Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *56* Alaturi de Emma !


Recommended Posts

Buna dragi "colege" de an! Uitasem ca am scris la acest subiect, desi mai citesc din cand in cand, dar azi am avut o revelatie. La multi ani tuturor celor nascuti saptamana asta, si nu numai... Apropo, numele printzesei mele este Clara, am vazut ca nu e trcut in listutza, pentru ca am uitat sa va spun. Se simte foarte bine si e fericita ca are 7 ani. Am si eu o intrebare: Cu RATB si CFR cum se procedeaza de la varsta asta? Ca nu am invatat-o doar in masina. Azi e baba mea, deci ma simt bine, dar imi trece mai pe seara dupa sedinta...presimt. Promit sa intru mai des si sa fiu mai la curent cu ce se intampla pe aici. [pup][pup][pup] Fiecare sut....e un pas inainte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aliclara, bine ai venit/revenit! Am fost la pneumolog pentru verificare, este bine (are puuuutin rosu in gat, de-asta cica isi drege vocea de vreo 2 zile), continuam cu Singulair inca o luna, timp in care trebuie si sa ne ducem sa facem un test de spirometrie. Sper sa fie bine. Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nina, de curand am aflat ca reincepe "Dansez...", oricum, multumesc ca mi-ai spus[pup]. Ai deschis subiectul? Merg sa-l caut. Nicoleta, si eu sper sa-i iasa bine testul lui Stefan (ii testeaza plamanii, nu?) Noi vrem sa ne mutam in viitorul apropiat, cel tarziu pana la sfarsitul verii, dar in aceeasi localitate. Aici avem unele inconveniente, sunt niste chestii mai vechi peste care nu vrem sa mai trecem, asa ca suntem in cautare de casa noua - deocamdata tot inchiriata. Robert e incantat de idee, ar fi o schimbare benefica si pentru el. Primul lui gand a fost sa nu-i stricam constructiile din lego la transport. Azi m-a sunat secretara de la scoala sa-mi spuna sa trimit formularul de inscriere pentru Robert[alcool]. Eu l-am dus acum o saptamana dar i l-am dat directoarei pentru ca numai pe ea au gasit-o atunci. Probabil ca s-a lamurit secretara intre timp, a intrebat-o pe directoare din moment ce nu m-a mai sunat. Totusi trec maine pe la secretariat sa vad ce si cum. Saptamana viitoare este o seara informativa la scoala despre inscrierea in clasa 1. Vin directoarea si o invatatoare, tin un discurs si raspund la intrebarile parintilor. Urmatorul pas e inscrierea propriu-zisa, pe 31 martie cand il iau si pe Robert cu mine sa-l "prezint" si copiii sunt impartiti in grupe si se joaca putin de-a scoala, probabil ii aseaza in banci, le arata clasa etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in North Carolina, in Catalooche ski resort...ne-a placut tare...perfect pt familii. David a prins 3 zile de ski de la 10-4 (ski camp) si a invatat surprinzator de repede (poate fiind in timpul sapt a fost doar el si instructorul 2 zile la rand)...iar in ultima zi a coborat pe ski pe partia cu semn black diamond (cel mai "greu" traseu...si am murit de frica cand l-am vazut in telescaunu "omygosh" care ducea chiar pe varful muntelui...) Din fericire a coborat intreg...si au mai urcat de cateva ori El a fost singurul din familie care a avut sansa sa urce pana in varful muntelui...pe noi nu ne-au lasat caci nu am trecut de nivelul II la snowboard...am stat pe partia incepatoare Noi am incercat snowbord...ne=am indragostit (de sport)...dar...eu una mi-am facut fundul praf la propriu!!!! (data viitoare o sa imi pun o perna...) Am tras in prima zi o tranta atat de nasoala ca merg beteaga...sper ca nu mi-am rupt nimic pe acolo...Partea buna este ca am invatat sa intorc, sa franez si luxul de a prinde ceva viteza!!! Am luat si noi lectii!!! Am avut o vreme supeba!!! In prima zi a inceput sa ninga...ne-am