Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Help!Eu sunt Gigi contra???!!!


Recommended Posts

Hei, hai sa lasam turcii cu turcii,grecii cu grecii[:D]Eu in raspunsul catre MIssParker am explicat.Totii grecii intalniti de mine aici sunt la unison against.Asta e,unii da,altii ba,sa nu generalizam ca nu -i tocmai in regula. In legatura cu numele copilului credeti ca la noi a stat treaba altfel?Nope!Iar sotul a motivat ca nu domne,nu punem de dragul traditiei numele tatalui sau ci numai pt ca ar vrea el sa -l faca sa se simta mandru.cam tot aia,dar am optat pt al 2-lea nume,care ne-a placut amandurora.La Sofia am zis din start ca nu o s-o cheme ca pe soacra,iar zgriptzi trecuse la amenintari gen"o sa ai de pierdut".Numele Sofia i-a placut mult sotului,si mie,si in plus,si pe mama mea o cheama asa,dar nu are legatura neaparat cu aceasta alegere. Sunt datoare cu alte raspunsuri si voi reveni cand prind un pic de aer. [flo]pt toate! Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofiliciu-un deliciu[copil] STUTTGART CAMPIOANA!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by zuzunaki
quote:
Originally posted by Andrada
Ati putea sa va mutati intr-o zona mai buna in Germania? A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
teoretic sigur ca da,practica ne omoara...va trebui sa ne cautam alte locuri de munca si crede-ma ca gasim greu,el e la actualul loc de munca de 6 ani,eu ,cum spuneam mai sus abia am incpeut si am posibilitate de prelungire.ca sa nu ma spun ,cu salariul cu care am inceput aici sigur nu as gasi deloc usor,asta daca as gasi... e greu...:((( edit:ideea e ca el refuza cu indarjire sa mai stea in Germania...cred ca intr-un fel vrea sa evite frustrarile parintilor lui legate de viata de aici...care n-a fost grea deloc...si totusi... Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofiliciu-un deliciu[copil] STUTTGART CAMPIOANA!!!
de ce alte joburi?? noi ne-am mutat dintr-un cartier plin de turci intr-un sat chiar la granita orasului. Pana la serv. facem la fel de mult, iar de vecini ce sa zic, nu mai colcaie [:D] Cristina ----------------------------------------------- http://www.sos-satelecopiilor.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Zuzunaki:) Daca ar fi acelasi nivel material, unde ti-ar place mai mult? Te simti bine in Grecia? Ma rog, multi ar da frigul si ploile de aici pe o tara din sud. Costa Blanca in spania e plina de satuce de nemti pensionari, isi iau acolo o casa si-s sigura ca-s mai vizitati de copii acolo decit de ar fi aici[:D] Din punct de vedere material, eu una vad ca mai bine ar fi acolo pe viitor chiar daca inceputul e greu. Acolo o sa aveti apt vostru, uite inchiriati apt, luati altul prin banca si asa aveti doua proprietati. Plus ca la spatiul respectiv pt cofetarie, magazin ori egal ce se face acolo, e fara chirie!! Apai asta e lux. Sa ai bazele afacerii la picioare si sa vrei sa muncestti pt altii..zi si tu! Cred ca te sperie un pic schimbarea, necunoscutul... oare ce o sa fie, cum o sa fie. Dar vb aia acum sunteti tineri,puteti face multe. Sa nu-ti para rau ca nu ai incercat. Dupa 10 ani de muncit la altii, venind de la job pe ploaie si iar ploaie sa nu te intrebi ..oare cum o fi fost sa fim proprietarii la 2 apt, la un mic buisness si undeva la soare si vara lunga:) Si apoi familia greceasca e unita, is dependenti unii de altii, chiar de-l tii pe sot la 2000 km, degeaba[:D]. Cred ca ai fi singura femeie casatorita cu un grec care a reusit indepenedenta emotionala a sotului:) Macar de stati aici, fa-l sa creada ca el a dorit asta, ca de o va face pt tine, iti va reprosa permanent. Si apoi unul din voi doi ar fi linga familie, daca asta l-ar face fericit, de ce nu? Doar e sotul tau! Pina la urma, ai sotz grec, copii tai au si ei singe grecesc prin vene, familia din grecia e si familia lor, eu zic ca tre sa-ti "dresezi" un pic de singe sa curga in ritm de buzuki[:D]. Galagiosi, birfitori, cum or fi, sunt sigura ca partile bune sunt mai multe. Zic astea din perspectiva tot a unei familii mixte ce traieste aici, departe de ambele familii. Dar ma rog, aici e afacerea, de aici vin banii. De ar vinde miine si ar zice ca e mai fericit in Spania ori Italia, si hai sa incepem acolo, nu as sta pe ginduri. Sa nu se inteleaga ca am ceva cu nemtii, ori viata aici, m-am acomodat perfect, ma simt ca acasa, am prieteni, am o viata activa. Dar la fel mi-as construi si in alta parte, asa in formatia noastra de patru:) Multa bafta oricum ar fi:) Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc frumos pentru suport si parerile voastre.Le respect pe absolut toate,m-au ajutat sa gandesc un pic mai limpede.In momentul de fata decizia finala nu s-a luat ,intai asteptam sa mergem la fata locului,vom cantari acolo mai exact si ideea afacerii,si a unei case noi.Momentan ,singurul lucru de care suntem siguri este ca vom ramane aici cel putin 1 an,maxim 2. Va rog sa -mi permiteti din motive personale sa sterg unele postari si consider ca subiectul poate fi inchis. [flo] p.s.daca vrea cineva sa-mi scrie o poate face pe pm sau e-mail. Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofiliciu-un deliciu[copil] STUTTGART CAMPIOANA!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...