Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CAND SOTUL ZICE;DRAGA TE-AI FACUT CAM URATA?!!!


Recommended Posts

Anca-lanyy, stiu ca nu esti intr-o situatie prea fericita acum, nu vreau sa te amarasc prea tare. Insa indiferenta de care ai sa dai dovada in momentele acestea ii va fi un foarte bun argument pentru ce va putea urma. Se va detasa de tine (si pe buna dreptate, din moment ce nu-ti pasa si ii oferi indiferenta) si isi va cauta ceea ce ii lipseste: dragoste si intelegere. Nu-i va pasa ca le va gasi in alta parte, isi va urmari evident interesul personal (asa cum toti o facem de fapt) si despartirea voastra va deveni certitudine. Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa se intample. Nu cred ca-ti folosesc la nimic indemnurile de pe-aici, in afara de faptul ca-ti mai versi nervii, ele nu vor duce la o remediere a relatiei intre voi. Parerea mea este pe cat posibil sa incerci sa ai o discutie cu el sa vedeti ce puteti face amandoi si cum puteti remedia problemele ce au aparut. Abia cand esti convinsa ca ele nu se pot remedia, abia atunci poti sa te gandesti la despartire. Pana atunci, misto-urile de pe-aici nu au cum sa faca bine casniciei tale. Sper sa tratezi cu intelepciune problema si sa gasesti solutia cea mai buna pentru voi! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Interesant, Adina Iulia: deci sotzul incearca sa-i submineze increderea in ea, sau poate n-are niciun scop, dar asa e el badaran si cam prostalau (un om inteligent si de bun-simtz nu face asemenea remarci grosolane nici cand e cazul, daca vrea sa obtina o schimbare in bine stie sa fie subtil!) dar tu tot pe ea o sfatuiesti sa fie diplomata, sa stea blanda in banca ei, nu cumva sotzul, vazand-o indiferenta la remarcile lui ciobanesti, sa se "detaseze" de ea si sa fuga la alta... Eu nu le inteleg pe femeile care se agatza cu disperare de cate-un barbat dovedit a fi neam-prost, afemeiat, betziv sau violent...numai asa, "sa-si tina casa". Adica tot partea jignita trebuie sa se puna pe compromisuri si sa inventeze strategii de resuscitare a relatiei?! [gravi]32[fetita]Sophia http://community.webshots.com/user/Ilinca_M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tine ilinca,chiar asa tot noi cele jignite trebuie sa facem compromisuri?pentru ce daca nu mai merita?inca nu am primit nici un raspuns in ceea ce priveste magariile lui,deeh poate omu'sa saturat de aceeasi femeie,sau trece printr-o criza pe 19 martie face 31 de ani,sa fie asta cauza,sa tratez lucrurile cu intelepciune si sa astept sa ii treaca de la sine?daca voi astepta prea mult fara rost,eu voi mai pierde ceva timp din viata mea cu asa ceva?[:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, pai daca nu mai merita...nu va mai chinuiti in zadar. Si in nici un caz nu ma refeream sa astepti sa treaca de la sine, pentru ca "de la sine" relatia voastra s-a dus de-a berbeleacul. Ma refeream sa faci ceva, dar altceva decat ai de gand sa faci: sa incerci sa rezolvi problemele aparute intre voi, prin comunicare cu partenerul tau de viata, si nu prin revolta (ce probabil ca esti si tu convinsa ca nu rezolva nimic). Dar daca nu mai consideri ca aveti vreo sansa, atunci nu are sens sa-mi urmezi sfatul meu. Din punctul meu de vedere omul a spus clar ce-l deranjeaza. Ilinca, nici eu nu inteleg femeile pe care le-ai dat de exemplu, insa nu cred ca e cazul de vreuna aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ipearina
Mie mi s-a spus o chestie asemanatoare cu cativa ani buni in urma de vreo doua ori de catre doi barbati diferiti, dupa ce in prealabil fusesem zana din povesti. Motivul? Tocmai aparuse o alta la orizont [:D]. Asta in cazul meu.
