Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (31)


Recommended Posts

Moni, e fain ca se joaca Daria cu copii, ii place, si asta e bine. Dar imi pare si rau ca alte activitati nu va avea. Am vorbit despre asta si cu educatoarea, si a zis ca mai mult de 15 min pe zi nu se poate ocupa cu o activitate educativa cu ei. Mi-a zis ca cei de 8 ore fac si engleza si dansuri, dar aici nu se face, ca sunt prea neomogeni, si nici parintii nu au fost de acord, cu toate ca ea le-a recomandat. Ah, si mi-a mai zis ca Daria a invatat si a spus o poezie [:D] Care, nu stiu .. ca mie nu a vrut sa mi-o zica [:D]

 

blog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DEEA bravo pentru Daria,lasa ca o sa auzi poezia direct la serbare [8D] Cu activitatile cam asa parca e si recomandat la grupa mica,cca 15 minute ... Atata bai sa fie,mai faci tu acasa cu ea din alea,dar de copii de varsta ei mai greu faci rost acasa ... Eu zic ca pentru ea e ok,singurii dezavantajati sunt copiii mai mari zic eu.Dar daca parintii voiau musai sa se respecte programa de activitati,ii dadeau la 8 ore si gata ...

Io n-am somn.

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Deea ma bucurdevesti bune-bani la targ si ca vezi ceva plusuri la Daria cu gradi.La Montessori la grupa mica e 1 profa la 5 si lagrupa E sunt 1 la 7, maxim 8 au voie.La stat e 1 la 10.

Moni-paice sa zic de E- ca is cam suparata ca a slabit si i se vad coastele si omoplatii la spate ies aiurea, e si inalta la 1m si6-7 cm dar eclar ca la gradi nu ii impinge sa termine portiile,sicu fructele nu mai papa cum trebuie- ca saiti dai seama A papa la fel sau chiar mai bine uneori.Asta e-acuma ma cheama ca sunt singura cu ei,tati nu a ajuns inca.

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Denisa sa stii ca la fel sunt si copii mei. Ioana inalta cat Emma si nici ea nu prea mananca, este o adevarata lupta sa-i bag ceva in gura. rares mananca mult mai bine decat ea. Fructe...chin, ii plac acum compoturile dar nici aici nu exagereaza.

Deea, ma bucur ca ai avut succes la targ, normal ca ai piese frumoase ce sunt remarcate imediat in detrimentul concurentei[:D].

Ai dus-o pe daria la gradi!!! Ce dragut. ma bucr tare mult ca-i place si ca s-a adaptat, era si de asteptat. Remarc cu placere ca devine extrovertita, avea nevoie de copii de seama ei cu care sa comunice si de la care sa copieze si bune si rele[flo] Mie oricum mi se pare ca sunt in avantaj cele bune. Ce ciudat mi se pare sa se mire o educatoare in zilele noastre de faptul ca stiu acestia sa numere sau sa stie culorile. pai daca ma gandesc bine copii nostrii stiu deja lucruri mai complexe. nu mai vorbesc de fetite precum Diana de ingrid sau Emma.

Mira!!!! Ce-i si la tine in casa!!!! Dezastru iti fac manjii pe acolo! Si-au facut tobogane din saltelele de pe pat[alcool]. Ai de aranjat si tu nu gluma. Am vazut ca lucreaza foarte frumos impreuna, desen, pictura, colaje. Cred ca vom ajunge si noi la performanta asta incepand de anul viitor cand va mai creste rares si sper ca va coopera. Ai niste copii foarte frumosi, dar preferata mea este Selin!!! Nu te superi pe mine, frumoasa este si Daria dar Selin are ceva special imi vine s-o mananc!

hai ca deocamdata atat am citit. mai citesc din urma si mai bag o postare.

Eu tare dusa am fosdt zilele astea. Nu stiu ce-mi veni si am citit istoria unei fetite rau bolnave de la noi de pe forum si tare m-a necajit. N-am avut chef deloc de scris.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

A primit Sabi de ziua ei , de la nasi, un urs mareeeeee! E super incintata, in prima noaptea mi l-a bagat in pat si a dormit cu el. Toata ziua sta calare pe el, il pupa, il dragaleste, ii fac ceai si l-a botezat Mos Martin. Acum se uita amindoi [:D] la Aladin si lampa fermecata.

