Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (8)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui angiuta
Mirulita ieri am fost la Zara si am lasat 80 de euro acolo...doar 2 bluzite i-am gasit la reducere cu 5 si 6 euro [:D]. Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)
Pai asta e si problema mea, ca ma duc si dau 100€ si nu cumpar mare branza[bang]. De la C&A nici eu nu prea cumpar din acelasi motiv (haine care la prima spalare intra la apa sau se descos). Acum i-am dat maica-mii cateva modele si masuri de la Miruna si imi face in Romanika pe comanda. Insa pt ''mucea''[bibe] ...si Florin zice la fel, ca nu vrea sa ia la mana a doua..dar eu ii mai iau. Acum am descoperit pe e-Bay un magazin din Austria cu haine noi pt bebe. I-am luat 3 seturi (salopete cu tricou) si am dat 23€ cu tot cu Versand. Nu sunt ele cine stie ce, dar pricum pana la toamna nu ii mai vin, asa ca..merge. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Claudia - vezi daca ai sta mai aproape te-as cauta si pe tine [:D][:D] Mariana - eheheh dar numai cu 2 sapt sunteti mai invarsta [:D][:D].Stii deja ce o sa ai ? fetita sau baiat ? daca o sa ai un baietel si eu fetita ( 90 % asa a zis medicul ca e fetita ) cine stie poate ne si mai incruscim [:D]. Si tu trebuie sa iei pana la al 37-lea sapt magnezium , cefasel , folio forte ca deja pe gat imi ies [vom]. Alexandra cu doua statii de tren m-am candit ca e aici aproape , dar pana acolo sunt 85 de km ( prima data am crezut ca vb de Raunheim , aia chiar ca e aproape 7 km de la noi ) , iar unde stai tu ,aia nu stiu pe unde-i ,in richtung Heidelberg ? Iar de gelozie intre copii si eu am frica , al meu mai are un baiat de 13 ani , cu cine nu ma inteleg deloc ( poveste lunga , cate-odata imi vine sa fug in lume ) , si de cand stie ca primeste o surioara nu ne intelegem nici asa . Monik [gravi] 21 +[url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poze Monik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik, am incurcat localtatile. Credeam ca locuiesti in Hockenheim, cel cu circuitul de f1, nu la 88 de km de mine in Hochheim[:)] Da, voi aveti dreptate, dar io am cel putin 10 seturi de haine pt fiecare dintre pitici, 2,3 geci de iarna, la fel si primavara..pt "mucea"[bibe] am la fel de stat in casa. Mai bine ii cumpar haine decat sa platesc la energia pe care o consuma uscatorul[:D] Dinora, ti-am raspuns la intrebareata in mesajul precendent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,noi am cumparat pana a trecut copila de masura 92 de la C&A si H&M.dupa masura 92 nu mai ne plac asa mult.la ZARA nu sunt mereu frumoasa.s-a intamplat sa iau niste bluze de la ZARA care dupa primul spalat sa intre la apa jumate[alcool][alcool].la DM se mai gasesc chestii dragute dar depinde si aici.mie personal imi plac la nebunie bazarurile,si mereu caut rochite si fustite.acu depinde si de noroc.cu jucariile,am luat si noi dar si multe de la bazar.la fel carti.pentru fetele care au copii ce poarta body,am luat de la ALDI si s-au comportat super,sunt calitate buna nu se modifica la spalat nu-si schimba culorile.mie mi-au fost de folos si sunt ieftine.chiar de sapt viitoare sunt in reclama,2 buc 4,59. O zi frumoasa!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Si mucea al meu are multe toale pt ca i se pare foarte interesant sa dea si la salopeta supica si nu reusesc sa spal eu cat de repede le murdareste el[:D]. Iar Miruna se schimba de haine si daca au o picatura miiiiiiica de apa [bang]. Strampii care au o gaurica miiiiica, se arunca imediat in gunoi pt ca '' eu nu vreau ca port lucruri kaaaapuuuuttttt[q] '' Revenind la chestii mai amuzante, m-am cocosat de ras ieri: Miru vroia sa imi arate cat de bine face ea ''roata''. Si cand il vad si pe Henrik ca se aseaza pe covor, se sprijina in maini si cu curulutzu' in sus, incerca si el sa sara[olala]....Apoi Miru isi ia avant si executa o saritura in lungime. Mucea al meu, isi ia si el avant, dar cand ajunge la partea cu saritura...fuge mai departe si apoi se aplauda singur [olala]. