Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barfe despre fosti/e


Recommended Posts

Annnca, si eu si sotul meu am mai fost casatoriti. In 7 ani, de cand ne cunoastem, nu am aflat nici unul dintre noi cum ii chema pe fostii, n-a venit vorba. O singura data, la un Revelion, mi-a spus ca nu vrea sa imbrace niste pantaloni de costum, care mie imi placeau si nu intelegeam de ce nu-i poarta, ca au fost alesi de fosta lui sotie. Chestie care m-a amuzat. Adica mi s-a parut ca de fapt nu-i plac pantalonii si vrea sa dea greutate motivului pt. care nu-i poarta :) Concluzie de care l-am informat... ca ultim argument sa-i puna. N-a mers... In orice caz e singura situatie in care s-a adus vorba de un fost. Toate fostele au participat, mai mult sau mai putin, ca el sa fie cel pe care l-ai cunoscut, dar nici una nu l-a schimbat fundamental. Daca tie iti place trebuie sa le fii recunoscatoare si lor. Atat. El a devenit... el. Nu cred ca barbatii stau sa rememoreze daca relatia pe care o au este satisfacatoare. kitzy, ti-a spus ca prietena lui era dupa nu stiu ce calapod nordic pt. ca vroia sa creeze un ascendent in relatia cu tine. I s-a parut ca asta te-ar putea face ezitanta, nesigura. Stim ca nu exista complex de superioritate, traducerea este intotdeauna complexul de inferioritate ...Asta inseamna de fapt ca el era nesigur pe el in relatia cu tine. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cu sotul uneia dintre foste e coleg de sv si au ramas si prieteni...mi-a facut vreo 2 figuri o data, a fost atac la pers, am ignorat-o pe moment, dar acasa, mi-am iesit din fire.... Alta acum il suna ca vrea sa ii faca vizita la domiciliu [alcool], ce sa mai zic? nu mi-a cerut parerea daca e in regula sa vina PE LA NOI, nu m-a intrebat daca imi doresc sa o cunosc...m-a pus in fata faptului implinit!!! uraaaaaaaaat din partea lui!!!! nu ma consider o pers geloasa, dar imi place ca cel de langa mine sa aiba bun simt, nu? adica sa fiu si eu pusa in tema macar....primeste bipuri noaptea la 11.....mai vreti? [:D] but I don't care!!! ma iubester si stiu asta, insa ma superenervez cand nu exista comunicare!!! atat ma deranjeaza! [alcool] Oana [9cer] si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004) www.itmadesimple.ro [url="http://community.webshots.com/user/fix_indiferent"]PUIUTUL MEU, PAUL[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una ador sa stiu despre trecutul cuiva ce a devenit al meu. Ma linisteste.In cazul in care devine vulgar si perfect in trecut, a disparut din viata mea ca prin ceata[hot] Pt mine un barbat reprezinta pina in momentul in care m-a cunoscut, ceea ce a fost. Credeam ca pt toata lumea e la fel... si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Pt mine un barbat reprezinta pina in momentul in care m-a cunoscut, ceea ce a fost. Credeam ca pt toata lumea e la fel...
eu prefer sa-l iau de la zero si sa il descopar singura, nu prin intermediul fostelor. Chiar nu ma intereseaza cu cine a fost si cum au evoluat relatiile anterioare. Din punctul meu de vedere, e important ce se intimpla doar din momentul in care ne-am cunoscut. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Pt mine un barbat reprezinta pina in momentul in care m-a cunoscut, ceea ce a fost. Credeam ca pt toata lumea e la fel...
eu prefer sa-l iau de la zero si sa il descopar singura, nu prin intermediul fostelor. Chiar nu ma intereseaza cu cine a fost si cum au evoluat relatiile anterioare. Din punctul meu de vedere, e important ce se intimpla doar din momentul in care ne-am cunoscut. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Hm..si totusi ce sintem astazi..sintem suma a ce am trait. Ideea, sau accentul, nu se pune pe "fostele", ci pe trairile trecute.. Eu nu consider un barbat ca si nou nascut ca ma vede/intilneste pe mine..Eu sint doar o intimplare sau, cel mai fericit, o reactie a ceea ce a fost....Si asta..exact asta mi-ar place sa aflu si asta mi-ar place sa cunosc. de ce Eu? mie mi-e simplu si niciodata nu ma duc cu gindul la "fostele" ci la El si atit.. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dap, asa, filozofic, ar fi destul de interesant "de ce eu" - insa nu as fi sigura ca "fostele" reprezinta explicatia. Caz concret: nspe foste balerine rusoaice, dansatoare, etc - el tot in bransa asta. Si s-a lipit brusc de mine, tzopaitoare inocenta in special pe mese, si chiar si atunci dansez cam prost pt. gustul lui. Shi nici macar nu-s blonda.[:p] Deci... ce mi-ar demonstra mie analiza fostelor?! In afara de faptu' ca fusera si se dusera spre nostalgia mindrului? Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca
onitza,eu in locul tau as fi facut o criza de nervi si l`as fi luat la pumni ! [bang] Never say never !
Annnca, indiferenta doare mai tare decat cel mai aprig pumn!!!! [alcool] am simtit-o pe propria piele...[:D] Oana [9cer] si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004) www.itmadesimple.ro [url="http://community.webshots.com/user/fix_indiferent"]PUIUTUL MEU, PAUL[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...