Cred ca asta este in cele mai multe din cazuri nu numai la tine..Cred ca invers se intampla cel putin eu am trait-o dar macar nu eram maritata cu el. Cait Home is where heart is...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorenyy am citi undeva ca operatiile de marire a sanilor nu este 8-10000,nici pe departe.este in jur de 2500-3500e,si au garantie pe viata,asta in cazul in care faci un copil si automat ti se maresc si sanii si pielea se intinde dupa ce nasti si nu mai alaptezi binenteles ca se vor lasa un pic si abia atunci trebuie sa te gandesti la o noua interventie asta daca vrei.durerile am inteles ca nu sunt atat de groaznice primele 24 ore sunt mai critice in rest e totul ok.doar ca va trebui sa porti un sutien 3luni zi si noapte.in rest succes sper sa iti iasa bine si sa imi spui ca iti pece cum au iesit.iar cu barbatul clar are pe alta simtul meu de felina nu ma inseala cred ca pe nici o femeie nu ar inselao,aseara mirosea ciudat,un parfum nou si omul veselie mare pe capul lui,nici macar nu a mai bagat in seama copilul care pana acum de cum intra pe usa ma intreba ce face si mergea la el sa il pupe,acum?pauza.nimic.canta era fericit...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca,eu vreau sa incerc marire de sani cu gel coeziv(daca nu ma insel),este mult mai scump,si in afara de faptul ca platesti ptr gel,trebuie adaugat si anestezistul,asistentele medicale,spitalizarea(chiar ptr cele 4-5 ore),medicamentele,si alte mici cheltuieli.Intotdeauna depinde si de orasul in care locuiesti(Ny-ul inca se respecta la preturi)[bang],zona,[:-@],marimea saniilor,bineinteles,cand tragi linie,ai nevoie de interventie chirurgicala pe cord[:-/] De sotul tau,ce sa te mai sfatuiesc?Ai primit atatea sfaturi,dar tu esti cea in masura sa iei hotararile,nu noi traim cu tine in casa,nu impartim bucuriile si necazurile,incercam si noi sa te ajutam cat de mult putem,intotdeauna vom fi disponibile cu o vorba buna,sau mai putin buna. Depinde cat de puternica esti,cat de multe palme poti lua de la viata,daca accepti compromisuri(nu cred ca ase merita,in astfel de situatii,parerea mea),esti atat de tanara mai Anca,esti femeie,ai un inger de copil,nu merita nimeni sa-ti foloseasca sufletul drept covor de sters pantofii... Anca,din experienta mea,traita,un barbat isi schimba comportamentul,sa nu spunem ca 100%,dar pe aproape,in cazul cand apare o alta femeie...noi,sotiile,partenerele,mama copiilor lor,suntem doar "femeile din casa",trebuie sa ne conformam,sa nu punem intrebari,doar sarabdam si sa le acceptam taraseniile....Eu cum am simtit,am inceput sa "sap",s-a dovedit prin a fi adevarat,cum ai spus si tu,flerul meu de felina nu m-a inselat.Doar fi pregatita,puternica,trage aer in piept,nu va fi usor cand vei descoperi ceea ce se intampla,nu face scandal,nu merita,nu te injosi,ptr un barbat fara scrupule,educatie,s .a m.d Gandeste-te la viitorul tau si al copilului,ce vei face maine,peste o saptamana,peste un an...Iti urez multa bafta si incredere in tine!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai eu acum vad ca nu esti in RO scuze daca esti acolo automat e totul mai scum.da ai dreptate.multumesc pentru sfat dar nu cred ca pot sa tac din gura si sa inghit asa ceva,doar traieste cu mine sub acelasi acoperis,ce d-zeu pantru asa ceva il las in c...l gol,ii voi lua tot...si cand zic tot pai tot mai nene..[:D]atunci cui o sa-i para rau?ma crede el urata dar o sa vada ca nu sunt si PROASTA[:D][:D][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...