Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (31)


Recommended Posts

Buna fetele,

 

Merci frumos pentru urarile de bafta, sa fie! Uite asa am sa o tin si anul asta si anul viitor, sper sa ma tina nervii.

Ieri am aflat ca am luat un examen dintr-o lunga serie, sunt mandra de mine caci am avut super punctaj. Asa ca m-am mai inviorat si m-am mai motivat ca oricum in afara de invatat alta viata nu mai am. [bang] Nu o sa am concediu de distractie ci doar de invatat si tot asa. Oricum, asta este, invatam si abia astept sa termin si sa am si eu o vacanta de aia adevarata cu relaxare totala. [olala]

DEEA[pup], bravo pentru targ, la cat mai multi bani. Am vazut-o si pe frumusica de Daria si pe educatoare, tare finuta este, seamana cu una dintre educatoarele lui fi-miu de la Luxemburg. Frumusele hainute are Daria si tare dulce e cuscra ta.

MONI, spor la treaba, si la acte si la confectionat coif pentru Diana, ca vad ca ai de lucru. [pup]

INGRID[pup], tu pe unde esti, ca vad ca nu ai mai scris?

URSULICA[pup], mai zi-ne de Raisa si de matze, ce mai fac?

DENISA[pup], felicitari ca ati scapat de suzeta, e baietel mare Alex.[:)]

ANA[pup], sanatate multa, te inteleg ca iti e dor de Clara, cand o aduci la tine?

BEE[pup], ma bucur ca merge bine sarcina, ai grija totusi la eforturi, cred ca e cam mult totusi sa urci scarile cu Razvan in brate.

DANIELA[pup], bine ca nu zice Robert nimic ca dorm astia mici in pat cu tine, mie mi-a zis clar de la inceput sotiorul ca nici nu concepe sa il prinda pe bebe ca doarme cu noi in pat. [:D] Saracutul copil, mai dormea in patul nostru cand era mic si cand pleca tati la servici, ca in rest nu avea nicio sansa.

In rest, noi suntem bine, incerc sa pun niste filmulete de la ziua lui tati, sa vad daca reusesc sa le descarc.

 

[roker]Avem pui [loveyou] de trei ani [comoara][bonjovi][olala][batetoba][cool]si mai vrem inca un [copil] [testoasa] [majoreta]

 

www.helpsonia.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Heloo,

Daniela si Bee- pt mine e o enigma cum dormiti voi cu 2 kids in pat,sincer. Ei nu se foiesc,nu mai vb in somn, nu cad din pat?

A si mai am o intrebare- cum puneti voi sa doarma in acelasi pat baiat cu fata?Ca eu stiu ca e important sa le faci fiecaruia camera lui de mici-cel putin aici asa e propaganda[alcool]

Daniela-da-mi adresa urgent si un nume de curier ca pleaca bunica de aici in Bucuresti si zicea ca ia cu ea snowsuturile si cizmele.

Anda-bafat si jos palaria-si eu vreau la anul sau in oct sa incep ceva cursuri,mama ma trombonese c ais nebuan cu 2 copii mici, dar ea nu stie ca va fi si ea implicata,adica va fi chemata sa ajute caci cu un sot ca Dragos slabe sanse sa rezist 6 luni sa trag singura si acasa si la job si la scoala[:D]

Pe restul va pup ca iarasi plecam la cabana dar in martie eu una iau o pauza ca vreau sa recuperez cu actele.Weekend placut!

 

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA cred ca le e cam incomod,eu cel putin am fost turbata de cate ori a trebuit sa dorm cu Diana in acelasi pat,ca se fatzaie groaznic [bang] Doar cand a fost cu febra mare mi-am sacrificat somnul si am luat-o langa mine.La mare,anul asta desi aveam paturile unite,nu am putut sa o culc intre noi, tot din cauza fataielii.Noroc ca aveam o comoda lunga cu perne din burete si inchisa in trei parti ... O uneam frumusel la paturile noastre seara in partea cu picioarele si a fost perfect,era fix pe marimea ei [pk] Cand e la mami doarme cu ea in pat.Mai mult Diana ca mami ... [bang]

Cat despre fete si baieti , eu stiu ca doar cand devine unul sau amandoi adolescenti se separa copiii,dar ma rog acum sunt mai precoci sau canadienii vostrii prea exagerati.

