Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa merg mai departe doar pt copii?


Recommended Posts

situatia mea a fost de 100 de ori mai rea si nu intru in detalii. Multe fete stiu ce a fost si au ieshit scantei aici pe forum. mi-a luat foarte mult sa intzeleg ca totul sta in atitudinea pe care o ai vis-a-vis de el. Certuri interminabile cu de ce nu ma iei in brate, de ce nu-mi spui lucruri frumoase, de ce asa si pe dincolo? au dus la un singur rezultat. Prapastia era din ce in ce mai mare si se purta din ce in ce mai urat, abuziv si crud. Nu ma vedeam in situatia in care sa cresc un copil care urma sa nu ishi aiba tatal langa ea si am gasit modalitatea prin care sa obtin o familie normala. Nu stiu cat va tine sau cat de mult ma voi fi mintit singura in tot acest timp, insa un lucru este cert. RESPECTA-TE. Nu-ti convine ce face sau zice? Nu mai fi in defensiva, nu te mai scuza, nu te mai ruga de el, nu te mai irosi. DETASEAZA-TE. De el. Vrea sex? Sa pupe si degetul mic de la piciorul stang si atunci te mai gandeshti, daca il lasi sa i se umfle ... sau il lasi sa se bucure de tine. Totul are un pret, sa pleateasca. Nu in bani.... in FAPTE. Sa demonstreze ca merita. Taie-i orice venea din partea ta gratis. Vrea mancare pe masa... sa o faca el, si sa te si serveasca. Vrea sa stai cu copiii, sa stea el, ca tu tre sa faci baie, sa dormi, sa mergi la coafor, sa iti cumperi o rochie noua sau un parfum nou. Pentru el trebuie sa fi ocupata tot timpul, sa nu fi acasa cand suna (chiar daca tu eshti acasa),sa-i respingi apelurile si sa-l lasi sa fiarba. Trebuie sa fi o provocare, o enigma, o indiferenta care nu da doi bani pe el. Barbatul nu trebuie luat la sentiment, gen: "vaaaaaaaaaai, azi nu m-ai luat in brate", "vaaaaai, azi nu m-ai iubit", "vaaaaaaaaaaai, de doi ani sunt frustrata sentimental si afectiv". Nu domnule, barbatul trebuie tzinut in shuturi, ridiculizat si tratat de sus ca si cum e un gandac pe care urmeaza sa-l calci in picioare. Asta e atitudinea pe care trebuie sa o afishezi in fatza lui. Atunci te va iubi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

