Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara,Impreuna!(141) Emma, langa tine...


Recommended Posts

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani, dragelor!

 

Silvana si Paul

 

 

Poze cu noi

blog DC, Timisoara impreuna

 

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza....

LA MULTI ANI!id="purple"> la toate de 8 Martie ... [flo][flo][flo][flo][flo]

 

vad ca n-a servit nimeni cafeaua, ia poftiti si va treziti:

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

Ana tare frumoase bijuurile .. te cred ca esti atat de mandra.

Doris nici o poveste de la serbare ? hai ca asteptam ..

 

noi am fost la Arad, dar am stat mai mult in casa, deh, cu asa vreme ...

 

o saptamana frumoasa sa aveti

[pup]

 

 

Geta, mami de Alex

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...

 

psxman si la toate fetele,multumesc de uraturi si dedicatii...sa aveti si voi parte de tot binele![flo][asia]

 

Aida,va imbratisez cu mare drag pe tine si pe Kissyid="red"> scumpa si va doresc o zi cat mai buna,fara dureri si cu multe trompetele![pup]

 

Sa aveti o saptamana cu realizari si o zi cat mai buna![pup][flo]

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

 

Album pi casa

 

Pi casa nou

 

 

 

Amalgam de ganduri

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ziua ta, mamico...
id="size4">id="red">

 

 

MOTTO:

Sa zambesti la micile bucurii ale vietii, intrucat minunile cele mai mari se gasesc in lucrurile mici. id="blue">id="size2">
id="left">

 

Si a sosit si ziua de 8 Martie...id="red">

 

Mari emotii in casa, inca de dimineata. Costumul de Cleopatra e pregatit, sta pe umeras, calcat, numai bun de imbracat.

Ciorapeii albi, pantofiorii de lac, asteapta cuminti.

Mai repetam inca o data textul...

Dar ce ne facem cu emotiile?

le venim si lor de hac...

La serbare va veni si mama mea, si bunica mea, da...exact... vom fi 4 generatii...

Si mai beau o gura de cafea si privesc pe geam, amintindu-mi cu drag, serbarile mele...si tin minte ca de fiecare data la serbari, mami meu plangea...acum e randul meu, sunt mama si simt si eu emotiile la maxim!

Nu mai zic de buni, draga de ea, care in ciuda bolilor, se ambitioneaza sa mearga, sa-si aplaude si sa-si sustina stranepoata .

Si plecam...cu mic , cu mare, cu aparatul foto si cu camera video, sa nu ne scape cumva vreo ipostaza...

Intram in gradinita.

Forfota, voci pitigaiate, zambete, costume de carnaval, care mai de care mai colorate...

Si ne strecuram printre aripi de fluturi si buburuze, printre printese si zane, ne ferim de sabiile taioase ale cavalerilor si regilor, ne ciocnim de-o tigancusa, si in final ajungem in clasa.

Doamnele educatoare, elegante, ne intampina si ne doresc o zi minunata.

Si ele au emotii, doar ca stiu sa si le stapaneasca, noi nu...

 

Intram timizi, asezam platourile cu mancare pe masute, ne gasim cuminti un scaunel, pe care cu greu incapem si stam confortabil, si asteptam...

Afara ploua, dar in ciuda vremii, in sala era atata caldura si atata iubire, incat mi s-a parut ca ploaia s-a oprit si a iesit soarele...

 

Pe o masa, intr-un colt, stau randuite frumos, mastile venetiene, pictate de copiii nostri, cu multa dragoste si maiestrie...

Si privesc in sala...vad mamici, tatici dar si bunici...parca ei, cei din urma, sunt cei mai emotionati...

Si daca ei, isi freaca mainile, sau se foiesc pe scaunele, de copii ce sa mai zic...gesturile lor tradeaza emotia de la kilometrii...

 

Si incepe serbarea...educatoarea deschide cu un mesaj frumos, in care ne ureaza o primavara frumoasa cu lumina si iubire in suflete!

 

Apoi, copiii asezati in celebrul semicerc, incep sa cante: e ziua ta mamico...apoi recita poezii frumoase, iar noi, gatuiti de emotii, aplaudam tare, ca o multumire.

 

Si dupa programul artistic, deosebit, incepe carnavalul...

