Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenie la plesneala *31* - Alaturi de Gabitza!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas
apare si omu si voi gata fugiti care incotro...despre ce rapoarte e vorbe pe aici ca eu nu mi-am dat cu seama??? se face lucruri sicrete??? pe dosilea???si daca voi sunteti toate o graba cu serviciile voastrea, eu de azi [jamaica] sunt in concediu...10 zile....si uite asa am reusit si eu sa imi fac curat, sters geamurile ca toata iarna nu le-a sters nimeni, bietele de ele. am spalat perdelele...si dupa toate astea, primesc o intrebare ispasita de la al meu sot...."da asta e si curatenia de Paste sau mai facem si atunci??" si i-am zis ca facem in fiecare week-end asta...[alcool] [alcool] ca vine caldura de acum...doar nu is [bang] dar sunt asa suparata pe el ca de ciuda i-am zis.kari m-ai intrebat ce face Gabi. Cred ca e bine, incepuse procedura de permutare mobili, paturi, canapeli, haine si cate si mai cate are omu adunate la casa lui, catre mama ei. se muta cu mama ei. inca e tare. e bucuroasa cand isi vede tatal in poze, dar isi aminteste ca nu mai e si plange. durere e inca recenta si doare extrem de tare acum. poate cu timpu se va mai estompa.kokiy si daca tot te duci sa iti scoti diploma de studii, scoate-o si pe a mea.ca nu mai ajung sa o scot.beyyyy gradinta e gata...am facut curat, am amenajat tot, jucarele nu avem, avem carti de adulti, filme horror, loc de fumat si tot ce isi doreste copilu...asa ca va astept copii cu cea mai mare incredere la mine. [:D]pozeid="purple">, Just Meid="blue">Infertilitatea este o boalaid="red">, Bazar pt Mihaitaid="blue"> [sofer] ambitioasaVotati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"id="red">
align="right" id="quote2">ati auzit?? Delphinuta noastra si-a luat concediu!!! "reao", "urato", te prindem noi si te smotocim! [pup][pup] lasa ca trimitem copii (io ma razgandisem) ca sa te inveti minte sa nu mai stai in concediu cand altii muncesc![pup][pup] (auzi, ne-am uitat la pozele tale intr-o zi si fimiu se uite, se uite si zice:"fata asta de ce nu m-a asteptat pe mine, ca sa ma insor eu cu ea[alcool][alcool]?", io raspund:"vroiai sa imbatrneasca sateptand sa cresti tu mai putulic!")*************************Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA! MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAUid="red">************************Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dodo [pup]

cui ii faci vaccin?

Gabi [pup]

Oana,ati ajuns acasa?cum e Soso?va [pup]

n-am mai baut cafeaua cu voi,nici tigari n-am mai fumat [:)]

 

oare ce e linistea asta pe-aici?

voi de ce sunteti morcovite? [:D]

 

eu sunt putin racita si ma tot doare capul(asta ca sa nu uit ca am [:D]).....

in rest,ma descurc [alcool]

 

am indepilinit jumatate din misiune,mai am maine restul si gata [pk]

 

sa aveti o seara buna,

va [pup]pe toate +copilasii [pup]

 

 

Alaturi de EMMA [ruga]

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon],mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
dodo [pup]cui ii faci vaccin?
align="right" id="quote2">Mie este vaccinul antitetanic care se face in rapel[;)]dupa 30 de saptamani primul si fix la o luna rapelul[pup]
Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">Varsta lui Donu' Bodoid="blue">Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelleid="red"> goblenuri-relatii pe blogul DonuluiCredinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!id="red">[ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
ati auzit?? Delphinuta noastra si-a luat concediu!!! "reao", "urato", te prindem noi si te smotocim! [pup][pup] lasa ca trimitem copii (io ma razgandisem) ca sa te inveti minte sa nu mai stai in concediu cand altii muncesc![pup][pup] (auzi, ne-am uitat la pozele tale intr-o zi si fimiu se uite, se uite si zice:"fata asta de ce nu m-a asteptat pe mine, ca sa ma insor eu cu ea[alcool][alcool]?", io raspund:"vroiai sa imbatrneasca sateptand sa cresti tu mai putulic!")
align="right" id="quote2">
[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] ma doare pe sub coaste de cat am ras.
cat poate fi de scump.... [pup] [pup] pe iubitu meu mic.
si tu femeie rea i-ai frant inima....tb sa-i spui altceva, nu ma intreba ce, ca nu sunt in stare sa spun acum, dar tb sa ii spui ca il voi astepta....devortez pt el...sa stii

