Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (47)


Recommended Posts

BUNA! [flo][flo][flo][flo][flo] Va doresc inainte de toate o primavara minunata! Nu am disparut inca sunt prun preajma si recunosc ca nu mai apuc sa mai intru pe net de prea multe ori, dintr-o lipsa acuta de timp. Sofia s-a marit si drept urmare trebuie sa stau cu ea, sa ma joc, sa fac conversatie, sa ii cant, sa o dansez sa ii desenez, sa ii explic, sa ii raspund la tona de in trebari, Da de ce? si Ce este asta? Etc....Si uite asa trece yimpul alocat mie. Poate cand se va mai mari putin va intelege ca mai are mami treaba si ca nu poate sta numai cu ea. iar acum cioara din mine va spune ca este o scumpete, intelegatoare, ascultatoare, rabdatoare, si trece cu brio peste crizele mele de nervi....[bang][bang][bang]Acum nu poti sa mai vorbesti codat pentru ca intelege tot, nu pot sa ma trezesc la 9 ca se trezeste ea la 7.30 si da trezirea(asta in wk)pentru ca in restul sapt. trag de ea sa o duc la cresa... Si apropo de cresa, acum de-abia asteapta sa se duca pentru ca are prieteni: Mihaita(favoritul, Bogdan, ionut, stefan, adrian, mario si mai la sfarsit si lipsite de importanta prea mare bia si claudita. Bun! Deja face victime [:D] in fiecare zi raspunsul vine invariabil la intrebarea Cu cine te-ai jucat? Cu mihaita si restul trupei, si foarte rar se joaca cu fetitele. O intreb : Cu cine iti place sa te joci mai mult? Raspunsul prompt : Cu baieteii! E clar! Stie o gramada de poezii, unele sunt lungi pentru varsta ei, dar ea le invata,seara zice singura ingerasul, adoarme doar in patul ei, are simtul proprietatii foarte dezvoltat, tot cu prietenul ei noni doarme si se plimba peste tot, a... si ii place foarte mult muzica. Desene mai putin, muzica sa ii dai. Incercam si noi sa renuntam la pampersul de noapte dar cred ca dea abia la vara se va produce minunea. In rest ce sa zic? Eu incerc sa imi fac putin timp si pentru mine, insa nu prea reusesc. In wk asta am evadat si noi parintii la Sinaia siam fost si in Poiana, ca nu am mai fost de mult timp doar noi doi. Si acum dupa ce va-m povestit si nu mai stiti ce sa retineti si ce nu : Cat de sigur este Sure Check? va pup pe toate de la a la z si de la z la a si imi cer scuze ca am lipsit atat! Acasa nu am avut internet iar la serviciu nu am timp! Astept raspunsul vostru![alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

HOROSCOP NATURIST RAC Pentru a-si mentine in forma sensibilul sistem organic de lunarieni, Racii au nevoie sa fie dusi la inot inca de mici, ceea ce le fortifica nu doar corpul, ci ii echilibreaza si emotional, si ar trebui sa-si petreaca mult timp pe... ringul de dans.Asta pentru ca miscarile ritmice sustinute au un efect fortifiant deosebit asupra structurii corpului lor, unde trebuie avuta o deosebita grija de sistemul circulator si cel limfatic. Temperamentul racului este limfo-sangvinic. Racului ii corespund in corpul uman stomacul, duodenul si partea inferioara a esofagului, sanii, ochiul stang precum si varful plamanilor. Multe dintre problemele de sanatate ale Racilor sunt in legatura cu retentia de lichide in organism, care poate duce la intoxicatii si afectiuni misterioase, de natura psihosomatica si nu functionala. Disfunctiile digestive se fac simtite periodic, sub forma dispepsiilor organice sau functionale, care apar inca din copilarie si duc adesea la anemie. Aceleasi probleme digestive duc la pierderi de saruri minerale si vitamine din corp, la batranete apare frecvent incontinenta urinara. Alimentele cu un efect tonifiant si regenerator asupra organismului Racilor sunt varza alba si rosie, napii, pestele, lactatele (dar nu cele prea bogate in colesterol). Un aport suficient din alimentele mentionate reuseste sa mentina, in general, in echilibru acest organism delicat. Plantele cu un efect bun in aromoterapie sunt trandafirii albi, nuferii si crinii. Tarhonul ajuta la refacerea stocului de saruri minerale, la fel Verbina , iarba-surzilor si ochii-soarecelui sunt recomandate mai ales sub forma de tincturi. Remediile homeopatice cuprind Selenium, Argentum, Silicea, Antimonium crudum si Kali carbonicum. Periodic, Racii au nevoie de un aport de vitamina B2. [pup][pup][pup] annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o buna dimineata, Dumnezeu si-a privit cei 12 copii intrebandu-se ce le mai lipseste. Deodata dorinta de a-i inzestra cu vointa omeneasca I-a luminat fata. Unul cate unul, fii au pasit pentru a-si primi darul divin: "Pe tine, Racule, te investesc cu datoria de a-ti invata semenii ce este emotia. Tu vei starni rasul sau lacrimile; astfel, tot ceea ce ei vor vedea si vor gandi le va trezi multumire si bucurie sufleteasca. Pentru aceasta primeste in dar familia pe care tu o poti inmulti! Si Racul se retrase timid. Trasaturile definitorii Racului i-a revenit energia sensibilitatii. El ii face pe oameni sa constientizeze emotia trairilor si gandurilor pe care le au. Are o mare atractie pentru viata de familie si de grup, din dorinta de a obtine20echilibru si securitate emotionala. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...