Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barfe despre fosti/e


Recommended Posts

Uite ca,am deschis un topic special,ca sa nu mai scriem pe topicul lui xoxo . Deci ...cum ziceam ! Oana,discutiile astea din pct meu de vedere,sunt contructive si recomandate a fi discutate o data,de 2 ori maxim . Nu e ok,ca...in fiecare zi sa`ti intrebi partenerul/a : Ce face fosta ? Cum zicea fosta ? Ce faceai cu fosta ? Etc ... Dar ....sa nu`mi ziceti ca nu va roade o mica curiozitate,ca nu vreti sa stiti cu era el in fosta lui relatie ? Cum era relatia lor ? Etc.... Pe mine ma intereseaza tot ce tine de el.Trecutul e tot al lui,deci si ala ma intereseaza.Si e normal sa incerc sa aflu cat mai multe despre el . Si nu trebuie sa vina discutiile astea ca o jignire,sau ca o comparatie permanenta intre fostul/a si actualul/a. De ex...face ceva rau,tu ii spui ca fostul facea lucrul ala bine.In nici un caz ! Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi nu ne-am intreat niciodata "si zi , cum era xulescu?". Pur si simplu la inceptutul relatiei noastre am povestit despre absolut tot ce se poavestea pt. a ne cunoaste mai bine tinand cont de faptul ca eu eram a 8-a si el a 12-a parea cam trasa de par situatia. Mi-a povestit foarte frumos despre relatiile lui de dinainte fara sa le faca in toate felurile pe fostele prietene asa cum presupune toata lumea.Cand am vb despre o relatie de-a lui pur sexuala(de fapt si prima) , normal ca mi-a dat detalii..nu de alta dar eu o vazusem in poza pe fata respectiva si era de-a dreptul impresionanta. Constructiv? Pai , mi se pare ca e foarte in avantajul meu sa nu-l strig asa cum il striga fosta prietena , sa nu cant toata ziua melodia lor, samd. Ma distreaza in primul rand ca majoritatea considerati ca nu poate avea loc o discutie despre fosti prieteni fara sa-i faci in toate felurile si condamnati ceva ce nu cunoasteti , dar barfa cea de toate zilele pe care o practica toata lumea e ok [:D] Supertare http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anca, cu ce te ajuta pe tine in relatie sa stii ca fosta era afoana in pat sau ca nu gatea?? iaca tu esti bucatareasa minunata si tot aveti probleme; si daca tot ii stii trecutul si cum era fosta - naspa dupa spusele tale/lui - te intreb iarasi: de ce ti-e teama ca ei se revad??? inteleg ca tu ai toate calitatile (dupa el banuiesc, caci tu esti modesta) so... pt ca ai gura mare, d-aia s-ar intoarce la fosta??? serios...asta-i motiv? fosta sotului meu e frumoasa, e desteapta, + multe alte calitati, banuiesc, ca altfel n-ar fi stat cu ea atata vreme; dar iaca pe mine nu ma macina daca ei s-ar vedea; si stii de ce? nu pt ca el mi-a caracterizat-o negativ/pozitiv, ci pt ca avem o relatie sanatoasa, solida, construita pe ceva real, nu povesti de gadilat orgoliul O
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana,da` pt motivul ala ! Ca sunt rea de gura ! Si intr`un fel ...daca stau bine sa ma gandesc : Inteligenta nu e un avantaj intotdeauna,frumusetea nu e un avantaj intotdeuna. Inteligenta creeaza dileme.Un om mai putin inteligenta nu`si face atatea griji si nu`si pune atatea intrebari.Pur si simplu se lasa in voia destinului. O femeie mai putin frumoasa nu creeaza atata gelozie,neincredere din partea partenerului. Poate ca,el o sa`si dea seama pana la urma ca : Ii convine mai mult o subalterna,nu o egala-sau mai mult de atat,nu o femeie frumoasa dupa care sa se uite barbatii,iar el sa se enerveze. E posibil si asta,nu? Se poate orice ! Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am urmarit subiectul lui XOXO, dar un lucru este clar - nu am nici o placere sa vorbim despre vreo fosta! Nici despre vreun fost de-al meu. La fel cum nu am nici un chef sa vad vreo poza pe undeva, drept pentru care le-am pus pe toate intr-o cutie pe care am scris EX-files si am cocotat-o in debara. Este acolo de 5 ani si niciunul dintre noi nu a fost curios sa o redeschida. A fost un moment destul de aiurea la un moment dat - cred ca o apucase nostalgia pe fosta lui - fix cand eram eu gravida si cu gargauni hormonali in cap. Mi-a zis ca l-a sunat, si mi-a cam sarit basca, nu pentru ca l-a sunat, ci pentru ca la intrebarea "ce faci?" el nu i-a zis "iaca, un copil!" Si mai e ceva - nu ma intereseaza daca vreo fosta e o frumoasa si o desteapta, poa' sa fie zana zanelor, nici nu vreau sa stiu si nici sa o cunosc, pentru ca oricum mai frumoasa si mai desteapta decat mine nu e! SIC! De fapt, motivul real este ca nu vad sensul acestor discutii "retrospective". Din nici o parte. Fiecare cu calea lui. Aaa.. ca te mai poti ciocni pe strada si zici un buna-ziua si ce mai faci e altceva. De aici pana la a-ti face obicei sa suni de "la multi ani" ca e ziua lui, duminica pentru ca e weekend, martea pentru ca e marti, e cale lunga.... Noroc ca suntem ocupati cu noi insine, astfel incat capitolu fosti ramane de domeniul EX-files...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e un pic mai dificil si anume numele fostei il aud mereu si credeti-ma nu imi face deloc placere.Si nu de la sot ci de la mama soacra.O critica mereu de parca pe mine m-ar interesa de ea si i-am si spus-o insa fara nici un rezultat.Si de parca nu ar fi de ajuns verisorul ei este printre grupul nostru de amici.Asa ca aud mai mereu ba de la el ba de la soacra mea ce ispravi a mai facut exa.Ba chiar si cu sora ei mai vorbeste sotul meu si avem multe discutii pe tema asta.Si in spune ca nu are ce face ca el s-a inteles bine cu ex cumnata.Si eu ce pot sa fac in cazul asta?Nimic altceva decat sa i-o platesc cu aceiasi moneda asa ca vorbesc si eu cu exul cu tatal lui si asa toata lumea e multumita.Pupici[pup][pup][pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu a incercat sa faca comparatii, dar i-am retezat elanul scurt: daca era mai buna, cum de nu te-ai insurat cu ea?! Si btw, nu-i timpul pierdut, precum vezi nu te tin legat cu lantzul de pat. Ti-a placut mai mult, go and get her. Daca nu, ciocu' mic! Vorba bblisei mele cind se supara..... eeeeeeeeeeeeeeeeeee!! [neand] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi a existat o ex cu care s-a certat chiar inainte sa ma cunoasca pe mine si din cate mi-a zis era inalta, blonda si cu ochi verzi, exact tipul de fata care-i place lui, pe cand eu sunt miniona, bruneta cu ochi caprui, dar pt asta nu mi-a dat papucii cand ex-a a venit la el acasa sa se impace si era cu mine numai de o luna. Cu asta el a crescut mult in ochii mei si n-a cedat nici cand respectiva a mai avut tentative de impacare. In rest nu prea s-a discutat de fosti/foste si nici nu ma intereseaza ce-a fost in trecut, prezentul conteaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg care-i schema. Cand l-am cunoscut pe barbati-miu ne-am povestit vietile in mare si-am trecut si prin partea relatii trecute. Si-atat! In orice caz n-as face comparatii cu fostii pentru ca n-am ajuns cu nici unul sa impart ceea ce impart cu sotul meu si el asemenea asa incat nu si-ar avea rostul si nici nu m-ar ajuta cu nimic. Prin urmare fiecare cu trecutul si amintirile lui si impreuna cu prezentul si viitorul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...