Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ciocuri pe coloana


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui delsim
Credeam ca vorbim de osteofitele la nivelul coloanei cervicale. Delia "Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer
Da , despre ele vorbim dar ti-am dat si alte exemple de osteofite si argumentele pt. care se opereaza. Daca sunt deranjante nu trec , tratezi doar cauza la neurologie , reumatologie. Daca ele cauzeaza diverse simptome solutia este chirurgicala, ca si in cazul celor situate la alte nivele. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 14 years later...

Asi, cand am avut probleme cu coloana cervicala (ciocuri, spondiloza cervicala dar nu hernie de disc), care s-au manifestat neurologic: ameteli, nevralgie arnold, dureri mari de cap am fost la neurolog care mi-a dat un tratament adecvat continand antiinflamatoare, medicamente pentru circulatia cerebrala, etc. Dupa aceea am fost cu radiografia + tratamentul primit la un centru de fizioterapie la un medic de medicina de recuperare. De atunci fac fizioterapie + kinetoterapie + masaj de 2 ori pe an. Si fac in fiecare zi gimanstica specifica pentru coloana cervicala. Dar, sa stii ca nimeni nu m-a trimis la ortopedie. Se mai spune asa: "nu mori din spondiloza cervicala dar mori cu ea" Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi

Imi puteti recomanda un medic bun de recuperare medicala?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...