Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *56* Alaturi de Emma !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, fetelor! Va multumesc pentru urari, la toate [pup] [flo] [pup] Nicole, inca o data iti spun ca mi-ai facut o surpriza frumoasa! [pup] sanzi, am vazut filmulete. M-am amuzat teribil, dar cred ca saracul geamul tau [:D]. [pup] la baiat pianist. Bravo! Nicoleta, felicitari pentru dintisor! Si bravo la zanisoara inspirata! [pup] schiorului. Francisca, multa sanatate. Lucia, interesant bancomatul de care zici si mai ales instructiv. Ieri am ajuns la scoala cand copiii erau la inot. Am ajuns cu toate baloanele intregi [:D]. Asa ca am avut timp sa decoram clasa, sa asezam pe masute farfurioarele cu tort si suculetele. Sara a mai avut un tortulet mai mic ca sa sufle in lumanarica. Sara cand a intrat si a vazut ca e si tati a fost terminata. De fapt de dimineata era foarte emotionata si Mrs. mi-a zis ca toata ziua a fost asa. Copiii au fost mai putin impresionati de tort. Ei vroiau sa primeasca cadourile. Un baietel a fost interesat de tort, de unde l-am cumparat, cu ce este, cat am dat pe el [:D] Cand am vrut sa curat mesele am fost surprinsa sa vad ca fiecare copil se ridica cu farfuria si paharul si se duc singuri la gunoi. Practic fiecare a curata masuta lui. Foarte draguti toti copiii! Dar cand au primit cadourile... a fost superb. Eu am zis ca la noi in tara "Lady's first" si nu ma intereseaza. Baietii au fost putin uimiti [:D]. Dar dupa ce le-au primit... ambalajele zburau, fiecare tipa ce a primit. Si ma refer la baieti. Fetele au fost foarte linistite. Ma gandeam ca o sa vina o vreme cand fetele vor smulge ambalajele si baietii vor sta mai rezervati. Sara zice ca fetele nu au vrut sa faca galagie si sa o supere pe Mrs., caci in pauza urmatoare si ele au procedat la fel.Dupa faza cu cadourile noi am fos cantitate neglijabila asa ca am strans si am plecat si le-am lasat pe doamne sa se descurce [:D] cu taraboiul creat. Sara a purtat toata ziua o coronita cu numele ei si cifra 7, asa ca toti copiii o felicitau prin scoala. Dimineata directorul i-a urat Happy Birtday! pe statia scolii. A fost foarte fericita. Acum ma pregatesc de partea a doua, la clasa de engleza intensiv. Si Mrs. de aici isi serbeaza ziua azi, asa ca... Diseara daca am timp pun si poze. Hai ca am scris pentru toata perioada cat am lipsit. Sa aveti o zi frumoasa si insorita! (trimiteti si aici niste soare, pleaseeee!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina D-sa stii ca nu scapi.Asteptam impresii de la aniversarea Sarei cea frumoasa si, bineinteles, pozele de rigoare!!![pk] Sanzi-[:-)))][:-)))][:-)))] David e grozav!! Bravo!! Nico-2 zile grele pt ca sunteti singuri?? Dodo-cat mai esti la oferta.Pana la ce data?[:D] Nina-merg sa va vad pozele, care sunt o placere!!! O zi frumoasa! cristina si Andrei[auto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, n-am mai scris de ceva vreme, dar iar am avut o perioada cam agitata la munca! Nina, am vazut pozele cu felicitarile facute de Cristinuca, m-au impresionat sa stii, mi-a placut cat e de inimoasa, si cat s-a implicat in ceea ce a facut, am remarcat cat a crescut Ester, doamne, mai ieri era mai bebelus! Sanzi, am vazut filmuletele, nu va plictisiti deloc cu Blaze (tot imi vine sa scriu Bolt, nu's de ce) si nici cu David muzicianul! Am vazut ca ai votat-o pe Ana, vreau sa multumesc tuturor care au votat pozicile mele [asia]! Cand mancam din recolta de capsuni si rosii? Faci export ceva? Am vb cu nasii nostri care locuiesc in Canada poate le facem o vizita anul asta sau la anul...[8D], pacat ca nu sunteti in Canada...dadeam o fuga! Sper ca nu mai tuseste David! Cristina22, ce bine ca e asa Andrei al tau, sper sa fie asa tot timpul si sa cunoasca valoarea banilor... si al nostru are pusculita, ii numara aproape tot timpul stie care sunt euro si cat fac[pk] in lei romanesti, si-i aduna stie cat are tot timpul... Laura, un hug si pentru voi, mai e urat la Oradea? La noi e soare si frumos! Pentru cine vrea expediem rapid! Nicoleta, pup si eu fratiorii iubitori, m-ai impresionat cand ai zis ca s-a suparat Stefan si a inceput sa plnga cand a cazut Matei...dragul de el, parca-l si vedeam! Felicitari ptr. dintisor, generoasa "zana"! Francisca, imi pare rau ca ai fost bolnava, vad ca esti mai bine, te asteptam cu povesti despre Vladic! Lucia, iar