Cu banii pe care i-a facut de ziua ei o sa mergem sa-si ia ceva. Ea tot zice ca vrea Frumoasa adormita, papusa, dar are aproape toate printesele si nu prea se joaca cu ele. Eu inclin sa ii cumpar o carte de povesti, mai ales ca in ultima vreme e fascinata de Aventurile lui Habarnam. In plus isi cumpara toate revistele cu printese si cu Thomas. Sa vedeti cum sta culcata pe urs, picior peste picior si citeste reviste. [pk]

 

Am fost sa vedem de inscrieri la gradinita. Sunt un sac de nervi, cica inscrierile se fac pe 16 iunie , dar degeaba ma duc atunci pt. ca deja s-au ocupat locurile. Are vreo logica explicatia asta a directoarei? Pai eu una n-am inteles totusi cind se fac inscrierile. Ba cica blocul meu nu apartine de gradinita in curtea careia vad de la balconul meu, ci de alta . Ma duc dincolo imi spune ca apartine de asta. Imi vine sa iau o bita si sa ma duc sa le trag o mama de bataie la escroacele astea. Am sunat la Inspectorat sa ma interesez si eu de care gradinita apartinem. Evident ca acolo a raspuns o alta individa care a zis ca apartin de asta de linga mine si ca e imposibil sa nu mai fie acum locuri pt. ca nu se fac inca inscrieri. Si m-a rugat sa sun a doua zi sa imi spuna mai multe detalii; ei, ieri am sunat de mai multe ori si niciodata nu era in birou.

 

 

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)

http://www.dropshots.com/irinamav

 

filmulete cu Sabina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la o cafea.

DANIELA ce-ti veni sa citesti si tu pe-acolo,eu deja m-am "imunizat" de cat am citit [q][bang]

IRINA pai tu nu stii ca asa merge cu gradinitele de stat? Eu cand am fost la fel mi-au zis ca numai in iunie se fac inscrierile,pe urma ca sa vin totusi in mai sa o caut pe ea - una cu care vorbisem,nici nu stiu cine era,cred ca o educatoare de la cresa ca peste ea am dat.Prin mai iar s-a dus parca mami si a nimerit-o direct pe directoare si aia a zis ca o inscrie,sa aducem in iunie 50 lei taxa de inscriere [:-@] ,de fapt era taxa lor de rezervare.Asta numai dupa ce s-a asigurat ca Diana nu mai are pampers,ca mananca singura etc. Si au ramas destui doritori pe dinafara.In schimb au fost care au renuntat pe parcurs - de o fetita stiu sigur ca a fost retrasa ca era bolnavicioasa,dar poate si altii.Asa s-au mai creat locuri si au mai venit la ei in grupa doi copii in iarna asta,o fetita si un baiat.

Eu zic sa insisti,mergi si mai vorbeste cu directoarea aia.Sau mai bine vezi poate cunosti vreo mamica vecina ce are copii acolo,sa vorbeasca ea cu educatoarea ei si asa din interior altfel functioneaza [8D]

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, felicitari dianei pentru obtinerea premiului I, pentru desen parca. Asta inseamna ca diana deseneaza foarte bine. Eu nu prea sunt de acord cu o astfel de ierarhizare in randul copiilor mici. Am citit ca nu este stimulatoare in sensul dorit.

maine aflii sexul bebelushului, cred ca abia astepti!!

Bee, acum ca te-ai hotarat sa mai astepti cu Ana pana in toamna nu-i bai dar de unde pana unde trebuie sa fie toti copii cuminti si sa stea pe scaunele cand vor doamnele educatoare. Acolo unde mergea Ioana la gradi ea era una din cele mai neastamparate, era in continua miscare si nu asculta niciodata ordinele. se invatase deja educatoarea cum trebuia sa o coopteze intr-un joc nou sau intr-o activitate. Oricum in grupele astea mici mare lucru nu se invata ca sunt prea multi copii mici neascultatori sau energici si nu-i poti pune la o activitate comuna. Greu reuseste sa ii stapaneasca. Cred ca exceptie face grupa Dianei [8D]

Tu astepti mult si bine sa scapi de copii din pat[:D] ca mai urmeaza unul care o sa va tina companie chiar si dupa ce Razvi va dormi cu surioara lui. oricum o sa mai aveti momente multe de acum in colo in care o sa fiti 5 la numar intr-un singur pat asa ca-ti recomand un matrimonial extralarge.

