Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CUM V-ATI CUNOSCUT SOTII?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
noi am fost colegi de generala, clase paralele. dupa 13 ani, facultati, relatii in pragul casatoriei, ne regasim in acelasi grup de prieteni, eu tocmai iesita dintr-o relatie de 2 ani jumate, cu cineva pe care-l consideram jumatatea mea atunci. in august 2003, intre 2 relatii superficiale, deh, sa-l sterg din minte pe ex, m-a abordat direct. habar n-aveam ca nutreste alte sentimente... decat amicale. mi-a spus franc ce simte, ca-si doreste o relatie cu mine, ca stie ca e pe "ne-pusa masa" dar nu mai are rabdare sa astepte sa ma prinda iar intre "pretendenti". in septembrie 2003 m-a cerut in casatorie, am zis nu. apoi la cea din ianuarie 2004 am zis da. in martie ne-am casatorit. avem un baietel de 1 an. iubirea mea a crescut cu fiecare zi. ii multumesc zilnic lui DD si sotului pentru determinarea lui. Mamica de berbecut-Luca 9 aprilie 2008 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128721"] Viata in 3 + [/url] [url="http://family.webshots.com/album/570900895aIxAxJ"] fix 365 de zile[/url] [url="http://b1.lilypie.com/HN0Jp3.png"]Luca creste[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wQ1utlO/weight.png "]Miha scade[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am cunoscut la discoteca. Cand ca ma gandesc ca nici nu am vrut sa ma duc in aceea duminica in discoteca, dar a insistat foarte mult o prietena. La un moment dat a aparut el (iar eu am reactionat in acest fel[olala][pofta], si m-a invitat la dans. Pe mine parca ma lovise cineva in cap [m-a], iar el ma invitase la dans sa imi faca lipeala cu un coleg de-al lui. Cand mi-a spus imi venea sa-l strang de gat[bang] dar m-am abtinut, l-am refuzat frumos[:D] si i-am spus ca cu el o sa ies in oras dar cu colegul nu. Am inceput sa ne intalnim, dupa un an si trei luni ne-am casatorit, dupa un alt an si o luna s-a nascut baiatul; de atunci au trecut 18 ani si nici nu stim cum a zburat timpul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cunoscut sotul tot in discoteca...eu eram implicata intr-o relatie ( slava domnului ca m-a salvat din ea [bang]) dar certati fiind , m-am dus cu prietenele in disco neinsotita . Sotul m-a urmarit cu privirea mult timp si in cele din urma si-a luat inima in dinti si m-a invitat la dans si mai apoi, m-a condus si acasa...eu , fata sincera, i-am marturisit ca sunt intr-o relatie dar care cam scartie...el, baiat sincer,(greseala lui[:D]) mi-a spus ca este soldat in termen...atat a trebuit sa aud ca mi-am si luat gandul de la el...nu ma vedeam plimbandu-ma prin parc cu un "castravete', cum le ziceam noi soldatilor, chiar daca sotul avea un program privilegiat fiind la termen redus( asa aveau cei cu studii superioare)...i-am scris nr de telefon pe carcasa unei casete dar stiam de la inceput ca nu-i voi raspunde... Bineinteles ca asta am si facut, iar sotul a ajuns de rasul unitatii dupa ce le-a terminat la toti colegii cartelele telefonice si fara niciun rezultat...maica-mea si sora-mea erau in pragul disperarii ptr ca nu mai stiuau ce sa inventeze ...omul era insisitent nu gluma! A urmat un an in care eu am lalait-o tot in fosta relatie... de cateva ori l-am gasit pe sot " intamplator" la coltul blocului meu de numai stiam saraca de mine pe unde sa ma ascund de frica ca ma ia la rost dupa teapa cu telefoanele[:D]...mi-a declarat mai tarziu ca intamplarile nu erau intamlatoare[:D], omul ma vedea din masina cand ma indreptam spre casa si-mi iesea in cale ca sa ma abordeze, dar de fiecare data ,vazand ce speriata eram, nu indraznea sa se apropie de teama sa nu fac vreun infarct... Ei, si cum soarta le aranjeaza ea pe toate, de data asta absolut intamplator, o prietena foarte buna a mea l-a intalnit la o petrecere... ea singura la vremea aceea, el tot singur, au incercat sa se apropie dar din una in alta, el i-a spus ca e indragostit de altcineva...surprinsa, prietena mea , si-a dat seama ca eu sunt acea persoana si mi-a relatat intamplarea... Cum va spuneam, relatia mea de atunci,destul de nabadaioasa, imi cam erodase increderea in mine... am stat , nopti intregi, gandindu-ma ,cum doamne iarta-ma e posibil sa fii indragostit de cineva cu care doar ai dansat intr-o seara, un an de zile dupa...gandul ca cineva ma iubea de atata timp din umbra ma facea sa ma simt atat de bine incat intr-un final am decis sa-i dau o sansa...si l-am sunat eu, dupa ce am facut o saptamana de zile sapaturi sa-i aflu numarul de telefon...dar totul a meritat pe deplin...emotia din vocea lui atunci cand m-a auzit la telefon,fericirea care ii lumina chipul la prima noastra intalnire adevarata,grija si afectiunea lui ptr mine, m-au facut si pe mine sa ma indragostesc iremediabil...si dupa 10 ani suntem tot asa...s-am incalecat pe-o sa, etc[:D] Hai ca m-am lungit cat o zi de post, da-mi place sa-mi aduc