Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara.Am fost la ginecolog,totul e ok,e mai mare cu o saptamana (Diana era tot mai mica cu o saptamana),dar nu mi-a zis ce e, a zis ca data viitoare ... Nici nu s-a stresat sa se uite ce e,era ocupat cu masuratorile si a zis ca nici nu prea era in pozitie ok.I-am zis ca am fost la 4D la doctorita de familie si a zis ca la ala nu se prea vede ce e,ca tot la 2D se vede mai bine.4D e bun pentru a se detecta unele malformatii la gura-nas,dar in rest ... nu prea.Asta cam confirma de ce nu vazura aia nimic la 4D si au vazut la ... 2D.El a zis ca daca aia au vazut la 2D asa, "tot ce-i posibil sa fie baiat" . Dupa ce stinsese aparatul a zis ca daca insist,mai incearca odata sa vada,dar n-am mai insistat.Ca eu tot asa cred ca e baiat.O sa vad mai sigur pe 31 martie.

Ursulina felicitari pentru kg [pk]

Anamaria sanatate [pup] asta e fix ca virusul ala nasol ce l-am avut si eu [bang]

BEE mama ce faci si tu!!! Eu cel mult o mai ridic pe Diana in scaunul de masa,rar,cand are chef de el,ca de obicei mananca la masa mare acum.

DENISA felicitari ca a scapat Alex de suzeta asa repede.O sa mearga usor si cu restul.Imi place ca e catarator Alex,lasa ca a fost Emma prea cumintica,sa mai vezi si tu cum e si cu din astia [:D][:-@]

DANIELA ce m-am distrat azi de Rares,am vazut filmuletul pus.Si ce balerina e Ioana,de unde ai facut rost de fusta aia? Zici ca ai luat-o de la noi din dulap [:D]

DEEA asa e intre copii,se mai caftesc.Ideal ar fi sa fie pedepsita si izolata fetita aia ,sau alti batausi,de cate ori fac asa, pana se indreapta .Asa vad si ceilalti ce patesc cei ce fac asa.Cred ca educatoarea e totusi cam tinerica si nu se prea stie si poate impune.Pare cam depasita de situatie.De cat timp ii are oare in grupa pe cei cu probleme? Si educatoarele Dianei se plangeau la inceput ca e foarte greu cu Dani ala ca nu coopera,dar uite ca l-au mai dat pe brazda in cateva luni.

 

 

MONI [gravi] 16s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monico, ce ai cu fusta?? aveti si voi la fel? Aia este cadou de la pufu de ziua ioanei. de fapt este un fel de joculet de la teora "vreau sa fiu balerina" parca si in care iti dau cele necesare sa confectionezi acea fustita, niste coronite de carton, aripioare..etc. Sunt niste prostioare dar de efect pentru printese.

Eu cred ca o sa ai baiat, copilul din cea de-a doua sarcina este mai mare ca primul si in special daca este baiat. Probabil ca daca l-as fi nascut si eu pe rares la termen(a iesit mai devreme cu doua saptamani) ar fi fost mai grasut ca ioana sau cel putin la fel( ioana a avut la nastere 4100 iar rares 3600). ma rog...statistici.

Anaaaa, ce te mai inbonlavi-si fata draga!!!! Sanatate grabnica. Cred ca s-a prins virusul de tine ca erai cu imunitatea scazuta din cauza atator griji si probleme. Normal ca iti este dor de Clara!! cand o luati si pe ea??

Denisa felicitari pentru scapatul de suzeta. vad ca ai planuri mari si rapide cu A!! Dormit singur, pipi la wc. Bafta. eu nu ma stresez pana in vara cu olita. el este obisnuit ca o mai vede pe sora lui. Dealtfel i-am cumparat si lui o olita identica. Cu suzeta n-am avut probleme. Si de dormitul cu mine dumnezeu cu mila ca asa-mi place si mie sa dorm cu ingerii. sa vedem.

Deea, eu iti urez sa cauti totusi o lata gradinita pentru daria. oare nu o poti duce la una particulara si sa o lasi doar la programul de dimineata? Eu asa procedam cu ioana, o duceam dimineata dupa ce mancau copii si o luam exact inainte de masa de pranz.

 

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bee ar trebui sa te mai protejezi putin daca vrei sa duci sarcina asta pana la capat fara probleme. eu dion acest motiv am nascut mai devreme ca nu ma slabea Ioana o clipa iar eu nu aveam inima s-o las.

da, eu dorm inca in acelasi pat cu amandoi copii, Robert este plecat acum dar cand este acasa, doarme in alta camera[bang], nu avem loc toti in pat, el sforaie, nici nu mai spun ca daca bea ceva nici nu s-ar pune problema sa doarma in camera copiilor. Din acest motiv acum in primavara ne apucam sa facem camera copiilor si sa incepem obisnuirea lor singurei ca nu se mai poate, dupa ce ca-i plecat cate 2 luni apai nici cand este acasa nu ma pot bucura indeajuns de prezenta lui[:D]. Mai nasol este ca m-am cam obisnuit asa si nu vreau sa cad intr-o extrema nefavorabila vietii de cuplu. Trebuie sa remediez cat mai curand acest neajuns.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

