Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ok deal,ce ziceti vine primavara si la noi [url="http://www.trilulilu.ro/valy15/0bde15dfe3e81e"]primavara fericita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi de unde cumparati haine la copii? Eu am cumparat in ultima vreme la greu de pe e-Bay. Preturile sunt la jumatate fata de ceea ce as gasi in magazine (ma refer atat la lucrurile noi cat si la cele purtate). Mirunei ii cumpar 90% lucruri noi pt ca e mai mare si e foarte atenta cum arata si nici nu mai creste asa de repede (adica hainele de primavara ii vin bine si toamna[alcool] ) dar i-am mai cumparat si lucruri in stare foarte buna pe care nu m-as fi indurat sa le iau noi in magazin pt ca ar costa o avere. Lui Henrik ii cumpar si noi si purtate, oricum nu le poarta mai mult de un sezon pt ca ii raman mici. Incaltari le iau mereu numai noi (astea nu se pot spala) desi am primit de la o prietena niste pantofi pt Henrik. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca eu nu am de unde sa iau secound hand aici hainutze,nu sunt numai Frülings si Herbst kinder bazar, eu iau de la C&A au avut niste reduceri in iarna la jumate de pret,la Takko iarasi am gasit lucruri faine ptr el,Deni numai C&A,H&M,NweYorker de altundeva nu ii pot cumpara haine,ce nu gasesc sunt treninguri,asa ca alea le-am primit din Ro de la ai mei,problema e ca eu nu stiu ce sa fac cu hainele lui Andi,am vreo 5 saci in keller, ne gandceam sa mergem siu noi la ceva kinder bazar sa le vindem sau sa incerc pe ebay,ce a fost mai naspa le-am trimis in ro,dar am inca haine faine de la el ce nu le-a purtat prea mult,poate incerc in ebay sa le vind. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor. Cine mai vrea [cafea][cafea]? Am destula pentru toate. Miriluta DidiAlex, pai sfaturile voastre-s de suparat? Mercie mult pentru ginduri bune. Eu ma gindeam ca daca mai ashtept va fi cam tirziu. Citesc o groaza de prostii despre riscurile crescute dupa 26 ani shi ma apuca groaza. Ne dorim mult un copil sanatos shi vreau shi eu ca orice femeie sa le fac pe toate corect. Plus ca mai apar probleme shi "druck" din partea parintilor de acasa. Pentru ai noshtri 4 ani de casnicie fara bebe e prea mult. Dupa parerea lor suntem sau bolnavi, sau nebuni. Noi insa ascultam multe, dar facem shi vom face cum shtim ca e mai bine bineinteles. Sotul meu face un Fernstudium la Uni Hagen. De lucrat, lucreaz insa vollzeit (nu pe specialitate) shi cishtiga destul de bine. Din punctul asta de vedere e bine. Dezavantajul va fi lipsa de timp, pentru ca eu vreau sa-mi continui studiul cu orice pret. Of......... nu shtiu ce sa mai zic... mai ziceti voi[q][bang] DidiAlex de la ce virsta ti-au luat copilul la cresha, shi banuiesc ca doar pentru 4 ore (de la 8:00 la 12:00) sau ma greshesc? [pup] toate fetele Dino
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri, io le iau noi dar si purtate, dar bune, la Flohmark. Daca mi-ar fi spus cineva acu 5 ani ca io le iau la copii haine/jucarii la mana a doua, i-as fi spus ca e nebun. Dar am inceput sa adopt atitudinea bastinasului, sanatoasa de a nu arunca banii pe fereastra. Incaltzari le iau de la un Outlet din oras, care are pretzuri bune (35 Geox, 15 Ricosta/richter). Robert al meu e capos si nu a vrut sa se incaltze cu niste pantofi, frumosi in conceptia mea, de la Lidl. E drept ca erau cam tari. Bine, el nu vrea nici pantoloni alta culoare, in afara de bleu. De obicei, merg pe princpiul: Cumpar iarna car si vara sanie De ex: am aflat de la o mamica din gradi ca e lichidare de stoc la Zara, nu prea sunt fan Zara, dar am gasit lucruri bune Pantaloni 5,95 si bluze 2,3E. De obicei, ma invart la H&m C&A, reduceri: blugi, bluze& camasi la 5E. Nu am luat niciodata haine dupa Ebay. Mai luam odata de la Tchibo, dar nu vreau sa imbrac copilul precum alti 3,4 in gradi.