noideea,nu sunt de acord cu "barbatul trebuie tinut in suturi ca atunci te va iubi"[alcool] nu are nici o legatura...daca la voi functioneza chestia asta care jigneste mai tare si mai mult nu inseamna ca asta e solutia... din ceea ce ai scris vad ca ai incercat in toate felurile sa-l faci sa se apropie de tine[alcool] eu cred ca voi ar tb sa fiti un cuplu, ca doar nu v-ati adunat ca sa va varsati nervii unul pe altul! solutia e la tine....adica,termina-ti studiile si fii independenta,atat material cat si emotional... cum sa nu-ti dea voie sa lucrezi? copii or sa creasca si tu ce o sa faci?o sa astepti la el sa-ti dea bani sa iti cumperi haine sau ce-i trebuie unei femei? aici tb sa pui piciorul in prag,copii merg la gradinita,la scoala,exista probabil si la voi afterschool sau gradinite cu program prelungit,o solutie pt copii exista... nu te crampona de asta... daca o sa ajugi sa ai serviciul tau o sa vezi altfel lumea si el nu o sa mai fie buricul pamantului,plus ca avand grija de tine ai sa te simti un altfel de om,valorezi si tu ceva prin ceea ce faci(nu ca acum nu ai valora,dar pt el esti un nimic ca te intretine si i se pare normal sa te umileasca,doar traiesti pe spinarea lui[:D])....lucrand in felul acesta ai grija si de sufletul tau,esti independenta si nu stai la el cu mana intinsa sa-ti dea bani...e vb de respectul de sine[:)] apoi,in timp ai sa vezi ce vei face... acum nu esti in masura sa iei decizii radicale si el stie asta si de aceea face toate chestiile astea[alcool] schimba-ti radical modul de gandire,pune pe primul plan cariera ta,copii sau copii si apoi cariera[:)]....restul se rezolva,cu sau fara el viata merge inainte...cica are balta peste[:D] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anna2009
"Cine esti tu? si tot el a raspuns ca eu nu am apucat sa zic nimica ca mam blocat nu am stiut ce dracu sa raspund. Si a zis "Tu esti nimeni si nimic, tu nu ai nici un drept sa ma intrebi ce fac, cu cine fac, cu cine merg si unde merg si cind vin" si cind am ajuns acasa a mai adougat ca "de cind sint cu tine nu mai are nici un Dumnezeu si daca cumva esti geloasa foarte bine pt ca ai pe cine ca femeia aia este o doamna si stie ce vrea si tu esti doar o nenorocita" dupa care a plecat inapoi la petrecere si a venit dupa unu noaptea acasa. A doua zi dimineata mam apropiat de el si lam luat tot eu in brate era cu spatele la mine si nu sa intors... sa ridicat din pat fara sa se uite la mine... si el se comporta normal ca si cind nimic nu sa intimplat... oare unde am gresit? cu ce gresesc? cu ce sint vinovata?
Anna, este groaznic. Divorteaza. Sau macar separa-te emotional. Pentru totdeauna. Nimeni, nici macar un gandac de bucatarie, nu merita tratamentul de care ai tu parte. Iar daca te agati de el un astfel de om te va face vraza. Te va umili pana cand nu va mai ramane nimic din tine. Acum, cu un gram de mandrie cat mai ai, spune "STOP". Eu n-as mai sta pe ganduri nici 5 minute. alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fi o provocare, o enigma, o indiferenta care nu da doi bani pe el. Barbatul nu trebuie luat la sentiment, gen: "vaaaaaaaaaai, azi nu m-ai luat in brate", "vaaaaai, azi nu m-ai iubit", "vaaaaaaaaaaai, de doi ani sunt frustrata sentimental si afectiv". Nu domnule, barbatul trebuie tzinut in shuturi, ridiculizat si tratat de sus ca si cum e un gandac pe care urmeaza sa-l calci in picioare. Asta e atitudinea pe care trebuie sa o afishezi in fatza lui. Atunci te va iubi. Uite punctul pe "I" [:)] [url="http://community.webshots.com/user/piticasigogosica"]poze[/url] Iri cu doi Ingerasi Iris si Cosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, draga mea, barbatul il ai asa cum il obisnuiesti. Pot sa iti spun asta din experienta proprie. Acum sunt casatorita si am o relatie extraordinara, bazata pe respect, iubire si prietenie, dar inaite am avut o relatie cu un dobitoc care nu era cu mult mai presus decat sotul tau. Intradevar nu aveam copii pe vremea aia, dar pot sa iti spun ca am incercat toate variantele, inclusiv cea propusa de noideea. Ca sa intelegi eu pe vremea aia eram studenta, aveam un servici la o multinationala si in plus mai aveam un business personal, dar din punctul lui de vedre nu eram buna de nimic si eram o nimeni, o proasta, etc... El venea la ora 5 acasa si ma astepta sa ii pun masa atunci cand ajungeam eu acasa, in jur de 10. Incerca sa ma transforme intr-un mic negru pe plantatie. Jignirile incepusera sa curga, ba chiar si in fata prietenilor si cunoscutilor si atunci am realizat ca probabil mai este putin pana sa ma lipeasca de vreun perete. Nu vreau sa intru in mai multe detalii, dar dupa 9 ani de zile intr-o zi m-am hotarat si am rupt brusc relatia. In scurt timp, mi-am cunoscut actualul sot, cu care m-am maritat in mai putin de 6 luni, dar pe care "l-am informat" de la bun inceput, ca eu nu sunt genul de femeie care sa smotruiasca in casa, nu calc, nu spal, nu gatesc, dar ma intereseaza cariera. Ideea este ca sunt alta persoana...sunt agresiva si nu ii permin nimic ce ar putea sa ma injoseasca, il fac gelos si il tin in sah tot timpul si uite asa avem o relatie constructiva. Ii sunt fidela si niciodata, dar absolut niciodata nu m-am gandit la alt barbat. Ce vreau sa spun este, ca din pacate sotul tau are o parere foarte proasta despre tine si nu cred ca ceva i-ar mai schimba-o, poate doar in cazul in care il vei lasa - in cazul meu s-a intamplat asta, dar prea tarziu (fostul mi-a spus la un moment dat ca eram nemaipomenita si foarte desteapta, dar nu a stiut sa ma aprecieze....) si cu atat mai mult, atata timp cat si-a permis "sa se frece" de alta femeie de fata cu tine, iar tu nu ai luat nici o masura si te-ai complacut de fata cu prietenii lui, parerea mea este ca tu esti vinovata mai mult decat el...noroc ca nu este casatorit cu mine... ca ii crapam capul[:D] Iar tu poti sa crezi ca merita sa stai alaturi de el pentru copii? Oare o relatie tensionata, in care parintii se cearta si se jignesc tot timpul nu o sa ii lase sechele adanci vreunuia dintre copii sau amandoura? Eu as fi sigura ca da...ce fel de educatie o sa primeasca ei? Vor fi niste copii care nu vor fi echilibrati din punct de vedere emotional, probabil frustati si cu alte probleme de comunicare...adica pot sa iasa ca el, violenti verbal sau fizic, pentru ca asta au vazut in familie, sau ca tine, speriati, nesiguri de ei si probabil foarte frustrati. Oare asta este viitorul pe care il doresti copiilor tai? Pe de alta parte, un barbat are nevoie de sex - dragoste, iar daca voi abia va atingeti, atunci cum isi satisface nevoile fiziologice? De ce nu iti pui intrebarea asta in primul rand? Pentru ca este foarte posibil sa aiba pe altcineva, probabil la servici, din moment ce nu iesi singur des Betty78[mamica]de[copil]Mario-Alexandru 16 aug 2007 [url="http://www.flickr.com/photos/15923681@N07/"]Mario prima oara la mare[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sorana78"]pozele noastre[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxabu20070816_-22_.png"] asa creste bebe Mario[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, categoric ca nu merita sa ramai cu el doar pentru copii. Asta e doar o iluzie si o scuza (parerea mea). Tu esti nefericita, clar. In plus, ce exemplu masculin le poate oferi un asemenea tata? Ce vor invata ei pozitiv pentru mai tarziu? Multa putere, desparte-te!
Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123541"]Povestea nasterii[/url] *** [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Slide show David[/url]
********************* Cine nu poate vindeca nici cancerul, dar nici macar o simpla raceala, nu ar trebui sa pretinda ca poate preveni cancerul cu vaccinuri! Rusine mafiei farmaceutice din toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit raspunsurile si pot spune ca m-au infiorat relatarile voastre.Anna cum poti accepta aceste umilinte?ce naiba va trateaza ca pe vite! Si ce daca tu stai acasa si cresti copii. nu inseamna ca te-ai tacanit iar el trebuie sa respecte pentru ca daca ai platii o bona ar fii prea scump (cum spune el) Stiam ca in orice barbat se ascunde un gentelman dar si un porc! dar niciodata nu mi-am imaginat ca pot fi atat de porci unii dintre ei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...