Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara,Impreuna!(141) Emma, langa tine...


Recommended Posts

Aidutzu, eu mananc miel cu mare placere, da, nu stiu de ce, la noi se gateste rar ... eu nici nu stiu cum sa-l prepar. Bunica mea face ina o friptura de miel impanata cu usturoi si un bors de miel de [pofta]

 

Mamica de spiridusid="red">

 

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."

Coco Chanelid="navy">id="Georgia">

 

NOIid="navy"> [grup]

 

Spiridusul meu drag id="red">id="Arial Black"> [i]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

danutzooooo cand te aud de friptura de miel impanata cu usturooooi [pofta][pofta] ... tin minte ca intr-un an de Paste au facut bunicii 3 tavi de friptura (si aia mari mancatori de miala) si cum 2 zile au tot fost plecati ba pe la unu ba pe la altul nu au prea apucat sa manance pe acasa , dar dupa astea 2 zile de vizite au disparut 2 tavi de friptura , ca ma lesina la ranza , si se uitau saracii la mine ca nu stiau daca sa cheme ambulanta sau nu (aveam 58 de kg) si eu nu aveam nici o treaba [:-)))][:-)))] ... au zis atunci ca nu au vazut in viata lor asa mancau de miel [:-)))] si ca am matze pana in varful degetelor de la picioare [:-)))] ... am uitata sa va spun ca nona mea fosta mare bucatareasa consacrata , atestata si cautata , eh , va dati seama ce mancaruri face [;)]

... mai ceva , husbantul zice ca am stomac de azbest [:D] , pot face ciudate combinatii fara repercursiuni [:D]

 

Aida ... 11+

Poze cu noi[flo]

"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
ei nuuuuu , nu ceapa si usturoiul sunt ciudatenia ci slanina , ca inainte de sarcina asta nici nu puteam sa pronunt ca imi venea sa vomit si acum mai si mananc [soc]... ahaaaa , ajung pana la urma sa cred ca in zona asta sunt putini mancatori de miel , eu nu stiu daca cunosc 5 persoane aici care mananca miel ...Aida ... 11+Poze cu noi[flo]"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"
align="right" id="quote2">io manc miel [:D]

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci incet, incet, punem de un club al mancatorilor de miel...

 

Aidutzuid="red">, pai tot de Pasti ajung si io sa mananc miel "a la bunica". Si am uitat de drob! Miam [pofta][pofta][pofta]. Cu oua rosii si telemea sau cas langa. gata, inund tastatura.... asta e [pofta]. Si usturoi verde.... lesin!

 

Io-s insomniaca de serviciu. Clar ... la noapte visez miel. Sper ca gatit! Nu stiu ce durere am, da' nu vine somnu'.

 

A propos de pofte, mi s-a pus pe ciuperci. Da' stiti cum le visez? Cum le facea bunicu' pe soba, asa, numa putin curatzate si coapte acolo. Un deliciu......

 

Mamica de spiridusid="red">

 

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."

Coco Chanelid="navy">id="Georgia">

 

NOIid="navy"> [grup]

 

Spiridusul meu drag id="red">id="Arial Black"> [i]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza...

 

Vad ca ati incheiat cina cu friptura de miel, pana la urma...[:D]

 

Haideti la o cafea...

 

[cafea][cafea][cafea]

 

Sa aveti o zi excelenta...[pup]

 

 

 

 

In concurs, cu dor1 si dor2id="red">id="size2">
id="left">

 

BLOG DC-Impreuna Timisoaraid="Century Gothic">id="size2">id="blue">

 

Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!

id="Century Gothic">id="size2">id="red">

 

 

[zana]Pid="red">oid="orange">vid="purple">eid="teal">sid="limegreen">tid="red">eid="pink">aid="maroon"> pid="orange">rid="navy">iid="red">nid="navy">tid="orange">eid="brown">sid="green">eid="limegreen">iid="orange"> mid="black">eid="pink">lid="green">e

[foto]Pid="blue">Oid="orange">Zid="limegreen">E Cid="purple">Uid="teal"> NOid="green">Iid="blue">[foto]

 

[tv]
, Christmas 2007 by INESid="size1">id="blue">, Montaj INESid="blue">id="size1">, Sweet memoriesid="blue">id="size1"> [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza ...

 

multam de cafea Doris ... mai dau si io un rand

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

mai ce festin a fost aici aseara, slanina cu ceapa, miel cu usturoi ... n-ati facut indigestie peste noapte? [:D]

sa va ofer niste paine prajita si ceai ? [:D]

Ana pe unde ai fost ??? ai lipsit de la dezmat?

Deya tot singurica?

Dana si eu am azi in program ceva mancare de ciuperci ... ca si mie mi s-a facut pofta ...

Doris succes azi si maine ...

 

[pup] pe toate, sa aveti o zi faina

 

 

 

 

Geta, mami de Alex

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nush cum il asortezi la [cafea] Dana[:D], da' iaca, vine pentru tine drobu'

si despre miel, daaaa [pk] cu toate alea la cuptorrrr! huh...parca-i simt gustul dulceag. mah...cand am fost la Timis cu huskiotii era o turma de oi pe acolo...cred ca ma duc maine din nou, poate face rost Oscar de un miel [:D] va bagati?! [:-)))]

Silvana 'cow burta' rulesss [pk][:D]

Doris, succes la prezentare si sa nu stresati cainele mey!! [:D]

deya, poi cu raportari la moderatori umbli?? [:D] hai va tzuc, frumosilor [pup]

 

ma arunc in haine si-o tai si eu in cele patru zari!

ne vedem mai peste zi, acu is in criza de timp. va tzuc pe toate la gramada si pe rand, sa aveti o zi frumoasa cu mult soare la sufletel [:)][pup]

 

Kissu drag, o zi fara dureri iti doresc scumpo!

 

 

 

[copil] un copil creste in inima meaid="size1"> [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai salut la tot boboru'....Dorisache,ce pazesti mah?Tu nu vezi ce fac astea aici?Schimba titlu...nu mai Impreuna Timisoara,ci bucataria Timisoara...

Se vede ca se apropie Pastele...vi se lasa de miel si drob,hai????!!

Sunteti duse...clar![:D]

Ba,io in afara de peste...orice leguma carnoasa mananc...nu conteaza..si carne de cal am halit,si de mistret si de caprioara si de iepure salbatic....nah.Asa ca treceti-ma in randul klingonienilor...canibala ,nu alta...[:D]

No,la 11 ultimul hop si am scapat cu problemu'.Pana in prezent orizontul are puternice nuante de roz catre ciclam[:D]...deci estem bine.

Va tzuc[pup] si mai vorbim!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

 

Album pi casa

 

 

 

Amalgam de ganduri

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...