La noi ploua,probabil de-aia ma simt asa de fara chef de nimic [bang]

DANIELA pai nu-ti amintesti fustita aia roz cu care am facut-o pe Diana "printesa"? E fix la fel,doar ca ii e mica in talie si nu statea cum trebuie. Stii care e culmea? De cum a sosit acasa aseara,Diana a inceput sa baleteze pe-aici si s-a dus sa isi caute o fustita. Si ... nu vazuse pozele cu balerina ta,la care ma uitasem eu fix cand a intrat ea pe usa! Telepatia [:D]

 

 

MONI [gravi] 16s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colac peste pupaza, pe langa actele firmei mai am tema de casa sa confectionez Dianei pentru serbare coiful ala pleostit ... Din "repetitiile" ei de-acasa am aflat ca fetele vor fi ciupercutze,deci de-aia e asa pleostit coiful,chiar ma miram eu ... Modelul de la gradinita e micut,din hartie rosie si cu buline albe.Mie mi-a cumparat Ghita carton alb si doua seturi de hartie glasata colorata,deci am doar doua coli A4 pe rosu.O sa lipesc hartia de carton,ca daca fac din hartie asa subtire se rupe imediat.Si dupa aia fa nene buline si lipeste-le.DEEA heeelp,ca n-am niciun chef [bang] Cred ca o las pe maine,poate imi mai revin ...

 

MONI [gravi] 16s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, ce sa fac ? Cum sa te ajut, ca nici nu am inteles bine ce trebuie sa faci. Daca trebuie sa iasa ciupercute, eu as face un fel de con, cum sunt caciulile chinezesti. Faci un cerc, tai o raza, suprapui si lipesti. Ii pui apoi un snur sau elastic, sa se lege sub barbie.

 

Am uitat sa va zic ca pozele din drop sunt facute cu educatoarea, dar v-ati prins voi [:D] Este intradevar foarte draguta, si cu cei cuminti se descurca de minune. Este depasita de situatie cand e vorba de cea agresiva (am inteles ca numai una este asa), si de plangaciosi (insa unul s-a retras de la gradi, si altul s-a cumintit [:)], dar sta numai lipita de ea [:)]) Cu astia nu are experienta sa ii potoleasca, dar .. macar e draguta, si vorbeste frumos, si copiii o iubesc toti.

 

Si inca ceva, am facut pozele sa va arat ce hainute frumoase a primit Daria de la Dana, mamica lui Andrew. Nu am apucat sa le pozez pana acum, ca nu am prea avut ocazia sa o imbrac frumos [:D] Acum insa, la gradi, am imbracat-o numai cu hainutele astea, si e mandra foc de ele [:D][olala], mai ales ca stie ca sunt de la Dana. [olala] Acum, tot ce vede bluzita, fustita mai frumoasa, imi zice ca e de la Dana, si se imbraca cu drag cu ele [:D]

 

blog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LunaNoua
Moni, ce sa fac ? Cum sa te ajut, ca nici nu am inteles bine ce trebuie sa faci. Daca trebuie sa iasa ciupercute, eu as face un fel de con, cum sunt caciulile chinezesti. Faci un cerc, tai o raza, suprapui si lipesti. Ii pui apoi un snur sau elastic, sa se lege sub barbie.blog
align="right" id="quote2">Asta era [pup],tot ma gandeam ce forma trebuie sa desenez ca sa imi iasa.Exact asa e "coiful pleostit" de model de la gradi ca si caciulile alea chinezesti,poate totusi usor mai tiguiat.Am remarcat ce bine ii sta Dariei cu hainutele alea,mai ales cu albastru [olala] Va sa zica "socrella" a intolit-o! [pk][:D]
MONI [gravi] 16s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant" id="blue">id="size1">[cit] [disco] [cit]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, daaaaa.. socrela a cadorisit-o cu multe, multe bluzite si fustite, si pantalonasii aia de bumbac, care sunt perfecte pentru gradi. Sunt is comode, si frumoase. Si, in plus, am primit si eu un cadou nepretuit, niste stampile pentru modelat. Ultimile bijuterii le-am facut cu uneltele de la Dana, din Canada, careia nici nu mai stiu cum sa ii mai multumesc, caci taaaaaare de folos imi sunt.

 

blog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, pune-l pe Ghita sa cumpere hartie creponata. Aia e mai mare, si iti va ajunge foarte bine. Sa iti ia alba si rosie. Pe cea rosie o lipesti de carton, si cu cea alba faci ghemotoace. Lipesti ghemotoacele de coif. Arata mai interesant, si e si mai simplu decat sa decupezi buline. Poti sa faci ghemotoacele si din vata, dar ti-as recomanda hartie creponata.

 

blog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...