Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (8)


Recommended Posts

Claudia ai simtit ca ma gandesc la tine ai vipero![:D][pup],vino la mine ca iti fac papa bun, ma bucur sa aud ca e totul bine la voi,cat mai sta mama? [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Claudia - cum se simte Andi ? eu sunt rupta de obo [|)][|)] si mai am o gramada de treaba , azi e nebunie la noi . Ieri la Segmüller am ramas fara cuvinte , nu am crezut ca un patut sau un carucior costa asa de mult , si daca ma gandesc cate trebuie sa mai cump [help]. Alexandra - ati avut un weekend superba. Mariana - eu sunt in sapt 21-lea [:D] , incet incet crestem si noi .E prima mea sarcina ( am si emotii ) , dar mai am un Stiefsohn de 13 ani . Monik [gravi] 21 + [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poze Monik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik Andi se simte mai bine,multam de frage [flo][pup],sper doar ca la noapte sa numai am surprize sa faca cumva febra,auzi carucior si patut te sfatuiesc sa cauti la Rofu Kinderland sau Toy's us noi de acolo am luat si mai ales cauta cand sunt in angebot,ca si-asa nu va grabiti [:D]. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui m0oniik Ieri la Segmüller am ramas fara cuvinte , nu am crezut ca un patut sau un carucior costa asa de mult , si daca ma gandesc cate trebuie sa mai cump [help].
[:-)))] pai tu de la Segmüller te-ai apucat sa cumperi?!?!? Noi nu ne-am atins de nimic de-acolo. Incearca ToyRUs si Baby1 - magazine de jucarii unde au si celelalte trebuincioase nou-nascutului, Domäne sau Mobexx - sau ce mai gasesti ca magazine de mobila sa te uiti dupa patut. Bafta! Aha, vad ca sarcina mea e mai batrana cu doar 2 saptamani [:D] Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) [gravi] 23+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi, La multzi ani!!! sarbatoritelor[flo] Bun Venit pui mik de Claudi@ Dinora, ti-a spune sa amani proiectul bb pan' cel putin unul are servici, pe baza studiilor. La mine a venit cam pe neasteptat si parca m-a lovit trenul [eh, nici pe neasteptate dar oricum m-a lovit [;)]]. Io am fost si sunt inca de parere ca un copil are nevoie de multa, multa dragoste, ca o conditie necesara, dar nu suficienta. Stii la ce ma refer, mai ales ca acu studiezi si mathe la greu [:)]. Daca voi sunteti studenti nici alocatia de 154E nu o primiti. Cresa in schimb pt studenti e mult mai usor de obtinut. Am mai scris, mai repet. fiecare loc cu obiceiurile lor. Nu e imposibil sa obtii un loc la cresa, io am obtinut si in 2006 si in 2008 fara nici o problema, fix in luna in care am vrut. Am depus cererea in martie si in sept semnam contractul. Si sunt tare incantata de cresa. Monik, esti aproape de mine. Daca vrei sa mergi la biserica romaneasca este una la 2 statii de tren de tine: Rheinau, directia Mannheim. Noi am luat patutz de la Ikea. 38E si salteaua a fost mai scumpa. Imi pare rau ca la capitolul jucarii am pierdut mult ca nu stiam de Flohmark-uri. Pt cativa banuti cumperi saci de jucarii/jocuri, puzzle. Acum e sezonul lor. De obicei, io am un cartier in care merg, 1 data pe semestru. Si imi fac stocul. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moin si din Hamburg. Alex[pup] ma bucur ca ai aparut. Dino si eu sunt de aceeasi parere cu Alex...copii au nevoie de dragoste in primul rand dar si de multe alte lucruri. E tare frustrant ca parinte, sa vezi ca nu ii poti cumpara copilului tau nici macar cele necesare. Eu am ramas insarcinata cu Miruna intr-un moment in care eram la limita subzistentei cu banii, dar lucram amandoi si pana am nascut sotul meu a prins un job foarte bun asa incat am putut sa ii cumpar copilului ce i-a trebuit. Sper ca nu te superi ca mi-am permis sa iti dau sfaturi [pup]. Claudi@ in primul rand pupici. Nu iti face griji cu Tony, o sa fie OK. Si Miruna a reactionat foarte bine de la inceput. Mai face ea cate o criza de gelozie dar il iubeste pe Henrik la nebunie si e prima care il ia in brate cand plange, se joaca si are grija de el. La noi e soare, desi cam frig. Va doresc o zi minunata la toate [flo] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki multumim de cafa,mai da devreme ai dat-o,s-a racit deja,mai fac eu una frisch cu frisca [:D][cafea][cafea][cafea] si ptr gravide, servici usor,vb dupa masa [pup]. Miri te-am mai intrebat,ti-au ajuns socrii?,ti-a venit ceva raspuns de la joburile aplicate? Didi ne bucuram ca nu ne-ai uitat [flo]. Marina Monik te cauta pe tine ieri la Segmüller [:D] ca s-a dus taman in Darmstadt [:D]. Andi s-a trezit azi noapte de cate ori transpirat leoarca dar nu a fost prea ridicata febra,oricum sta acasa si azi. Angi multa sanatate [pup]. Dora numai scrii nimic,cum se simte Angi? [pup] Va [pup] pe toate,merg si eu la treaba. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claudia74 Miri te-am mai intrebat,ti-au ajuns socrii?,ti-a venit ceva raspuns de la joburile aplicate? 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Inca nu au venit bre...vin pe 12. Pana pe 10 ii am inca pe ai mei. Cat despre joburi...mi-au scris astia de la KPMG sa le trimit Zeugnisse. Sa vedem daca iese ceva. De aplicat am aplicat pana acum la vrea 20 de joburi, inca nu am primit nimic de la niciunul, da' speranta moare ultima [alcool] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No bine bre... dar un raspuns era de ajuns [:D][pup]. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...