 

Fiecare isi prezinta costumul, cum stie mai frumos...la catedra, juriul isi face cu multa seriozitate treaba, adica notarea...

 

In juriu, si doamna directoare, impresionata de talentele lor.

 

In fata ochilor nostri, se deruleaza o poveste, cu zane, cavaleri, animalute, personaje istorice...atat de frumos, incat, treceam de la ras la plans...

 

Si juriul decide:

 

Locul 1 un clovn, care ne-a distrat..

Locul 2 : Cleopatra care ne-a dansat...si ne-a povestit pagini din istorie

Locul 3: Edi, un Romeo adevarat...care-si cauta Julieta...

 

Copii primesc diplome si premii, apoi mentiunile curg, asa incat fiecare avea o diploma, sa nu fie cu suparare.

 

Se face liniste...doamna da tonul si copii ne canta la multi ani, in romana si engleza, timp in care, pe usa intra tortul, surpriza pentru noi, mamicile...un tort enorm, si frumos...si bun.

 

Apoi, fiecare copil se indreapta spre mamica lui, cu masca venetiana in manute.

Urmeaza pupicii dulci, pe amandoi obrajorii si evident, lacrimile de bucurie.

 

O pauza de cateva minute, in care copiii, mananca, iar noi servim o cafea, o felie de tort.

 

Si incepe discoteca, danseaza toti, bucurosi, pe gasca mea, unii nu mai aveau aripi, altii nu mai aveau casheta, zanele nu mai aveau coronite, toate erau pe jos, dar ce mai conta?

 

Si incepe concursul de dans, al copiilor, cu marul pe frunte...Ines cu Edi, perechea castigatoare, si iar premii, si iar zambete...

 

Apoi un alt concurs de dans, de data asta, mama-copil.

Si fara nici o jena, am dansat, alaturi de copii, ca in tinerete...

 

Taticii au fost in juriu, de data asta, si notau atent, fiecare miscare a mamicilor...

 

Din trei scaune, de dimensiuni diferite, se formeaza un podium, pe care urca, pe locul intai o mamica gravida, pe locul doi, eu cu Ines, pe locul 3, Anda cu Edi.

 

Si am primit de la tatici, flori, ca niste invingatoare...

 

Si ne-am simtit tare bine, de copii, ce sa mai povestesc...

 

Incet, incet, se termina serbarea...ca si tot ce-i frumos si se termina repede...

 

Copii obositi dar fericiti, noi, mamicile pline de fericire...educatoarele implinite...

 

Si plecam spre casele noastre...cu amintirea unei zile perfecte, in care dragostea si emotia unei zile importante si-au pus amprenta peste suflete...

 

Si inchidem intr-o cutie, a amintirilor din gradinita, poate cea mai emotionanta serbare...si ultima din gradinita, caci la anul, ziua de 8 Martie, o vom serba la scoala...la fel de frumos, sunt sigura...doar cu alti colegi, si alaturi de invatatoare!

 

Privim acum, dvd-ul, si stim sigur, ca nu vom pierde aceste clipe niciodata, ele vor ramane vii, pentru totdeauna, pana cand, ei vor creste mari...

 

Iar noi, le vom fi alaturi mereu, cu mangaierea blanda, cu glasul bland, si cu dragostea ce le-o purtam!

 

 

Un scurt rezumat al serbarii, plin de emotie...[:D], cu drag, pentru voi...[pup]

 

[tube]

[/tube]

 

 

 

 

 

In concurs, cu dor1 si dor2id="red">id="size2">
id="left">

 

BLOG DC-Impreuna Timisoaraid="Century Gothic">id="size2">id="blue">

 

Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!

id="Century Gothic">id="size2">id="red">

 

 

[zana]Pid="red">oid="orange">vid="purple">eid="teal">sid="limegreen">tid="red">eid="pink">aid="maroon"> pid="orange">rid="navy">iid="red">nid="navy">tid="orange">eid="brown">sid="green">eid="limegreen">iid="orange"> mid="black">eid="pink">lid="green">e

[foto]Pid="blue">Oid="orange">Zid="limegreen">E Cid="purple">Uid="teal"> NOid="green">Iid="blue">[foto]

 

[tv]
, Christmas 2007 by INESid="size1">id="blue">, Montaj INESid="blue">id="size1">, Sweet memoriesid="blue">id="size1"> [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...