Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (31)


Recommended Posts

Mi-a mai spus educatoarea ca a mancat TOT sandvisul pe care i l-am pus de acasa. Era unul mare, si tot l-a mancat [:D], la sfarsit le-a dat de la gradi corn si lapte, si le-a mancat si pe alea .. iar acum imi cere de mancare de la ea din rucsac [pk][:D] Hahaha... na ca am gasit si un lucru de apreciat la gradi [:D]

 

blog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

IRINA ma bucur ca s-a distrat Sabina de ziua ei.Pacat de faza cu banii cadouri,macar ceva simbolic sa ii fi adus [bang] Cat despre somaj,imi pare rau,ce sa faci,ia partea buna,mai stai cu Sabina acasa macar.

DEEA bine ca i-a placut Dariei,asta inseamna ca ii va placea la gradi,chiar si la alta gradinita,daca de asta nu esti multumita.Mi se pare o prostie ca nu vor bani de rechizite,cum adica nu coloreaza copiii de 3 ani??? Nu se implica ele,aia e clar! Pai ai vazut la Diana:coloreaza,picteaza,lipesc,modeleaza din plastelina ... Doar de taiat nu ii lasa pe ei (desi eu o las acasa cu foarfeca pe Diana,sunt de acord ca acolo sa nu ii lase,ce-i sigur e sigur!) Noi pentru rechizite am dat 150 lei pe an,bani care se puteau da si in rate.Mobilierul,perdelele si lenjeriile de pat la Diana sunt noi,dar asta tot pentru ca s-au implicat educatoarele (au cautat si cauta sponsorizari),parintii de dinainte,noi ...

Dar ce orar au acolo,ai dus-o dupa-amiaza? Si primesc corn si lapte? [:D] la Diana nu am auzit de asa ceva ... Azi le-au dat cand s-au trezit cate o eugenie si o cutie cu sarlota de caramel,asa de buuna [pofta] ,mi-a dat si mie sa gust doar vreo 3 lingurite [q] Iar de la eugenie a papat doar crema [bang] Zice ca azi au avut supa de cartofi si felul doi cartofi cu "DIN AIA CALE TE PATEAZA,SFECLA" [:D] Tot timpul le dau astia muraturi ... Nu stiu ce carne la da, pe meniu scrie doar denumirea mancarii nu si daca e carne de porc sau vita.

 

Diana spune ca numai "Dani si David" sunt rai la gradinita.Ma rog,mai activi ca baietii ... Iar fetitele "mai sunt cateodata" rele,cica una Oana de exemplu a varsat lapte pe jos [:D] [:-@]

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, si eu m-am mirat de corn cu lapte. Asa se da la scolari. Probabil ca si gradi cu program normal e considerata tot scoala. Programul e o saptamana dimineata o saptamana dupamasa. Cam aiurea, dar asta e. Nu mai sunt locuri cu program normal la alte gradi. Toate locurile sunt de 8 ore. Grupa asta au facut-o din necesitate, si nu au spatiu destul pentru ea, de acceea, au inghesuit-o pe langa celelalte. Si copiii sunt de diferite varste, dupa cum au ramas doritori de 4 ore. Mi-a mai zis ca pregateste o serbare de 8 martie. Si m-a intrebat daca sa ii dea si Dariei o poezie de 2 randuri, ca nu stie daca o poate invata sau nu pana atunci [:D] Abia astept maine, ca am rugat-o sa imi scrie totusi pe o hartiuta cu ce ar fi necesar pentru Daria.

 

blog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

 

cam fara chef, stau cu copii si ne jucam ba de-a doctorul ba ascunselea. Intre timp imi mai trag ceva filme. azi cand au dormit copii am vazut "the duchess" si mi-a placut tare mult. l-a mai vazut cineva??

Conversatie intre mine si Ioana

I "mami, noi am fost in burtica la tine?"

D "da"

I "si eu si rares?"

D "da, dar pe rand, mai intai tu apoi rares"

I "si pe unde ne-ai scos"

D "[hippi]"

I "poti sa o bagi si pe Jasmine in burta la tine?" (asta-i papusa ei)

D "ce sa caute Jasmine in burta mea???"