Eu pana la 10 ani am dormit intruna din camerele mari cu bunica-mea (in pat separat de pe la 7 ani),iar frate-meu in aceeasi camera cu noi, in patut.Asta desi aveam 3 camere.Cand a murit bunica ,am ramas eu cu frate-meu in camera mica,fiecare cu patul sau ... Eu aveam 10 ani,el 5. Abia dupa vreo 4-5 ani l-am evacuat din camera [:D]

 

 

MONI [gravi] 16s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni- ma refeream ca e incomod in ac. camera si din cauza ca dc eu vreau sa ma culc la 9 si fratelo nu are stare decat la 10,ce fac, stau treaza 1h de amorul de a ma juca..Nu cred ca sunt exagerati astia de aici,ca vad ca Europa copiaza cam tot ce e pe aici-mai putin statutul mamei si al copilului- sa stii ca ce se face aici pt kids nu se face inca nicaieri in lume-si am dovezi,dau link-uri cate vrei- in schimb se pastreaza multe obiceiuri proaste-spagi la nastere, la operatii, ecografii in prostie cand esti gravida,etc..

Ma opresc ca deja ma ia cu durere de cap cand ma gandesc.

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti voi aici? sa le fac de pe acum camere separate??? Si eu care ma gandeam daca sa le fac paturi separate ori ba[alcool]. Ma gandeam ca poate le este frica sau le este frig asa singurei in pat[bang].

Ei..oricum am hotarat sa le fac aceeasi camera cat sunt micuti, adica pana va pleca Ioana la scoala, vor avea paturi separate[nani].

Dorm...nici nu mai stiu cum este sa dormi o noapte intreaga! cred ca daca ar fi sa plec undeva fara copii as face ceva nopti albe. dar omul se obisnuieste repede cu binele[:D]

Ioana doarme ca un inger, daca as fi numai cu ea, nea-m culca undeva in jur de 11 dar si dimineata nu ne-am da jos din pat mai devreme de 9-10.

Rares[pk], se scoala de doua ori pe noapte si dimineata foarte devreme, inainte de 7 de obicei si ne deranjeaza pe toti!!!

Am incercat sa plec cu el din camera sa o lasam pe Ioana sa doarma dar din pacate este dependenta de mine si imediat vine dupa noi.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai era vb de spagile din RO si restul -aici normal ca nu se da nimic,ba din contra primesti cadouri,cupoane,lapte si altele cand pleci din spital[:D]Ziceam ca aici li se sufla in fund copiilor inca d ela nastere,pe cand in Ro e pe invers.Te tin la curent cu pachetul dc rezolv,dc nu la incep lui aprilie ajunge cineva la mama acasa si ea se va ocupa de expediere.

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok denisa

si aici se da cadou, un pampers si o brosura

ma mir ca mai sunt vaccinuri gratuite

vigantolul este iarasi gratis

medicamente...mai bine le cumperi si gata ca dr iti scrie o reteta gratuita cica si la farmacie incep..nu mai avem plafon luna asta, sau medicamentul asta nu este gratuit!!!

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA tu uiti o chestie foarte importanta.Romania inca nu e Canada si foarte multi oameni,mai ales familiile tinere cu copii mici, inca locuiesc in apartamente de trei,doua sau chiar o camera.Deci? [bang] Pana ajungem sa avem si noi romanii cu totii cate o casa cu trei dormitoare mai curge multa apa pe Mures [bang] Deci asta e inconvenientul numarul 1.Iar chiar cei care isi permit sa le faca la fiecare copil de mic cate o camera separata,poate tot nu ii culca acolo singuri din diverse motive.Ba ca vor doar cu mama in pat,ba ca mama e mai panicoasa si il vrea langa ea pana e mic etc.

Cu orarul de somn ne adaptam.Eu am invatat-o pe Diana de mica sa doarma cu ceva galagie.Si acum pana dam stingerea completa,merge radioul cu muzica in dormitor ca zgomot de fond,sa nu fie deranjata de zgomote bruste in toiul linistii ... Asta mai ales ziua e folositor,pentru ca stam la sosea,deci ne trec pe sub fereastra ambulante,masini de politie,convoaie de nunti claxonand etc.

 

MONI [gravi] 16s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...