Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SALAJENCELE SARBATORESC !!! ( 83 )


Recommended Posts


[bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] Asteptam cu nerabdare sa se nasca,Maria-Casia!!! [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] [zana] [ispita] [8**] [9cer] [fetita] [bb] [il] [tube]http://www.youtube.com/watch?v=TDZras1U2y8[/tube] CONDICA SALAJENCELOR MAMICI CU [mamica] 1 BB Elutaf[RO]- mami de [bonjovi] for2nity[RO]- mami de [zana] diplodocus[rufe][curat][vase][spala][papica][vampa]- mami de [auto] giulia_71[RO] - mami de [hagi] mihaela_specht[EU] - mami de [cri] olim[EU] - mami de [bibe] felicity05[RO] - mami de [zana] dianalaura[RO]-mami de [copil]nazdravan DarkBendis[EU] - mami de [bibe] MAMICI[mamica]cu 2 BB-ici[mamica] silvana_salajan[hippi][papica][hippi] - mami de [hagi] si [bebic]mic si scumpic[olala] mihaela_s[EU] - mami de [zana][zana] anacezara[RO] - mami de [zana][zana] carmenardelean[RO] - mami de [auto] si [zana] bimilit[cafea][fum] - mami de [roker]si [haibat] claudiasabou[RO]- mami de [zana]si [bebic] In asteptarea lui [bibe] BlueEyes[RO] piticutz[usa] mikiriki[EU] Maria[RO] [gravi] Prietene[flo] aileene[EU] Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Haideti sa va spun pe ce mi s-a pus mie azi pata si il voi presta ... LAPTE DE PASARE Ingrediente 4 oua 90 g zahar o lingurita faina 1 l lapte un baton de vanilie coaja de lamaie Preparare 1. Se taie batonul de vanilie in lung dupa care se pune in laptele cald timp de 15 minute ca sa se patrunda aroma. Inainte de a se folosi puteti strecura laptele de bobitele de vanilie printr-un tifon, eu nu l-am strecurat deoarece mie imi place sa vad puntuletele de la vanilie. 2. Am pus laptele intr-o tigaie larga pe foc, am batut albusurile cu jumatate cantitatea de zahar pana s-au facut spuma dupa care am luat cu lingura din albus si am pus in laptele cald. Galustele din albus le-am intors in laptic(au nevoie cam de 2-3 minute pt. a se coace) dupa care cu paleta le-am scos intr-o tavita. 3. Dupa ce le-am scos am adaugat in lapte coaja de lamaie si galbenusurile amestecate cu zaharul si faina(spuma) am mai dat un clocot am varsat crema de lapte peste galustele de albus si am pus la frigider. E f. buna rece 4. Pt a obtine galustele rotunde puteti folosi lingura de inghetata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmmm, Adriana ce bine suna lapticul de pasare. Din pacate azi nu il pot presta ca merg minten cu Alex la vaccin si apoi tre sa il supraveghez indeaproape. Mu sai sa fac si eu intr-o zi ca nu am mai facut de mai bine de un an. [pofta] Multam de cafei, auzi da tu de ce te-ai trezit asa devreme? Astept sa se trezeasca praslea, daca se face catre 11 stam pana vine Andrei la 12 de la scoala si apoi plecam. [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, ma trezii si yo ca doar v-am mai spus ca nu prea am somn noaptea. Asa ca amu ii gata supa de taietei in oala, orez cu 3 feluri de ardei si snitel, strans prin bucatarie un pic k zbura de-a dreptul. Verificat temele cu Dea , pegatit pachetzelul pentru scoala si trimis acuma la scoala ca azi are ore de la 11. Merg sa ma intind ca se simte in ceafa oboseala si mai trec pe la voi !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...