I "pai dupa ce o scoti sa poata si ea sa vorbeasca"

I "hai o bagi? te roooog! te rooog mami!!!"

D "nu se poate mami s-o bag pe aici(pe la buric)"

I " da pe noi pe unde ne-ai bagat??" [alcool]

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEEA pai vezi ce vorbesti cu educatoarea,dar eu in locul tau as lasa-o si asa daca ii place,mai ales ca-i aproape de casa si gratuit.Ca de fapt si la noi e gratuit,ce se plateste e mancarea 7 lei /zi.Mai important e ca-s jucarii noi pentru Daria,decat ca e mobilierul vechi.Si-apoi or fi si copii cu care se va intelege si juca,n-or fi toti "rai". Ca nu coloreaza nu-i asa mare bai,compenseaza acasa Daria ta.Si o sa aiba parte si de serbare [:D] Intre timp tu mai poti sonda si poate gasesti una mai faina pentru anul viitor ...

Nici Diana nu prea mai are timp de colorat acum,ca-s ocupati tare cu repetitiile pentru serbarea de 8 martie,mai au de cca 3 ori pe saptamana sportul si engleza,trece vremea ... Pe urma cand se face vremea buna or sa ii tina mult pe-afara,iar nu vor avea timp sa faca cine stie ce.

Nu stiu daca v-am zis dar saptamana trecuta a trebuit sa isi duca periuta si pasta de dinti,ca a venit asistenta sa ii invete cum trebuie sa se spele corect.Si astea-s importante,sa invete sa se imbrace/dezbrace,incalte/descalte (in toamna multi nu stiau),sa isi faca patul,sa aseze masa,sa se spele pe maini,sa salute,sa isi astepte cu rabdare randul etc. La grupa mica astea-s printre obiectivele de baza.

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

LA MULTI ANI SABINA!id="red"> Sa fii sanatoasa, norocoasa si fericita!

Danielaid="blue">, Ioana ta e tare! A 2-a pneumonie intr-un an? Sau am inteles eu prost. Si Ana are o problema cu ea in burtica. E povestea ei preferata. Sa-i povestesc despre Anuta in burtica si cum a iesit, cum m-a taiat doctorul pe burta (pt ea chestia asta e plastica, cred ca se gandeste la lupul taiat pe burta de vanator) si apoi cum a venit bebe. Si retine de la o poveste la alta tot felul de chestii pe care le plaseaza.

Deeaid="blue">, poate nu o fi cum crezi tu cu educatoarea. Poate se ocupa de ei in masura in care si ei sunt receptivi. Am fost si eu sa vad gradi din sat, acum cateva saptamani. dar sunt doar 2 grupe, 4-5 ani si pregatitoare. Am nimerit la grupa "mica" (de fapt mijlocie). Pai eu m-am socat ca prea erau cuminti si stateau locului, pe scaunele, la masutze, colorau, "scriau". de asta nici n-o duc pe Ana pana la toamna. Educatoarea, a spus c-o primeste, dar sa nu deranjeze copiii, care au tot felul de activitati. SI eu care o stiu pe zgubi a mea, astept pana la toamna. Plus ca erau 22 de copii, inghesuiti intr-un spatiu care mi s-a parut ffff mic. Povesteste de targ. Noi n-am ajuns.

Moni,id="blue"> cum n-o iei tu pe fata ta in serios! Rau! Si vreau si eu sa mi-o imprumuti pe Diana, poate se prinde si ea cum se face cu hainele. Ce impaturat? Ce strans jucarii? No way! Ai nostri sunt doar cu imprastiatul!

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si io iar,ca mi-am dat drumul la apa sa fac o baie si e prea fierbinte ... trebuie sa mai astept.

DEEA nu ne povestesti cum a fost la targ?

BRANDUSA lasa ca nici a mea nu face ordine, decat cand are ea chef sau dupa indelungi negocieri [bang] Daca ai vedea-o cum mai joaca pe teatru de multe ori, cand ii zic sa si le stranga: "DA' NU POOOOT" [:-@] Ei nu poate,poate orice,doar ca n-are chef ...

