Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atitudinea fata de fostul sot???


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui zepellina stiu ca e persoana pe care ma bazez in legatura cu fetita.(la vreo catastrofa, ca in rest...[:-)))] )
Bine si asa. Putea sa nu fie nimic. Ai acolo, in mintea ta, un mic punct de sprijin. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Este un punct de sprijin, nu cum ar trebui dar este. Si asta , cred eu, numai din cauza atitudinii mele pozitive. Altfel, fara comunicarea cu mine, nu reusea si se retragea si mai mult din viata ei. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda, si eu cred ca depinde de situatie si de cat de rpd suntem dispusi sa lasam trecutul in urma. Eu deja nu il mai iubesc (si au trecut doar 5 luni de cand s a declansat circul)! Am un feeling ca intr o buna zi o sa il opresc si ii voi spune: iti multumesc ca ne am despartit, imi e mult mai bine fara tine si scandalurile tale, fara frustrarile si complexele cu care m ai zapacit! Oricum...trebuie sa ma controlez...pur si simplu nu il mai suport...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E normal sa iti vina sa-i crapi capul o buna perioada de timp. Incearca sa nu il mai vezi un timp. Ai si tu dreptul tau sa fii fericita, asa cum l-a avut si el. Sau mai bine zis ... ai dreptul sa nu innebunesti de nefericire acum. Daca el si-a facut mendrele si si-a recapatat dreptul la fericire pe care i-l luai tu ... acum sa-ti dea putin spatiu sa te linistesti. Sa te slabeasca cu atitudinea de tata responsabil venita peste noapte. Probabil ca acuma vrea sa se simta fara pata. Unde era atitudinea asta cand dadea cu pumnul in perete de fatza cu copilul? Pe de alta parte, probabil ca ai fi fost si mai furioasa si frustrata daca statea numa' cu nasul in ... mandra si uita total de copil. Totusi ai nevoie de o pauza ... O vreme in care sa stai sa-ti pui sufletul la loc. Asa ciobit cum este. Eu ma bucur ca ai divortat. Da, va fi asa cum spui. Ii vei multumi mai tarziu. Eu acum le multumesc tuturor fostilor [pk] mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, cum sa ia tot atat timp cat perioada cat ai fost casatorita? Nu, nicidecum, nici o zecime... Miruna, ai rabdare sa mai treaca putin timp. Poate ca acum nu-ti poti inchipui ca puteti avea o relatie asa cum o solicita el, insa cu timpul ai sa privesti altfel problema. Mie mi-a luat un an, sau poate putin mai mult sa ajung la o relatie civilizata cu el. Acum, dupa mai bine de 3 ani, este primul om cu care ma sfatuiesc in legatura cu copilul. Nu cu altcineva, nu cu o prietena, nu cu mama sau cu ex-soacra (care se implica si ele foarte mult), ci cu el. Dar nu e numai asta, exul sare in ajutor orice-ar fi...chiar am o relatie speciala cu el. Copilul il iubeste si asta este cel mai important lucru pentru mine. Restul, in speta magariile care le-a facut el odata (si de care sunt convinsa ca-i pare rau [:)])hehe, demult sunt uitate si depuse la arhiva. Doar n-o sa ma enervez toata viata pe ceva ce nu am cum sa schimb, nu? Atat l-a dus mintea, atat a facut atunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miruna , din experienta de copil iti spun ca cel mai bine este sa treci peste orice de dragul copilului vostru. Te enerveaza , te doare , il urasi , dar e tatal copilului tau si pt. copil ar fi bine sa va intelegeti. sa nu auda de la tine de porcul de taica-su , sau de la el de nesimtita de maica-sa , sa nu vada certuri , sa il cresteti despartiti , dar impreuna. Gandeste-te ca o faceti pt. el si nu pt. voi.[flo] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia ......Restul, in speta magariile care le-a facut el odata (si de care sunt convinsa ca-i pare rau [:)])hehe, demult sunt uitate si depuse la arhiva. Doar n-o sa ma enervez toata viata pe ceva ce nu am cum sa schimb, nu? Atat l-a dus mintea, atat a facut atunci.
Adina Iulia, cred ca esti o persoana foarte inteleapta![flo][flo] Atitudinea ta te va ajuta mult in viata! Sanatate![pup] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...