aminte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi am cunoscut sotul cand aveam 14 ani ,el 18;eu scolarita eminenta el rebel convins [olala],ne am placut ne am cuplat ne am certat . Apoi ne am intalnit din pura intamplare unul langa altul intr un autocar spre bucuresti .Iar nimic[bang].Au trecut 6 luni .Ne am intalnit iar in acelasi autocar iar unul langa altul .Eu trebuia sa ma casoresc peste 2 luni eram la un shopping de nunta si nu stiam cum sa imi ascund cele cumparate(ca sa nu seprinda omul ca sunt busy ).El m a invitata la o cafea ,am baut o la el acasa timp de 24 de ore si dimineata m- a rugat sa mai raman.Am ramas ,am anulat prima nunta si peste 3 luni m a cerut de sotie .El era burlac convins ,dragul de el [pup].Ne am casatorit si in curand implinim 4 ani de la casatorie si suntem impreuna de 5 .Si chiulim amandoi dela serviciu ca sa stam mai mult timp impreuna [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne-am cunoscut in vara lui 2002. eu tocmai terminasem liceul si ma angajasem ca sa mai castig un ban pana in toamna cand incepeam facultatea. la cateva zile de la angajare o colega mi-a propus sa ma duca ea acasa intrucat ieseam seara pe la 10 si afara ploua. pe ea trebuia sa vina sa o ia un prieten si coleg de-al varului ei. mi-a povestit atat de multe despre el incat mi-a "mentionat" pana si faptul ca are masina de spalat automata[:-)))][:-)))][:-)))]. astfel ca eu nici nu-l cunosteam si stiam pana si un astfel de detaliu. a venit timpul sa plecam, ne-am urcat in masina, a dus-o intai pe ea acasa si pe urma a ramas cu mine pana in ziua de azi[:D]. El spune ca a fost dragoste la prima vedere, ca i-au placut picioarele mele (eram imbracata cu fusta scurta), eu m-am indragostit pe parcurs[:D]. El imi spune ca m-am maritat cu el doar pt ca avea masina de spalat automata. Azi ne intelegem foarte bine si avem si o mandreata de fetita. Cand o sa am timp o sa pun si niste poze. Eu va scriu de la serviciu ca acasa mai greu cu netul cu atatea treburi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
[hopsieu]In vara lui 2000 eram eleva in anul 1 la postliceala sanitara si faceam practica in spitalul militar. nu aveam nici o treaba cu practica (dovada ca nu am profesat ca asistenta niciodata), dar in rarele dati cand ajungeam pe acolo imi dadeam si eu silinta sa mai invat una alta. intr-o dimineata dr. de garda ne roaga pe noi elevele, sa-l insotim prin saloane. cand am intrat in unul din saloane, dr. a inceput sa faca "reclama" unui tip " uiti fetelor aici un baiat bun, serios, de familie buna,[:-@] ." (erau prieteni de familie). eu nici nu ma strofocam sa ma uit la " baiatul bun" ,aveam pe atunci o relatie destul de serioasa de vreo 3 ani, cu ganduri mari de viitor, plus ca tanarul laudat nici nu se sinchisea sa ridice ochii din o carte. colegele dadeau coate si se hlizeau pe infundate. si ce sa mai lungesc vb cand dau sa ma uit, a lasat si el cartea, si am ramas ca o tampi parca eram [alcool]. el s-a vazut de ale lui mai departe si eu o luasem razna de tot[bang]. am inceput sa fac "cercetari" studiindu-i fisa de internare, cand il vedeam [pofta]. in fine mi-am luat inima in dinti (nu ca as fi vreo timida[:D]) si am inceput sa-i fac avansuri. eram[il] rau de tot. eu aveam 19 ani el 26, el destul de matur, eu cu capul in nori (unde mai ma pierd astazi[:D]) am avut si noi multe peripetii si piedici , dar acum suntem o familie frumoasa cu [fetita] de aproape 3 anisori. ne iubim si incercam sa facem fata vietii impreuna.[pup][flo] Alina & Maria-Louisa 19.08.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La serviciu ... era cel mai bun din departamentul de grafica computerizata, era asa un fel de VIP, era (si este si acum) foarte introvertit, vorbea putin, statea retras, era mereu amabil si mi se parea din cauza asta ca e cam arogant. Am lucrat impreuna vreo 2 ani, ne invarteam cam in aceeasi gasca, iesiri dupa serviciu ... am fost alti 2 ani amici foarte buni, l-am consolat cand fosta lui iubire l-a lasat balta si tot eu i-am plans pe umar cand am fost parasita. A fost o relatie care a progresat in timp ... am fost prieteni 4 ani, suntem casatoriti de 12, am emigrat impreuna si avem 2 copii minunati. Emigrarea ne-a cimentat relatia foarte mult, copiii au zdruncinat-o. Acum suntem intr-un echilibru, nu mai e ca la inceput dar nici rau nu este ... nu cred ca imi doresc sa se schimbe ceva, nu vreau mai bine si desigur nu vrea mai rau. Am trei momente de la el, pe care nu o sa le uit niciodata - prima data cand m-a sarutat mi-a spus "daca ai sti tu de cand astept momentul acesta" , momentul cand m-a vazut mireasa, cand efectiv i-a cazut fatza si mi-a spus "Mama Piticule, habar nu ai cat esti de frumoasa" si cand am nascut baiatul, pe care ne-am chinuit ceva sa-l avem, in sala de operatie, printre lacrimi mi-a spus "am reusit Piticule, noi doi am reusit" ... [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...