Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri11


Recommended Posts

Dragele mele,va transmit multa,multa dragoste si va urez din inima sa vi se indeplinesca dorintele![pup] Toata dragostea si multa iubire pentru mamicile de ingerasi[flo]! Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup][pup]fetelor sunteti nemaipomenite[pup][pup][flo][flo][flo][flo][flo] nu am mai scris, dar mai treceam din cand in cand. Din cauze financiare....reinceput serviciul, iar Matei are nevoie de toata dragostea noastra si de fiecare minutel liber, asa ca ma iertati[:I]. Suntem pe drumul cel bun cu actele de adoptie, ce a fost greu a trecut. si da, asa cum anunta Ninia([pup]), am reusit...nu stiu cum, dar s-a intamplat din nou! este foarte adevarat ca nu ne protejam, ca am fost relaxati (nu mai eram supusii ovulatiei)...dar ne mai doream un pui, si iata ca a venit.[:I] am citit despre michelle, mcrissa si am plans.... astazi mi-am facut cererea de CIC si de pe 16 februarie voi sta din nou acasa, sa ma pot ocupa cum se cuvine de copii si sa fiu mai atenta la sarcina. pupici Miha, mami de [bonjovi] Matei (16.01.2008) si [zana] Laura (30.09.1997) si [gravi] 6+ "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, Incep prin a-mi cere scuze ca intru atat de rar, dar stiti voi cum e si cu serviciu si cu copil mic, si cu alte probleme pe cap. Mcrissa imi pare atat de rau pentru tine, nu mi-a venit sa cred cand am citit. De ce o fi atata suferinta si nedreptate in lumea asta? Ma bucur in schimb sa vad ca esti optimista si nu te dai batuta. Bravo tie, si sa dea Domnul sa ramai gravida cat mai repede si de data asta sa fie bine. Ninia sper sa vi cu vesti bune de la medic si sa ai si tu parte de bucuria de a fi graviduta si apoi mamica. Danangie imi pare rau pentru cumnata ta. Spune-i sa intre si ea pe forum, la durere sau aici, o s-o ajute sa mai vorbeasca cu cineva. Sti si tu ca pe noi ne-a ajutat foarte mult. E greu sa treci peste asa ceva de unul singur. Of saracuta de tine, mai ai si probleme cu genunchiul. Spre sa treaca repede, dar macar profiti de ocazie sa mai stai cu puiutul tau acasa. Are deja 2 dintisori? Iubita Tiana nu mai tin minte cat ar trebui sa fie IR-urile. Dar sa sti ca eu toata sarcina am avut IR-urile mari si ma batea la cap Dr. Iosup sa nu ma mai duc la serviciu, sa nu ma mai stresez, etc. N-am avut nici o problema, doar ca Maria n-a stat in burtica decat pana la 38 s., dar se considera in termen dupa 36 s. Parerea mea este sa ai incredere in medic si sa nu te stresezi, ca asta face cel mai rau la sarcina. Multa sanatate iti doresc si puiul tau sa stea acolo si sa se faca mare pana la 40s. Miha ma bucur foarte tare pentru tine. Ai rezolvat aproape si cu actele de adoptie si esti si graviduta. Oau ce frumos, o sa ai trei copilasi. Sa va dea Domnul sanatate multa si sa ai o sarcina usoara si la termen. Noutatile despre noi ar fi ca Maria creste mare si frumoasa, are deja 8 luni si jumatate. Este o minune de copilas, e foarte cuminte, se joaca frumos, avea 9 Kg. la 8 luni, si nu are inca nici un dintisor. Sta bine in fundulet, papa bine. Din pacate e bolnavioara. A fost putin racita saptamana trecuta. Si acum are infectie urinara. Dar ce m-am speriat fetelor, ca Duminica a facut febra 39,5 dupa ce in urma cu 3 ore ii dadusem panadol. Cu ocazia asta am invatat sa fac si impachetari, ca doar asa am reusit sa-i scad febra. Am reusit si am pus si cateva poze noi. Va pup pe toate, Cristina, mamica fericita de Eva Maria [url="http://community.webshots.com/user/Cristy74171?vhost=community"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Miha, ma bucur ca ai scris! Sarcina usoara si felicitari pentru ca esti o mama adevarata! Cred ca va fi extraordinar sa ai 3 minuni alaturi de tine![flo][pup] Cristy,ce repede trece timpul! Deja are 8 lunisoare printesa! Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de ea! Liana, tu ce mai faci?Nune mai zici nimic de bebe?[pup] Michelle, mai intra si tu sa ne spui cum esti.[pup] L58, pe unde umbli? Ne faci o surpriza? [url="http://tt.lilypie.com/92ywp2.png"]Visul nostru[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NINIA sa-mi spui si mie ce analize iti da doctora ta sa faci.....asa poate ii spun si eu cumnatei.... MIHA ma bucur tare mult ptr tine...deci pana la urma ai reusit sa adopti pe bb Matei. Putem sa-l trecem pe lista? Laura ce zice de el? E geloasa? CRYSTI multumesc mult. Acu' ma pun sa ma uit la poze. Imi pare rau ca a racit mititica...mama cred ca ce dureri poate sa aiba...eu una cadeam din picioare la infectii urinare. Lasa ca vor iesi ei dintii. Si eu am o colega cu o fetita la care dintii i-au iesit abia la 9 uni. Cumnata mea cu baietelul Robert de 8,5 luni nu i-a iesit nici un dinte. Cica s-au facut ceva cercetari si zic astia ca acum dintii ies mai tarziu.... Ce nu inteleg.....cumnata mea de 3 zile are niste greturi de sta numai cu lamaile dupa ea......scurgeri are...in sensul cand se sterge ramane cand maro...cand roziu.....abia astept maine dupa-amiaza sa vad ce ii zic la eco... Revin..
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"] DANA [mamica] fericita de [copil] ALESSIO , 07.06.2008[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO![/url]

