Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

GRADINITE CONSTANTENE(2)


Recommended Posts

Buna seara,

 

Am citit jumatate din primul capitol, insa nu mai am timp......asa ca daca sunteti dragute sa imi spuneti despre cresa 13 de la C.E.T???

A avut cineva copilul acolo, stiti mai multe despre aceasta cresa???

 

Noi ne-am inscris de anul trecut si peste o saptamana mergem la cresa.Nu stiu nimic, doar am vazut-o insa nu am informatii din partea mamicilor.

 

 

 

mocutza

Andreea Alesia 27.07.2008

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

buna mamici,ma intereseaza si pe mine un nr.de telefon de la administratia creselor ...

eu am un baietel,David, care face 2 ani pe 21 sept si vreau sa-l dau la cresa

insa locuim in Valu lui Traian si mi s-a spus ca trebuie sa am mutatie in Constanta ca sa-l pot inscrie la cresa de stat din Constanta,de aceea vreau sa aflu mai multe detalii ...

Am luat in calcul si varianta gradi particulara dar cele pe care le-am vizitat nu ne-au incantat foarte mult,in sensul ca pentru un copil de 2 ani e prea mult sa invete limba engleza si germana(doar asta face diferenta intre o gradi de stat si una particulara) si sa dam minim 600 ron pe luna ...sunt foarte bune dar pt.copii mai mari,nu in regim de cresa ...si sincer ,cresa nr.1 de pe adamclisi,de stat ,arata mult mai bine decat cele particulare pe care le-am vazut ...totul pare nou,acum pus si este o curatenie impecabila ,ingrijitoarele ok,masa ok ,suficienta adik si facuta in bucatarie proprie , pe cand la particulare masa e de la firma de catering si e una singura la program prelungit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi l-am inscris pe Luca la gradinita nr.3, cu program normal.Am renuntat la ideea de program lung, deci am schimbat gradinita.

O alegere super...am vizitat gradinita si am plekat profund impresionata se tot ceea ce am vazut.Curat, frumos, aerisit, atmosfera plakuta, toata lumea ffff "calda", blanda.

Ramane sa vedem cum va fii in timpul anului.

 

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

 

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Buna ziua mamici, si pe mine m-ar interesa care este procedura pt inscriere la cresa, cererea se duce la cresa sau la adm creselor ? si cu cat timp inainte ...? Locuiesc in Tomis Nord, stie cineva ce cresa este mai aproape..? Multumes tare mult ! Mami mandra de Cleopatra ( 21.01.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Citat:
citat din mesajul lui andicu
Buna seara. Stiti sa imi mai dati pareri, eventual detalii,preturi despre gradinita Happy Kids? auzisem lucruri bune despre ea anul trecut.
[9cer]Mami de [marinar]Filip Gabriel(27/06/2007) [url="http://lb3f.lilypie.com/zglEp3.png"]Asa cresc[/url]
buna eu am avut copilul la gradinita HAPPY KIDS si am fost foarte multumita de educatoare si de ingrijitoare. doamna director - camelia - este o draguta acolo nu am vazut niciodata copilul sa se fi lovit sau sa imi spuna ca tipa cineva la el, educatoarele sunt mereu cu zambetul pe buze si atmosfera este extrem de calda nu sunt mai mult de 10 copii in grupa, se ocupa mereu de copii doamnele - sa le dea de mancare etc etc anul acesta au schimbat sediul - pe ion ratiu 27 nu stiu nimic despre tarife , imi pare rau sper sa iti fie de folos informatiile mele o zi frumoasa Anna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Am vizitat si eu cateva gradinite pt la anul viitor cand fata mea va avea 2 anisori. Vreau sa merg din timp cu ea sa se obisnuiasca pt ca nu suport ideea de a o lasa brusc intr-un mediu nou. Din tot ce am vizitat pot spune ca Big Benul e exclus si cel mai mult mi-a placut Adia Kindergarden. Am vazut si Happy Kids cand erau in sediul vechi dar nu m-a impresionat nimic acolo. Am fost sa mai vizitam gradinita pedagogicului si e ok ca spatiu dar una dintre educatoare tocmai avea o discutie aprinsa cu mama unui baietel si m-a deranjat modul in care copilul era pus la zid si tremura din toate incheieturile asa ca am disparut repede din peisaj. Am vizitat si gradinita Brancoveneasca dar s-au uitat la fata, mi-au spus ca e prea mica si nu m-a invitat nimeni inuntru. Deci...deocamdata noi ramanem cu gandul la Adia Kindergarden.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...