[bibe] #Edit: Dino, Nr1 al meu, nascut in sept 2004: l-am inscris in 8 iunie 2006, in iulie primeam locul pt 01 august 2006, dar plecam noi in concediu si am amanat pt 01 septembrie. Are program 7,30-17. Nu l-am lasat nicioadata asa de mult. Nr2 , nascut in mai 2007: l-am inscris in martie 2008 pt oct, si atunci mi l-a luat. Programul este la fel. Gradinitza lor are 20 copi la cresa, 20 hort si 62 in gradinitza. sunt 17 educatoare in total:4 cresa, 2 hort, 1 directoare..si restul roiesc intre voll si teilzeit la gradi. platesc pt primul 150 gradi si 117 cresa pt nr 2. Nu m-a intrebat nicioadata ce fac. Dar pe al doilea l-a luat pt ca il aveam pe primul..Stiu..sunt anomalie din ce am auzit io pe la altii..dar asa e la noi[:)] Miri pe 26.03 am evaluarea la gradi pt inscrierea la scoala. Am primti un chestionar de completat, chestii generale: daca sta cu parintzii, frati vitregi, daca are boli cronice, cat timp se uita la TV....ai ceva ponturi?..Io tot is in dilema daca sa il dau sau nu la 6 ani si 1 zi la scoala, mai ales ca el nu numara corect pan la 10.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de idee Alex, o sa incerc sa trec si eu pe la Zara, nu am mai fost de mult (Miru a primit o gramada de rochii si fuste de la ai mei, facute pe comanda in Romanika, asa ca am scapat de cumparat). Cand merg in oras si eu cumpar de la Zara sau H&M, sau de la Kenvelo (sport)insa acum ii caut un pardesiu si o hainuta de primavara si m-am speriat ce preturi sunt: de la 35 € in sus pt niste chestii nashpa si de proasta calitate. Un pardesiu cum as vrea eu costa peste 80€ [alcool]... Jucarii avem si noi tone cumparate din Flohmarkt. Incaltaminte am cumparat insa in ultimul an numai de pe e-Bay. Chiar ieri i-am luat Mirunei o pereche de pantofi sport Geox cu 32€, o pereche de ghete Elefanten cu 22€, balerine Dockers cu 16€, pt Henrik am cumparat pantofi Elefanten cu 18€... Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirulita ieri am fost la Zara si am lasat 80 de euro acolo...doar 2 bluzite i-am gasit la reducere cu 5 si 6 euro [:D]. I-am luat o geaca de primavara la 20 de euro, o salopeta de blugi 15 euro, un hanorac 10 euro si inca niste bluzite....si s-au dus banii...mie imi plac lucrurile de la zara. Prefer sa-i iau bluze de la ei decat de la C&A cu care am avut experiente neplacute ca intrau la apa sau se deformau.... Eu nu i-am luat niciodata lucruri la mana a2a pt. ca tati nu e de acord iar pe cele purtate le dau la Gesundheitsamt. Trenunguri eu i-am luat 2 de stat prin casa de la Penny erau la oferta, 7 euro setul. Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dinora77 Miriluta DidiAlex, pai sfaturile voastre-s de suparat? Mercie mult pentru ginduri bune. Eu ma gindeam ca daca mai ashtept va fi cam tirziu. Citesc o groaza de prostii despre riscurile crescute dupa 26 ani shi ma apuca groaza. Ne dorim mult un copil sanatos shi vreau shi eu ca orice femeie sa le fac pe toate corect. Plus ca mai apar probleme shi "druck" din partea parintilor de acasa. Pentru ai noshtri 4 ani de casnicie fara bebe e prea mult. Dupa parerea lor suntem sau bolnavi, sau nebuni. Noi insa ascultam multe, dar facem shi vom face cum shtim ca e mai bine bineinteles.
No, riscurile sunt crescute dupa 30 de ani. La 26 esti inca tanara rau [:D]. Cat despre "druck"-uk parintilor, si eu cunosc. Mereu ma intreba tata cand ii vine barza cu un nepot. Raspunsul: dupa ce ma vad cu diploma in mana! Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) [gravi] 23+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...