pozeid="purple">, Just Meid="blue">
Infertilitatea este o boalaid="red">, Bazar pt Mihaitaid="blue">
[sofer] ambitioasa
Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"id="red">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, nu stiu daca ati vazut mesajul asta![q]Oana ne rugam sa te faci bine. banutie o gripa de-aia neteasca rea si pacatoasa! probabil ca Oana a luat vre-un virus!
Citat:
citat din mesajul lui cristiana58
Buna ziua,Sonia si Oana sunt inca la Munchen. Au fost la controlul cardiologic si totul este in regula. I-au fost puse aparate auditive, dar inca nu este o schimbare semnificativa: este foarte atenta la ce este in jurul ei, sunetele emise sunt altfel decat cele de pana acum, dar totusi nu raspunde asa cum si-ar fi dorit Oana. Mai trebuie reglate aparatele...., si probabil nu va scapa de operatia de implant cohlear. Trebuiau sa vina maine acasa, dar..Sonia a contactat o viroza respiratorie foarte urata, saturatiile au scazut, asa ca este internata in spital. Tuseste, nu poate respira cum trebuie, asa ca e ajutata de oxigen, ia o gramada de medicamente si e tare bleguta. Sper sa isi revina cat mai curand!Ajutati-o pe Sonia!Poze Sonia
align="right" id="quote2">*************************Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA! MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAUid="red">************************Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kari [pup] am vazut si eu mesajul. Of mititica, asta-i mai lipsea.

Oana va asteptam sa veniti acasa sanatoase [pup]

 

Gabitza [pup] [grup]

 

devo multumesc pentru dedicatia offline [:D] [pup] [pup]

 

Tantzo da' ce faci soro de are lumea nevoie de tine "in 14 locuri in acelasi timp"? [:D]

 

mariussimiuc [pup] io ti-am mai zis ca te alerg daca te mai prind cu prajiturici la "manechine" ca mine, asa [:D]

 

Andrushko io te rog sa nu te bagi peste locul meu de statuie [:D] Adica deja stai mai mult ca mine la munca? [:D] Vezi ca o sa-ti zica copilul "tanti" daca te vede asa rar [pup]

 

Vio [pup]. Te mai descurci la lectii sau o chemam pe Delphi? [:D]

 

Delphi nu ma bate prea rau ca n-am apucat sa-ti trimit pachetul, dar o sa ajung la posta! Promit! [pup]

 

Rhoneea [pup] ma bag si io la o pipa [:D] si spor la treaba!

 

Dodo [pup] burtica si pe bebelasha sa mai stea cumintica un pic

 

umflatel [pup] ce mai face iubitul meu? cum mai e cu terapia?

 

sorana [pup] n-or fi alea cele mai reusite poze da' tot o veverita frumoasa ai [:D]

 

kokiy [pup] o gramada de treaba ai! [:D] demisii, reveniri..da' ce-i la tine acolo? s-a rasturnat taraba cu job-uri? [:D]

 

Io dupa ce ca vin pe acasa cind imi aduc aminte, il ma gasesc si pe al meu consort bintuind pe net [bang] Asta ca sa nu mai am si io loc [bang]. Acu' cred ca-si scoate pirleala pentru lunile in care nu avea el loc de mine [:D]

 

[pup] toata mahalaua, ca asa cum mi-e obiceiul [bang] sigur am uitat sa pup pe cineva

 

****************************************************************

 

In fiecare zi alaturi de Emma!id="green">id="size4">

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

Curiosilor [:D]

