Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gradinita JUST 4 KIDS


Recommended Posts

Colleen , ce mai faci/ piticul tau cum este?mai plange? a mea a cazut ieri cam rau de pe mingie si sa lovit destul de rau la fata , chiar are imprimat in frunte covorul din curte...a fost un accident, mi-e mi-a cazut cu mine de mana sasaptamana trecut si sa lovit mai rau, tot in frunte , ia dat si sangele...nu ma pot lua de mis ...stiu ce inseamna o fractiune de secunda.... in rest...am profitat de ultimile reduceri si am luat muuulte.....[:D] acum sunt in cautare de pantalonasi de"pipi", chiar azi vb cu ramona sa incercam sa o tinem si la gradi fara pampers , nu are rost sa o tin eu ac asa in chilotei si acolo sai puna pampers...nu fac nimic asa si trebuie sa scapam de el pana vine frigul sa nu stea uda iarna . cum il cheama pe baietelul taui? mai poarta pampers? ------------------------------------------------------------------ Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, inca mai mataie dimineata. Si al meu a trecut printr-o experienta asemanantoare saptamana trecuta, a sarit cu mingea gonflabila si s-a julit la nas. Bine ca n-a plans, el nici acasa nu plange cand se loveste sau cade. Astia sunt copiii, mai cad, se mai lovesc, si noi am fost la fel. Inca mai poarta pampers, noi n-am vorbit inca despre asta cu missy si cu Ramona, dar o sa vorbim cat de curand. Azi i-a zambit educatoarei cand a ajuns la gradi si s-a bucurat cand a ajuns tati sa-l ia, n-a mai matait ca de obicei. E un semn bun, sper...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca a ras la miss este clar un semn bun....asa a fost si cu a mea deacum va fi din ce in ce mai bine... eu am vb cu Ramona de pampers si am inceput de azi operatiunea "lichidarea pampersului":) , am dus pantaloni si chilotei cu bratul , si incaltaminte de gradi vreo 3 perechi..te tin la curent cu ce se intampla vb cu Ramona din timp , sa nu stea copilul ud cand este frig...intelegi ce vreau sa spun.... Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu mai are nimeni copilasul la aceasta gradi?... haideti sa ne impartasim experienta de acolo!!! ce nemultumiri aveti? cum sau adaptat puiuti vostri acolo? ceva pareri? --------------------------------------------------------------------- Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiul meu e bine, chiar daca mai plange putin dimineata, cand ne ducem sa-l luam e chiar f. bucuros (ieri, cand ne-a vazut intrand pe poarta, a inceput sa strige "ieeeee!!!", razand). Cu operatiunea "chilotelul" mai asteptam, el inca nu spune cand face, si ar fi destul de neplacut sa iau acasa zilnic pantaloni "mirositori"[:D]. Nu e nici o graba, oricum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colleen , ce iti mai face puiutul? noi suntem in plina desfasurare cu operatiunea pampersul [:D] si merge foarte bine eu acasa nu-i mai pun decat noaptea la somn si am vazut ca nici la gradi nu-i mai pune , chiar azi dimineata in masina terorista mea a inceput sa tipe cat o tin plamani ca ea face kakaaaaaaaa ....eram pe banda 3 pe vacarasti , nu stiu cum am ajuns pe prima banda , am urcat cu masina pe trotuar ,am dat-o jost din masina si doar ce am apucat sa-i dau jos chiloteii ca a si facut pipi [:D] super poate isi mentine obiceiul am fost anuntata si intrebata in acelasi timp daca participam la serbarea din decembrie . se tine la palatul copiilor ,parca am inteles trebuie sa gasesc o rochita alb cu rosu , asa va fi costumatia. voi ce faceti ...participati? -------------------------------------------------------------------- Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
buna dimineata, Eu as vrea sa-mi dau fetita din aprilie la aceastra gradinita. Am citit tot ce-ati scris si va multumesc ca ati facut-o. Am citit ce-a scris Vivela, si as vrea sa va intreb, ati observat imbunatatiri in vocabularul copiilor? sau in comportamentul lor, in general? Mihaela, mama de Sofia (03.10.08) [url="http://picasaweb.google.com/mimihoo/SesiuneFoto2Studio#"]sesiune foto studio 2 [/url] [url="http://picasaweb.google.com/mimihoo"]poze Sofia[/url] [url="http://jurnalulsofiei.wordpress.com"]jurnalul Sofiei[/url] [url="www.flickr.com/photos/mipepitoida"]Flickr [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimihoo, am sa iti raspund eu ca o am pe fetita din vara anului trecut acolo si sunt extrem de multumita.... imbunatatiri in vocabular ?! Xenia are 2 ani si stie toate poieziile si cantecele pe care le stiam eu la 5 ani...este adevarat ca am mai invatat-o si eu acasa dar foarte multe stie de la gradi ... in legatura cu comportamentul ...cred ca ai resfata prea mult...este bine dar este si rau ....in rest este bine...mancare buna , personal bun. super excursi in afara orasului. probleme ai sa gasesti la toate gradinitele ,mai mari sau mai mici ,dar trebuie sa urmaresti copilul(dupa cele 2 saptamani de acomodare) daca se duce cu placere la gradi , atunci stai linistita. Xenia nici la ravedere nu-si ia de la mine dimineata, o ia de doamna de mana si pleaca in clasa.. iti recomand gradinita. daca vrei sa mai sti ceva intreaba-ma --------------------------------------------------------------------- Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...