impotmolit cu masina in noroi - eu cu pozele mele - David spunea ca nu mai iesim niciodata de acolo - optimist ca de obicei - apoi cand am ajuns sus pe munte a nins in continuu...si eu am murit de frig (de Florida m-a "calit") chiar si langa foc...am stat numai inauntru in prima zi clantzanind din dinti...nici haine calumea de zapada nu aveam (eu mi-am imagiat ca o sa fie doar zapada artificiala de pe partie!!!!). David in schimb a vrut ski, si a rezistat eroic pe gerul ala crunt de dimineata pana la 4!!!!! Apoi am crezut ca innoptam cu ursii pe munte, pt ca drumul era de necirculat si nu puteam cobora de pe munte (cu masina noastra cu tractiune pe 2 roti care derapase in noroi si a impins Radu 1 ora sa o urnim!!!)...am condus eu crispata la maxim seara tarziu (Cand am realizat ca nu avem unde sa stam sus) pe o sosea in serpentina super abrupta cu zapada si gheatza...mi-a derapat intr-o fericire...dar am ajuns intregi la hotel...ba a doua zi am avut curajul sa urcam sus pe munte iar...De data asta am oprit la un magazin cu echipament de ski si am cumparat haine adecvate!!! Au urmat 2 zile super insorite (m-am ars pe fatza) cu zapada ...foarte frumos!!!! am pus ceva poze aici http://good-times.webshots.com/photo/2980969770087737923xfZDMv si un film cu david care ii spune instructorului ca el vrea pe black diamond si se indreapta spre telescaunul care il duce acolo http://good-times.webshots.com/video/3023555680087737923IvqgFP Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aliclara bine ai revenit! cu RATB ul stiu ca trebuie sa cumperi bilet copilului in varsta de 7 ani - http://www.ratb.ro/index.php?page=meniu&id_rubrica_meniu=21. Cristina C succes la gasit de casa. Robert parca ar fi Liviu cu "sa nu ii stricati lego la transport". Are si Liviu niste faze din astea, si niste griji uneori, de ne pufneste rasul. Sanzi, da voi va tineti de peripetii nu gluma. Vad ca aveti distractie pe cinste iar David pare cel mai fericit. Felicitari pt asa rapida acomodare cu skiurile! Si tineti-o tot asa! La noi au venit ploi si zile racoroase, dar nu se stie niciodata. Azi m-am intalnit iar cu moasa, totul s-a desfasurat cam ca data trecuta, din nou testul de urina, masuratul burticii si ascultatul inimioarei si cateva intrebari despre cum ma simt. Totul este bine, si avem in continuare programari pt urmatoarea intalnire cu doctorul, pe 19 si cu moasa din nou peste vreo luna si ceva.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=131094"]Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.[/url]
[url="http://savitry.deviantart.com/gallery/"]my deviantArt Gallery[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Acum am reusit sa-mi termin treburile pe la munci (cand am, am), am avut de tras la un raport, care tb. sa fie gata azi, maine mi-am luat liber ca-i serbarea lui micutz la gradi, dupa care imi fac de cap...adica merg la fostul loc de munca, dupa aia ma duc sa ma tund, si dupa aia vin acasa sa pregatesc bucatele de post pentru sambata la sfestania casei... Sinzi,frumoasa vacanta, minunate poze, ce bine va sta impreuna, felicitari tuturor! Cred ca David e bun orice ar face, e nascut sa faca sport, ceea ce nu s-ar zice de Andrei, e antitalent, si nici nu vrea! Aliclara, nu te-am uitat, bine ai revenit, dupa cum zicea si Lucia, de la 7 ani trebuie bilet la RATB, iar la CFR cred ca e reducere 50% la bilet, dar nu stiu pana la ce varsta...trebuie cautat! Nicoleta, ma bucur ca ai vesti bune de la pneumolog, vezi, scapi de praf, scapi de probleme... Nina, si azi am uitat de martisor, cred ca va trece cu totul luna martie! La noi e urat azi, si la fel se anunta si maine si poimaine, si noi care ne-am rezervat bilele