Ingrid vad ca si tu te chinui sa o obisnuiesti pe Diana singurica in pat noaptea.

Eu nu stiu cand o sa scap de copii, o sa incerc si eu cand vorba lui Bee o sa aiba rares somnul mai legat(sa stii ca si Ioana la aceeasi varsta dormea mult mai bine decat fratiorul ei). O sa le fac si eu camera lor si ii transer pe amandoi odata ca nu vreau sa se simta Ioana respinsa( sa stii ca la varsta asta dupa ce a dormit cu voi multa vreme este aiurea sa o pui sa doarma in alta camera atata timp cat Razvi doarme inca in patul vostru). Cel mai bine ar fi sa faci transferul in alta camera al ambilor copii in acelasi timp.

teolinda ma bucur ca ai mai dat un semn. Super ca este Nicolas pasionat de puzzle. Il duci langa casa la gradi? Nu-l mai duci acolo la bloc langa mama ta?

Oi mai fi citit ceva?? Oricum daca da mi-a iesit din cap complet ca de cand tot scriu la mesajul asta....mai fac una alta intre timp...

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca asa merge la gradinitele de stat, dar totusi cind aud ca deja s-au primit copii care locuiesc in alte cartiere cum dracu' pentru aia sunt locuri si pt al meu nu ? Stiuuuu, "doamna Spaga" dicteaza; si cum spaga e cam grasa, 150 de euro.....

 

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)

http://www.dropshots.com/irinamav

 

filmulete cu Sabina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] stiam eu ca mai este ceva!!!

 

LA MULTI ANI SABINA!!! SA CRESTI MARE SI SA FII SANATOASA PUI MIC SI FRUMOS!!!
id="red">[/size=3

 

Irina imi pare rau ca Sabi a fost dezamagita ca nu a primit cadouri la ziua ei. oare ce or avea in cap adultii care dau bani copiilor?? Super ca i-a adus nasa ei asa jucarie frumoasa!

da cine te crezi mai de vrei sa ai loc la gradinita???? esti ruda cu directoarea sau te-ai dus cu plicul??

 

 

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRINA atat se da spaga la voi???? Noi n-am dat nimic,doar taxa aia de rezervare de 50 de lei,care a ramas in "fondul gradinitei".Dar de unde stii ca s-au primit pentru anul viitor copii din alte cartiere cand inca nu s-au facut inscrierile?? Eu m-as duce pe-acolo saptamana de saptamana pana s-ar satura aia de mine [:D]

DANIELA nu de desenat era vorba,ci de colorat ,ca la desen nu e atat de talentata (inca [:D])

Cat despre cat de jucausi sau ascultatori sunt copiii la gradinita,depinde foarte mult de educatoare,de experienta lor,de felul cum stiu sa se impuna.Sa nu credeti ca la Diana stau toti doar pe scaunele la activitati.Nici poveste.Ii lasa mult si sa se joace liber,chiar alaltaieri cand s-a dus Ghita dupa Diana, zice ca alerga de zor fata in jurul mesei dupa o alta fetitza [pk].Chiar educatoarea cea tanara mi-a spus ca Diana e foarte zburdalnica.N-ar putea fi zburdalnica daca ar sta doar pe scaun,nu? Cu toate astea,cand e vorba de activitati,copiii stau cuminti la locurile lor si coopereaza.Clar e meritul educatoarelor.Pai din ce am mai auzit sau citit pe la altii,in alte parti se paruiesc copiii intr-o veselie,mai ales baietii si se pare ca sunt lasati sa o faca in voie [:-@][bang]

 

MONI [gravi] 15s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...