Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

GRADINITE CONSTANTENE(2)


Recommended Posts

la Baby Genius, grupa de la 1 la 2 ani e de maxim 8, iar cei de la 2 la 3 de maxim 10. chiar ieri am vb cu directoarea si spunea ca asa le-a prevazut...gradinita nu e foarte mare, tocmai din considerentul asta zicea ea ca se poate lucra mult mai bine cu clase de max 17 m p cum sunt cele de aici...e singura unde am gasit grupele de varsta clar diferentiate...al meu bb stie a invatat deja culorile..sa va uitati pe facebook...cresa gradinita stefania...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...

eu o am pe cea mica (4 ani si 2 luni) la gradinita Colibri , sunt foarte multumita...pentru detalii cautati-ma pe mess la dobre_claudia

 

https://picasaweb.google.com/115005176048078792146/OrnamenteTortComestibile

 

 

 

 

 

poze cu isabella http://www.flickr.com/photos/38104510@N05/sets/72157622350336427/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Draga Claudia Dobre, doresc sa aflu si eu mai multe despre gradinita Colibrii, caci din august cand fetita mea va implinii doi ani vom merge la aceasta gradi. 

Esti multumita de gradinita asta? 

Se ocupa bine de pitici? Cati copii sunt in grupa si cate ingrijitoare si educatoare stau cu ei?

Eu am trecut acum cateva zile sa o vizitez si mi-a placut mult, dar avand-o si pe cea mica cu mine nu am reusit sa intreb mai nimic, poate ma poti ajuta cu o parere. 

 

Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Buna ,

 

in legatura cu gradinitele din C-ta eu am incercat prima data o gradinita particulara (Universul Piticilor, Str Borcea, zona Faleza Nord) care la prima vedere m-a incantat deoarece afisau pe site poze frumoase, preturi mici ..din pacate nu am stat acolo decat 4 luni pt ca fie copilul era mereu bolnav (acolo primesc si copii cu medicatia adusa de parinti), fie era constipat (mancarea o aduceau de la o firma de catering), tot timpul am avut probleme. Cand am intrebat-o pe patroana (care locuia la etajul casei, la parter era gradinita, camerele unde stateau copii nu aveau ferestre catre afara ci catre holul din interior, practic acolo nu aveau lumina naturala) daca s-a intamplat ceva, in legatura cu aceasta mica problema legata de tranzitul digestiv, ea mi-a raspuns ca nu s-a intamplat nimic. I-am spus ca o sa tin copilul o luna acasa pt ca ceva nu e ok cu micutul, iar ea mi-a raspuns ca nu e nimic daca nu mai aduc copilul pt ca " mai are 4 parinti la usa care asteapta sa-si inscrie copii la gradinita ei". Mi s-a parut mult tupeu din partea acestei patroane si am hotarat sa nu mai duc acolo copilul....si bine am facut. Costurile nu erau cele afisate pe site, se mai adauga masa (10 lei/zi), alte costuri legate de diverse activitati de acolo. In medie costurile sunt mai mari cu 50% decat cele afisate pe site.

  Acum copilul merge la o gradinita de stat, din Constanta si sunt f.f. multumita de serviciile de acolo. Recomand din suflet gradinitele de stat din Constanta, au personal implicat, dedicat si desi sunt multi copii in grupe, ei sunt mult mai educati si fericiti.

  Cred ca cele mai multe gardinite particulare sunt doar o afacere (poate cu mici exceptii sa fie altfel), fara pedagogi, fara experienta, cu femei de serviciu care fac de toate (aici aveau camere de supraveghere care brusc se opreau intotdeauna  la ora 12; bineinteles ca motivul spus de patroana era acela ca sunt prea multi utilizatori).

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Cu riscul de a fi judecată gresit,am si eu o intrebare si o mare problema in ceea ce priveste acest "sistem de gradinite/crese". Doamnă directoare cum este posibil sa primiti copii răciti/bolnavi in acest grup? Eu stiu,si cred ca toata lumea stie,ca daca un copil mic se imbolnaveste il trimiti acasă sau ar trebui ca mamele sa il trateze fara sa fie nevoie sa dea răceala si la altii . De ce eu ca mama trebuie sa plătesc pt incompetenta voastră? din punct de vedere al stresului ,ca sa nu mai vorbim de banii aruncati pe medicamente si despre disconfortul copilului meu? E a treia saptamana  de când  il tot tratez..alerg d la un medic la altul.ii trece, si o data ajuns la voi raceste iarăsi..il tin acasă,tratament,nopti nedormite si asa mai departe! De ce primiti altfel de copii netratati suficient ?mai ales la cresa. Stiti bine cat de sensibili sunt copii si cu toate acestea va doare undeva!

Si mai credem ca crestele/gradinitele particulare asigura tot confortul copilului si au mult mai mare grija de el..băgăm in buzunarul vostru mult prea multi bani pt nimic. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...