daca ajunge pe pag 3, o sa avem in curand vreo 3000..

Moni, azi fac supa aia de broccoli. A cautat sotul pana a dat de el crud. Io sper sa-i si placa, daca nu, mai are supa de pui de ieri.

Cum se mai simte Diana, mai are febra? Nu te enerva cu Ghita, fix asa e si al meu, ieri pe frig el umbla in tricou si o bluza groasa peste, ce e aia geaca? [alcool] Cica era in masina..si cand se da jos din ea? Un aiurit.

Ieri am fost la nepotul meu, cel de 5 ani si am imprumutat o carte cu enciclopedia pt cei mici. Acolo e cum zici tu ca stie Diana, di tati! [:D] Bravo ei! Ca sa fiu sincera, nu prea mi-au placut stiintele naturale si pana la urma am ajuns sa fac biologia..[:D]Iar la gegrafie eram bata. Cu istoria m-am inteles mai bine..

Am gasit o noua si frumoasa metoda de a sari peste crizele de nervi ale Dianei: sa fac exact ca ea, ma trantesc pe jos (asta numa' in casa), imi bag un deget in gura, ridic picioarele (e naspa, numai de sport nu-mi arde) si oracai...o scena demna de teatrul national. Si merge! Ca rade imediat si ii trece...

Aici e tot frig, ieri am iesit putin cu ea si mi-a spus ca ii e rau si ii vine sa vomite [alcool], sa mergem acasa ca ea e bolnava de la frig si sa-i fac un ceai de menta. Fix-pix, niste minciuni...i-am facut ceaiul, l-a baut pe tot si cica i-a trecut...

Deea, cum e la gradi, ai dus-o pe Daria?

Restul, pe unde umblati?

 

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,ma rog,la mine asa e ca-s in concediu si am [nani] en gros.

INGRID sa ma sparg de ras nu alta,parca te si vad in actiune [:D] Intr-o vreme am aplicat si eu chestia asta dar m-am limitat la scos limba si alte maimuttzareli ...

Diana nu a facut febra,dar avea ceva muci si era usor infundata si azinoapte,totusi a dormit bine.I-am dat doar panadol.

Na va las ca a sunat fratelo trebuie sa ii verific urgent niste plati ...

Revin io ca-s prin zona, azi is calare pe acte.

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...