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai de dimineata am postat acest mesaj la Viata in Germania, dar vad ca nimeni nu raspunde...ori nu au intrat cei care sunt in masura sa stie ceva. asa ca va intreb si pe voi, poate stiti ceva....am nevoie de informatii cat mai repede. "am si eu o intrebare , pentru cei care stiu... stiu ca se fac cursuri de invatare a limbii prin Bundesamt(!), sunt nenumarate scoli(private) la care se poate merge....cu plata sau fara plata, in functie de venit...intrebarea mea este, daca cineva incepe o astfel de scoala apoi din varii motive renunta la ea, mai poate face alte cursuri de limba? nu neaparat la aceasi scoala. cum poate invata cineva limba, fara s-o cunoasca deloc? in regiunea Bayern, Nurnberg mai precis ma intereseaza." (nu pentru mine, vreau sa ajut pe cineva si nu am de unde sa iau informatii!) ************************* [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132054"]Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124757"]MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU[/url] ************************ Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Eu i-am luat Mariei ffff multe hainute de la Auchan din Luxemburg. Au astia niste reduceri... Tricouri 2-3 euro, blugi 3 euro, raiati 5 euro, dresuri 3 euro, set 3 bodi-uri Petit Bateau 10 euro, anul trecut i-am luat o jachetuta superba tricotata si cu gluga la 10 euro... Incaltaminte tot de acolo i-am luat. Ii mai comand multe chestii pe mytoys.de, de ex. in perioada reducerilor i-am luat o bluzita s.Oliver f draguta la 4,99 euro. Body-uri i-am luat de la DM, Woolworth si din Auchan. Iar geaca de iarna am gasit la Kik, a costat 10 euro dar e excelenta, suntem fff multumiti de ea. Noi absolut toate lucrurile purtate le ducem in Romania, la familii mai modeste din punct de vedere material. Imi creste sufletul sa stiu ca oferim unor copii mai putin norocosi decat Maria hainute frumoase si de buna calitate. Mai cumpar si de la H&M sau C&A, dar mai rar, ca nu prea am timp sa ajung. De la C&A i-am luat un pulovaras si o jachetuta, suntem multumiti de ele, nu am avut probleme. [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url] [url="http://b3.lilypie.com/CmZlp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134192"]Si primele perlute[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
mai de dimineata am postat acest mesaj la Viata in Germania, dar vad ca nimeni nu raspunde...ori nu au intrat cei care sunt in masura sa stie ceva. asa ca va intreb si pe voi, poate stiti ceva....am nevoie de informatii cat mai repede. "am si eu o intrebare , pentru cei care stiu... stiu ca se fac cursuri de invatare a limbii prin Bundesamt(!), sunt nenumarate scoli(private) la care se poate merge....cu plata sau fara plata, in functie de venit...intrebarea mea este, daca cineva incepe o astfel de scoala apoi din varii motive renunta la ea, mai poate face alte cursuri de limba? nu neaparat la aceasi scoala. cum poate invata cineva limba, fara s-o cunoasca deloc? in regiunea Bayern, Nurnberg mai precis ma intereseaza." (nu pentru mine, vreau sa ajut pe cineva si nu am de unde sa iau informatii!)
Nu stiu cum e in Bayern sau Nurenberg dar iti pot spune cum e in Berlin. Eu am mers la cursuri de limba la VHS si majoritatea colegilor faceau cursuri fara sa plateasca. Am avut colege care au intrerupt pe motiv de sarcina si profa le zicea ca pot relua oricand cursurile daca nu le-au terminat (pana la B1). De asemenea, daca dau examenul de B1 si nu-l promoveaza au dreptul la inca 300 de ore (de la A2.2), am avut o colega care nu promovase examenul si a refacut cursurile. Despre formalitati insa nu te pot ajuta, sigur cei de la scoala pot da mai multe info. Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari nu ai mai scris de mult la noi,eu stiu numai de cursurile prin Volkshule ca fiind cele mai ieftine,prin Bundesamt nu stiu nimic,in regiunea Nürnberg sta Dinora,Mihaela,Gabriela poate intra ele sa-tiu dea un sfat [flo]. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trischa e din München poate stie si ea ceva.... Miri [pk][pk] ptr Marian Urzica al tau [:D][:D][pup][pup]. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...