Cu gradinita daca zici ca n-au decat grupa mijlocie,mai bine o dai de la toamna. Nu ca n-ar sta,ca poate ai avea surpriza sa stea Anutza cuminte pe-acolo ... Dar au tot mai multe activitati de facut pe cum cresc si n-are rost sa ii impuie capul de pe-acum,mai ales daca nu e genul ei.Cum ziceai ea e mai jucausa,mai sportiva.

 

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

Irinatuntza, pai cam nasol daca Sabina nu a primit jucarii de ziua ei. Nici de la voi macar? Ce sa faca un copil cu banii? Eventual, mergeti cu ea sa-si aleaga ceva frumos.

De ce zici ca merge prost, crezi ca te disponibilizeaza si pe tine? Tare rau imi pare...vb ta, cand se asezasera lucrurile numai bine, of.

Moni, chiar primise Diana premiul I? Bravo ei [pk], inseamna ca l-a meritat pe deplin. Dintre atatia copiii..eu credeam ca toti il primesc.

Frumos si instructiv ca ii invata lucrurile de baza, imbracat etc, dar Diana le stia deja, nu? Si cum se spala pe dinti acum, sta mai mult la periat?

Daniela, sa mor de ras la ce conversatii ai tu cu Ioana. [:-)))] Draga de ea, si papusa trebuia sa iasa de undeva, nu? [:D]

Denisa, am vazut cateva poze, pe alea mici nu le-ai schimbat, m-am benoclat cat am putut. Ce sanie era cea in care statea asa cuminte Alex? Si ce peste a prins Dragos? Imensitatea aia? Cred ca la vara vine cu o balena in casa..[:D] Te-ai saturat si tu de zapada? Acusi e martie si aici tot un frig de crapa pietrele. Nostim. Imediat ma apuc sa fac bradul si sa-l chem pe Mos Craciun.

Deea, te simt cam dezamagita, esential e ca Dariei ii place acolo, in primul rand. Iar in al doilea rand ca are pofta de mancare, asta ca te tot plangeai de ea. Ca nu picteaza, ca nu-si dau interesul, trece pe planul secund, atata timp cat recupereaza acasa. Poate in toamna gasesti o gradi mai acceptabila, pana atunci e bine ca merge bucuroasa. Sa stii ca e mare lucru![pup]

Bee, firea Anutei nu e sa stea locului, e mai activa. Poate ai nimerit si tu mai prost, chiar intr-un moment cand erau cuminti pe scaune, mi-e greu sa cred ca tot timpul la gradinita aia copiii sunt lipiti de ele. Dar, tu stii mai bine cum si ce vrea fetitza ta, mai stai acasa cu ea pana la toamna si apoi o duci.

Si Diana ma intreaba cum a fost in burtica la mine, dar nu ca in povestea cu Scufita rosie, ca n-am facut cezariana. E mai greu sa-i explic asa...natural. [:D] Curiosi mai sunt, Doamne...

Azi-noapte am culcat-o singura la ea in camera, la ora 4 m-a strigat sa vin sa stau cu ea, am venit (ca altfel trezea toata casa) si ma tot bazaia sa nu adorm. [alcool] Pana i-am spus : vrei s amergem dincolo? Daaa, zicea ea suspinand, imi cer scuze ca nu te-am lasat sa dormi mami..[bang] Iar stam amandoua la nani..oare la ce varsta o sa vrea fara mine? Eu vreau cu sotul..[8D]

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Ingrid id="blue">si eu astept momentul in care cei mici nu vor mai vrea cu noi sa doarma. [alcool]. Duc tratative din greu, zi de zi cu fii-mea. Pana si ea recita:"cutarita doarme singur (mirare, intrebare)". Noi dormim cu Razvan, iar Ana doarme singura (dupa ce adoarme cu noi) in camera ei, pana pe la 4 dimineata cand cere "laptic" si "poveste", iar Radu se executa si dus ramane la ea in camera. Cu Razvan inca astept sa doarma cat de cat legat, ca sa-l exilez langa sora-sa. Inca e imposibil, fiindca se trezeste extrem de des si daca face ochi nu mai adoarme.

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...