cutremurel? Brr! Cristina_kiev, foarte frumos ai descris petrecerea si ziua Sarei de la scoala, ma bucur ca ati impresionat-o si s-a simtit asa bine! Ce cadouase ai luat copiilor din clasa? Foarte frumos gestul! Am scris mai sus, iti trimit eu soare mult! Si acum sa va zic si eu ce-a patit Andrei luni la gradinita, ca n-am mai apucat sa va scriu (de fapt o sa dau copy/paste ca am mai scris si la leoaice): Luni, la masa de pranz Andrei a vrut sa se aseze langa un prieten, si fiindca era locul mai stramt s-a straduit prea tare sa-si bage scaunul langa acesta, iar un picior al scaunului a intrat in farfuria de pe masa cu supa! Ce credeti ca facut dna educatoare (nu era a lor, era una de la alta grupa, a lor lipsea fiind bolnava)?? Nimic altceva decat ca l-a OBLIGAT sa manance ciorba respectiva! Oribil! Andrei n-a putut protesta si a mancat, am inteles ca i-a cam terorizat pe toti copiii domnisoara aceea educatoare, dar ne-a zis abia seara acasa, nu la gradi ca i-a fost frica, asa ca n-am putut sa cerem explicatii de la respectiva, dar a doua zi am fost sa vb cu directoarea, care la randul ei a ramas interzisa, nu stia! A zis ca va lua masuri drastice, stiu ca domnisoara respectiva a fost sanctionata si nu a mai lasat-o sa intre nici la ei la grupa, acum nu mai stiu cu ce alte sanctiuni s-a mai ales! Apropo de asta, azi sotul a citit ca si pe alte meleaguri mai civilizate sunt educatoare de genul asta (si chiar mai rau): http://www.click.ro/Ultima_Ora/educatoarea-l-a-fortat-sa-manace-din-gunoi si zicea s-o dam si noi in judecata, i-am zis sa stea calm...eu nu sunt genul, iar gradinita nu merita publicitate negativa din cauza unei tute! [pup] tuturor mamicilor si puiutilor nostri! ______________________________________________________________________________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url] "O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..." "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am trimis la toate soare[8D], asa ca aici aproape s-a acoperit de nori!!!Jumatate senin, jumatate innorat! ______________________________________________________________________________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url] "O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..." "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nina, bb Victor zic ca e bine, se tot agita, azi am fost la doctor, masurat, ascultat bataile inimii, povestit un pic cu doctorita si cu rezidenta si cam atat. Ne mai vedem pe 23 aprilie cu moasa. Eu tocmai ma vaitam ca sunt cat un balon caci am facut pizza si nu m-am putut abtine sa nu mananc doua felii si in plus sa beau si doua pahare cu suc si uite asa am ajuns iar in stadiul ala in care simt ca sunt ca un balon ce sta sa pocneasca si in plus abia mai pot respira. Dar apoi m-am gandit mai bine ca Dodo care maine poimaine naste, nu se mai plange ca mine care totusi la prima vedere am [url="http://good-times.webshots.com/photo/2125745470101282279OejJzs"]o burtica mititica [/url] Devoska, foarte fumos s-a desfasurat petrecerea Sarei de la scoala. Bancomatul de care vorbeam de fapt era al lui David al Sinzienei ;). Wow Nicoleta, felicitari pentru dintisor si curajul lui Stefan! Katty no comment cu educatoarea respectiva. Bine ca nu e educatoarea lui Andrei si f bine ca ai facut reclamatie. Poate ar fi bine sa o inviti acasa la o ciorbita asemanatoare sa vedem daca ii convine. Sinzi felicitari lui DAvid, chiar asa, dupa cum canta se pare ca stie notele, bravo lui! Iar domnul Blaze [:D] imi aduce aminte de pisica unchilui la care am locuit acum un an si care facea instructie cu noi. Venea la usa (tot asa una din sticla ca la voi) si ne ridicam si ii deschideam, apoi ne continuam vizionarea la tv de pe canapeau de langa usa si in 5 minute domnu montan venea iar sa ii deschidem sa iasa, iesea si apoi nu treceau 5 minute si racaia cu ghiarele sa ii deschidem sa intre, deschideam dar nu intra, se prefacea ca vrea sa intre dar chipurile vedea ceva afara si ramanea in pragul usii uitandu-se lung inapoi, ce sa mai, isi batea joc de noi motanul ala. Intr-o zi a venit cu un soarece in gura si voia sa ii dam drumul in casa. [alcool]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=131094"]Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.[/url]
[url="http://savitry.deviantart.com/gallery/"]my deviantArt Gallery[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...