Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

GRADINITE CONSTANTENE(2)


Recommended Posts

un an bun si adaptare usoara celor care au inceput deja cresa.

referitor la analize, la medical analysis pe gen. manu, au oferta pt. analizele necesare la gradinita, intreg pachetul (exudat nazo-faringian, coprocultura, coproparazitologic) 50 lei redus de la 75, asta bineinteles fara trimitere, ca s-a epuizat plafonul[bang]

 

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

 

Si Mihaita are nevoie de voi!

 

 

 

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
Angiid="green">, cum au fost primele zile ale lui Pupicu la cresa?Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
align="right" id="quote2">Uite aici http://zicolorata.blogspot.com/search/label/Opera%C5%A3iunea%20%22Cre%C5%9Fa%22________________________ Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)id="purple"> id="purple"> Inimioara meaid="purple">id="size1"> zicolorataid="purple">id="size1">Sa-l ajutam pe Mihaita Bazar pentru Mihaita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin merge la cresa 13, e chiar langa noi. Saptamana viitoare pe joi cred ca incerc sa-l las sa si doarma acolo. Nu cred ca va fi o problema, pentru ca ieri i-a fost somn ( se trezise de la 6) si l-au pus sa doarma putin si cica a adormit usor.

Lulu, ati reusit cu pila? Spuneai ca o astepti sa vina din concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioioio, am renuntat la mersul la cresa, cu pila am reusit, dar am renuntat la ideea de cresa. Mi-am dat seama(am si discutat cu doua cadre didactice care il cunosc pe Luca, educatoare de gradinita), asa cum este Luca, ii trebuie ceva mai mult decat cresa, si atunci am decis sa mai asteptam si mergem direct la gradinita la anul. Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007) www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/ "Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulya, nu stiu despre laboratorul de care zici tu, dar in principiu toate fac cam la fel. Pur si simplu mergi acolo dimineata ( intre 7-10, la majoritatea) si ii recolteaza din gat si nas pentru exudate. Te duci si cumperi de la farmacie recipiente pentru coprocultura si coproparazitologic, le tii la frigider ( unul din recipiente are gel, in acesta pui o singura mostra si in celalalt , fara gel, pui de cateva ori, cel putin 3) si le predai cand mergeti la analize.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioioio
Iulya, nu stiu despre laboratorul de care zici tu, dar in principiu toate fac cam la fel. Pur si simplu mergi acolo dimineata ( intre 7-10, la majoritatea) si ii recolteaza din gat si nas pentru exudate. Te duci si cumperi de la farmacie recipiente pentru coprocultura si coproparazitologic, le tii la frigider ( unul din recipiente are gel, in acesta pui o singura mostra si in celalalt , fara gel, pui de cateva ori, cel putin 3) si le predai cand mergeti la analize.
ok multumesc pt raspuns ,iar rezulatetele le primesc adoua zi sau pe loc.multumesc frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...