.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai CRISTY m-am uitat la poze. Sa-ti traiasca fetita. Mi s-a facut pielea buburuza la cum plangea saracuta cand au scos-o din apa, frumoasa si nostima atunci cand face fetle mirate de ceva. O grasuna frumoasa rau. O pupam dulceee tare!!!!
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"] DANA [mamica] fericita de [copil] ALESSIO , 07.06.2008[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO![/url]

.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos Danangie pentru aprecieri. Asa e, la botez a urlat in biserica de la inceput pana la sfarsit. Mi se rupea sufletul sa o aud plangand, dar asta e. Acum e atat de cumintica. Sa sti ca de la infectia urinara n-are deocamdata nici o durere, singurul semn de boala este temperatura. In rest este vioaie, mananca bine, se joaca, n-are nici o treaba. Cred ca sunt mai rezistenti copilasii astia mici, pentru ca ea se juca si radea si cand avea febra 39. Acum abia astept sa iasa si antibiograma sa putem incepe un tratament, ca daca tot stam asa s-ar putea sa inceapa si durerile, si stiu cum sunt. Pupam si noi pe Alessio mic si pe mama lui, Cristina, mamica fericita de Eva Maria [url="http://community.webshots.com/user/Cristy74171?vhost=community"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danangie- [pup] pentru cumnata ta: si eu am avut mola hidatoforma, si dupa ce mi-au scos dinauntru (parca nu pot pronunta acel cuvant...) am mai avut simptomele de sarcina vreo trei saptamani, intrucat nivelul B-HCG-ului este atat de mare incat corpul percepe inca ca si cum ai avea o sarcina. Cum spunea si monysorescu trebuie sa isi faca saptamanal analiza B-HCG-ului, daca scade de la sine este OK, daca nu scade trebuie facut un tratament. IMPORTANT: ar trebui sa ii faca analiza a ce i-a scos ca sa vada daca era totala sau partiala, si neaparat control foarte riguros, pentru ca se poate regenera. Pauza de bb 1 an[flo] Matei- este al NOSTRU de cand l-am luat, e chestie de hartii, suntem cam la jumatatea drumului. asteptam o sentinta ca sa putem sa depunem actele pentru procesul final. Este un scump si un frumos, din pacate nu pot sa pun poze...ca nu avem voie si se mai uita si alte persoane pe acest forum. Iar Laura il iubeste neconditionat, si ii place teribil sa ii spuna fratiorul meu Matei.[olala] Miha, mami de [bonjovi] Matei (16.01.2008) si [zana] Laura (30.09.1997) si [gravi] 6+ "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...