in weekend la Bold, sper sa fie frumos duminica! Cine are baba azi??? Merci ca ne-ai anunta despre "Dansez...", si eu ma uit, chiar daca nu comentez tot timpul! Poate ne vedem la subiectul respectiv! Cristina_C, spor la cautat casutza visurilor voastre! Sper sa gasiti cat mai repede ceva! Cum e la voi piata imobiliara (ptr. inchiriere, ma refer), e ok, sau ca la noi (5-600 euro ptr. ap. cu 3 camere e ieftin)? Lucia, bine ca au venit ploi si v-ati mai racorit, ma bucur ca bebeto e bine in burtica! Sa vii si data viitoare cu vesti bune de la control! [pup tuturor! _______________________________________________________________________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url] "O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..." "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi, ati avut activitate intensa, distractie, dar si aventuri si David a fost si de data asta "la inaltime", bravo! Am vazut muuuuuuuuuuuuuuuuulta zapada si ninsoare in poze, si pe voi bucurosi ca va aflati acolo! Una din poze, cea cu toti 3, este chiar foarte frumoasa! V-ati luat portia de iarna, nu? Iti dau si tie un martisor, ca erai plecata de 8 martie[flo]! Azi i-am explicat unei mame de la gradinita ce-i cu martisorul pe care-l port. Cu secretariatul scolii am rezolvat-o, am fost pe acolo si si-au cerut scuze pentru incurcatura. Lucia, Katty, multumesc, sper sa gasesc cat mai repede ceva, sa vad cateva ca sa am de unde s-aleg. Chiria este cam tot asa, in jur de 600.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sinzi, am vazut si eu pozele, super-distractie si adrenalina! Ce fericit era David! Cu catelul ce ati facut?? Lucia, ma bucur ca totul este ok. Si la noi a plouat azi. Sper sa ne scuteasca vremea asta si sa avem cer senin in week-end macar. Katty, Stefan are inca rinita, problema nu este atat praful "saptamanal", sa-i zic, ci cel din saltele (care contine acarienii cei mai multi), si perne... el are perna antiacarieni, saltea noua, lenjeria de pat o schimb acum saptamanal, fata de perna la 2 zile, scuturat cand reusesc (lenjeria de pat, perna, pilota...)...daca as avea mai mult timp ar fi si mai bine dar uite ca nu am, si nici atata energie... Vor veni vremuri mai bune sper. Cristina_C, Stefan ne intreaba cam o data pe luna cand ne mai mutam si noi... el ar fi fericit cu cortul, cred [:)]. Ii plac schimbarile. M-as muta si eu la o casa, dar de unde?? Azi am avut la gradi "serbare" de 8 Martie, 3 cantece si o poezie spusa in cor plus ceva cadouri confectionate de copii. A fost frumos. Va pup pe toate, sa aveti o zi scurta maine. Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico-eu, sincer, sunt cu gandul la we.[:D] Sanatate si sa scapi fara sa se inflameze amigdalele!! Sanzi-pfuuu, cat te-am admirat! Esti sportiva, ai fler!![pk] Lucia-Liviu pregateste ceva de 8 martie?Scuze, daca ai mai spus[:I]. Cristina-vezi cate probleme are si Robert!?[:D]Nu va invidiez, deloc! Noi, azi avem un an de cand ne-am mutat la casa.Tare greu a fost cu jucariile, am avut cativa saci si nu stiu cate cutii, pe care am scris "masini metalice", "jocuri", " de pus in pod" etc[:D] Katty-si io fug imediat in oras, asa, sa-mi fac de cap[:D]! Cum te tunzi? Schimbi coafura, sau doar te aranjezi putin?? Spor la gatit!! Aliclara-eu stiu ca se plateste bilet pentru copilul peste 6 ani. Azi merg la gradi sa-mi iau surpriza. De dimineata am dus flori doamnelor si o felicitare pentru educatoare.Felicitarea a fost completata de Andrei cu desene, adica o masina de politie, un ghicel si o inimioara.Astea din urma la sugestia mea!! Offf, baietii astia[:D] cristina si Andrei[auto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...