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Doamne! Emma e din ce in ce mai rau [q] [q]As fi vrut sa-i spun macar un cuvint Aidei, insa nu pot. Nu stiu ce as putea sa-i spun eu sa pot sa iau macar o bucatica din durerea ei. Demult a trecut de limita suportabilitatii unui om. Doar ma rog. Atit.
Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
... revin acum cu vesti , nu am scris ca nu am avut timp , nervi ... nici acum nu am dar va iubesc prea mult ca sa nu scriu...Deci , dupa ce ieri analizele au aratat ca rinichii nu mai lucreaza si era adevarat , am reusit sa punem totusi in functiune ... sa mai treaca o zi , pt ca , asta nu va merge la nesfarsit [q][q][q] ... si pe langa problemele de evacuare intestinala , care de fapt ne-a ocupat ultimele 2 zile si 2 nopti pt ca din jumatate in jumatate de ora era nevoie de asistentza ... au revenit durerile [q][q][q] dar nu asa cum eram obisnuiti ci sub forma de frison la piciorul drept dar cred ca groaznic de dureroase pt ca urla [q][q][q]si daca acum cateva saptamani reusisem sa scad doza la 100mg , eeeei , in doua zile am urcat-o la 300mg si tare teama imi este ca nu va merge pt ca ceva 'frison' mai are.... viitorul apropiat nu pare deloc linistitor si nici imbucurator [:(] copilul meu a ajuns ca fiecare zi sa fie un chin [q][q][q][q] , de fapt fiecare ciclu de 4 ore (la 4 ore ii fac doza de tramal) e agitat si cu destule incidente [q][q][q] ... acum spre exemplu respira foarte neregulat , am impresia ca gata , inima s-a oprit , dar dupa 4 secunde incepe iar sa respire sacadat de cateva ori si apoi iar pauza [q] ... azi i-am dat o perfuzie cu K ca scazuse putin sub normal , deci pot exclude sa se opreasca inima de la K mic ... si raman boala si doza extrema de tramal [q][q]... acum astept sa ii dau urmatoarea doza de otrava , peste 2 ore si jumatate si ii numar bataile inimii si sper ca pana atunci sa nu mai aiba "frisoane" si fara dureri de burtica si fara stare de greata ...Nu va suparati pe mine ca nu ma odihnesc , credeti-ma ca nu am cum sa o fac. Mai fur cate o 'ora' de somn si cred ca cumulat ajung la 5 ore pe zi , dar Emma este inca aici [q][q] si nu pentru mult timp [q] are cea mai mare nevoie de mine [q] pur si simplu nu pot sa plec de langa ea [q][q][q] o iubesc atat de mult si va pleca [q] sper doar sa fie ceva dincolo si sa ii fie bine , sa poata iar sa mearga si sa alerge , sper sa nu ii fie frica si sa poata sa inteleaga si poate candva o voi reintalni [q][q][q][q] sa pot sa o strang in brate asa cum am facut-o de un milion de ori , dar acum nici asta nu mai pot desi e langa mine [q][q][q][q]Aida ... 9+Poze cu noi[flo]"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"
align="right" id="quote2">
****************************************************************
In fiecare zi alaturi de Emma!id="green">id="size4">O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console"> POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">
Curiosilor [:D] excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q][q] offfff,e ingrozitor....

 

Alaturi de EMMA [ruga]

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon],mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetele,

dureros ,am ramas fara cuvinte [q] ...problemele mele sunt un fleac pe langa ce trebuie sa indure aceasta mama ... cata durere poate sa indure acest copilut [q] ...ufff,de fiecare data cand citesc despre Emma imi strang copii in brate si plang [q]...suntem asa neputinciosi ...mi se pare cea mai crunta durere ...sa ne vedem copii suferinzi si sa nu putem face nimic [q]

 

**************************************

Si Mihaita are nevoie de voi!Bazar [loveyou]

Bazar pentru Sonia si Andrei [comoara]

Si ingerii au nevoie de ajutor ! [il]

**************************************

Iulia, mami de [zana]Claudia (12.12.01) si [bonjovi]Razvan (08.06.07)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...